Premiéry dle žánrů

SEZONA 1934/1935

Opera
Petr Iljič Čajkovskij - Mazepa (Národní divadlo od 15.09.1934 do 23.11.1934)
Vilém Blodek - Zítek (Národní divadlo od 03.10.1934 do 05.01.1935)
Vilém Blodek - V studni (Národní divadlo od 03.10.1934 do 10.02.1946)
Richard Wagner - Mistři pěvci norimberští (Národní divadlo od 09.11.1934 do 09.03.1935)
Josef Bohuslav Foerster - Jessika (Národní divadlo od 29.12.1934 do 22.03.1935)
Jindřich Vojáček - Jasice (Národní divadlo od 16.01.1935 do 05.02.1935)
Vincenzo Bellini - Norma (Národní divadlo od 09.02.1935 do 27.02.1935)
Giacomo Puccini - Manon Lescaut (Národní divadlo od 20.02.1935 do 12.11.1935)
Zdeněk Fibich - Bouře (Národní divadlo od 01.03.1935 do 22.06.1944)
Otakar Ostrčil - Honzovo království (Národní divadlo od 03.04.1935 do 03.04.1936)
Otakar Jeremiáš - Bratři Karamazovi (Národní divadlo od 17.04.1935 do 07.11.1935)
Nikolaj Andrejevič Rimskij-Korsakov - Car Saltan (Národní divadlo od 18.06.1935 do 05.10.1937)
Činohra
Alfred Savoir - Marnotratné srdce (Stavovské divadlo od 30.08.1934 do 28.09.1934)
Edward Wooll - Záhadný případ (Stavovské divadlo od 14.09.1934 do 07.10.1934)
Aimée Stuartová, Philip Stuart - Šestnáctiletá (Stavovské divadlo od 19.09.1934 do 19.02.1935)
Benito Mussolini, Giovacchino Forzano - Napoleonových sto dní (Národní divadlo od 26.09.1934 do 10.11.1934)
Edna Ferberová, George Simon Kaufman - Večeře o osmé (Stavovské divadlo od 15.10.1934 do 14.09.1935)
Stanislav Lom - Námořník Sindibád (Národní divadlo od 26.10.1934 do 12.01.1935)
Jens Locher - Chudí boháči (Stavovské divadlo od 02.11.1934 do 16.02.1935)
Jaroslav Hilbert - Michael (Národní divadlo od 16.11.1934 do 09.02.1935)
Ivo Vojnović - Smrt matky Jugovićů (Národní divadlo od 30.11.1934 do 01.12.1937)
Eugene O'Neill - Smutek sluší Elektře (Národní divadlo od 08.12.1934 do 18.03.1935)
Tudor Musatescu - Valčík tonoucího Titaniku (Stavovské divadlo od 14.12.1934 do 09.05.1935)
Luigi Pirandello - Člověk ani neví jak (Národní divadlo od 19.12.1934 do 04.02.1935)
Franz von Schönthan, Paul von Schönthan - Únos Sabinek (Stavovské divadlo od 31.12.1934 do 21.01.1935)
Paul Raynal - Marna (Vítězná cesta) (Stavovské divadlo od 14.01.1935 do 23.03.1935)
Joža Götzová - Marie Antoinetta (Stavovské divadlo od 24.01.1935 do 19.03.1935)
August Strindberg - Opojení (Stavovské divadlo od 08.02.1935 do 28.02.1935)
Gordon Daviot - Richard z Bordeaux (Národní divadlo od 15.02.1935 do 14.03.1935)
André Paul Antoine, Maxime Lery - Koníčky na kolotoči (Stavovské divadlo od 21.02.1935 do 14.03.1935)
Alois Jirásek - Lucerna (Národní divadlo od 07.03.1935 do 01.07.1939)
Basil Dean, Margaret Kennedyová - Věrná milenka (Stavovské divadlo od 13.03.1935 do 18.05.1935)
František Xaver Svoboda - Poslední muž (Stavovské divadlo od 20.03.1935 do 25.10.1935)
Branislav Nušić - Truchlící pozůstalí (Stavovské divadlo od 29.03.1935 do 16.05.1935)
William Shakespeare - Veta za vetu (Národní divadlo od 10.04.1935 do 06.05.1935)
Edgar Selwyn, Edmund Goulding - Mamá tančí (Stavovské divadlo od 12.04.1935 do 25.09.1935)
Emil Synek - Noční služba (Národní divadlo od 25.04.1935 do 06.09.1935)
František Zavřel - Panna (Stavovské divadlo od 04.05.1935 do 28.08.1935)
Edouard Bourdet - Časy se mění (Stavovské divadlo od 14.05.1935 do 05.10.1935)
Valentin Petrovič Katajev - Cesta květů (Stavovské divadlo od 22.05.1935 do 08.11.1935)
Libuše Hanušová - Žena mnoha možností (Stavovské divadlo od 29.05.1935 do 21.09.1935)
Pedro Calderón de la Barca - Sudí zalamejský (Národní divadlo od 08.06.1935 do 25.06.1935)
Ben van Eysselstein - Přistání z nouze (Stavovské divadlo od 15.06.1935 do 12.10.1935)
Stanislav Lom - Svatý Václav (Národní divadlo od 27.06.1935 do 16.10.1935)
Jaroslav Hilbert - Druhý břeh (Stavovské divadlo od 28.06.1935 do 22.05.1937)
Balet
Miroslav Ponc - Osudy (Národní divadlo od 11.05.1935 do 02.06.1935)
Karol Szymanowski - Zbojníci (Národní divadlo od 11.05.1935 do 03.12.1935)
Alexandr Nikolajevič Čerepnin - Adžantské fresky (Stavovské divadlo od 05.07.1935 do 05.07.1935)
Ostatní
Bedřich Smetana, Iša Krejčí, Jan Neruda, Josef Bohuslav Foerster, Karel Hába, Otakar Jeremiáš, Otakar Ostrčil, Vítězslav Hálek, Vítězslav Novák - Večer Hálkův a Nerudův (Národní divadlo od 29.04.1935 do 29.04.1935)
Xaver Dvořák - V tomto vítězíš (Národní divadlo od 27.06.1935 do 27.06.1935)
Není určen