Premiéry dle žánrů

SEZONA 1911/1912

Opera
Antonín Dvořák - Rusalka (Národní divadlo od 07.09.1911 do 08.09.1914)
Gaetano Donizetti - Dcera pluku (Národní divadlo od 20.09.1911 do 08.01.1913)
Gioacchino Rossini - Vilém Tell (Národní divadlo od 24.09.1911 do 05.04.1913)
Josef Bohuslav Foerster - Jessika (Národní divadlo od 18.10.1911 do 17.01.1912)
František Neumann - Milkování (Národní divadlo od 14.11.1911 do 02.01.1912)
Richard Wagner - Mistři pěvci norimberští (Národní divadlo od 11.12.1911 do 13.06.1914)
Christoph Willibald Gluck - Orfeus a Eurydika (Národní divadlo od 10.01.1912 do 18.04.1914)
Giacomo Meyerbeer - Hugenoti (Národní divadlo od 17.02.1912 do 04.06.1912)
Karel Weis - Útok na mlýn (Národní divadlo od 29.03.1912 do 27.05.1912)
Wolfgang Amadeus Mozart - Figarova svatba (Národní divadlo od 10.05.1912 do 04.11.1914)
Antonín Dvořák - Dimitrij (Národní divadlo od 16.06.1912 do 18.12.1912)
Nikolaj Andrejevič Rimskij-Korsakov - Sněguročka (Národní divadlo od 25.06.1912 do 19.11.1912)
Činohra
John Hankin - Návrat marnotratného syna (Národní divadlo od 12.08.1911 do 23.08.1911)
Alois Jirásek - Kolébka (Národní divadlo od 22.08.1911 do 15.05.1912)
Ladislav Stroupežnický - V panském čeledníku (Národní divadlo od 25.08.1911 do 13.09.1911)
Fernand Wicheler, Frantz Fonson - Vdavky slečny Beulemansovy (Národní divadlo od 15.09.1911 do 14.04.1912)
Nikolaj Vasiljevič Gogol - Revisor (Národní divadlo od 23.09.1911 do 23.05.1914)
Jaroslav Hilbert - Patria (Národní divadlo od 09.10.1911 do 19.10.1911)
Roberto Bracco - Pravá láska (Národní divadlo od 25.10.1911 do 12.08.1912)
Alois Jirásek - Jan Hus (Národní divadlo od 31.10.1911 do 05.07.1927)
Lev Nikolajevič Tolstoj - Živá mrtvola (Národní divadlo od 18.11.1911 do 05.06.1912)
Jaroslav Vrchlický - Hippodamie (Národní divadlo od 17.12.1911 do 24.11.1913)
William Shakespeare - Večer tříkrálový (Národní divadlo od 05.01.1912 do 07.05.1916)
Hermann Bahr - Zuzanka (Národní divadlo od 30.01.1912 do 06.02.1912)
Josef Jiří Kolár - Magelona (Národní divadlo od 08.02.1912 do 03.03.1912)
František Václav Krejčí - Redakce (Národní divadlo od 23.02.1912 do 02.12.1914)
Moliere - Misantrop (Národní divadlo od 23.02.1912 do 04.03.1912)
Henrik Ibsen - Stavitel Solness (Národní divadlo od 06.03.1912 do 14.10.1912)
Albert Guinon - Štěstí (Národní divadlo od 26.03.1912 do 24.05.1914)
Julius Zeyer - Neklan (Národní divadlo od 07.04.1912 do 18.09.1913)
Maurice Maeterlinck - Modrý pták (Národní divadlo od 04.05.1912 do 04.01.1914)
Paul Apel - Cesta do pekel (Národní divadlo od 09.07.1912 do 10.07.1912)
Balet
Oskar Nedbal - Princezna Hyacinta (Národní divadlo od 01.09.1911 do 06.02.1913)
Léo Delibes, Ludwig Minkus - Pramen (Národní divadlo od 01.06.1912 do 07.07.1912)
C. Tornello - Španělská krčma (Národní divadlo od 07.07.1912 do 07.07.1912)
Ostatní
Augustin Eugen Mužík - Proslov - na počest šedesátých narozenin Aloisa Jiráska (Národní divadlo od 22.08.1911 do 22.08.1911)
Antonín Macek - Proslov - pro dělnictvo sociálně demokratické (Národní divadlo od 30.04.1912 do 30.04.1912)
Činohra /