Tereza Šímová
Životopis
Po ukončení studia na katedře scénografie činoherního divadla DAMU pokračovala ve studiu na katedře autorské tvorby a pedagogiky, kde v roce 2004 absolvovala.
Vytvořila scénografie k inscenacím: E. G. Lorca - Krvavá svatba (režie F. Nuckolls), R. Císař - Řekni větší lež (režie: J. Šiktancová), V. Dyk - Krysař, W. Shakespeare - Sen noci svatojánské (režie F. Nuckolls) v Divadle v Celetné, S. Beckett - Čtyři malá dramata (režie F. Nuckolls), společně s P. Talacko scénografii k inscenaci: M. Bambušek - Uražení a ponížení (režie F. Nuckolls) v Činoherním studiu v Ústí nad Labem. Jako kostýmní výtvarnice spolupracovala na inscenacích: 2x Nová opera (režie J. Heřman) v Divadle Inspirace, O. Muchinová - JU (režie F. Nuckolls) a R. Spregelburg - Panika (režie Ján Šimko) v Činoherním studiu Ústí nad Labem, L. Norén - Okruh osob 3 : 1 (režie T. Zielinsky) v suterénu Národního divadla v Praze , Aischylos - Agamemnon (režie T. Zielinsky) v divadle Rokoko.
Dále jako výtvarník spolupracovala s divadlem M.U.T. Scénograficky se podílela na site-specific projektu Podchod v pražských Letňanech. Mimo divadlo působí jako výtvarný lektor.
Aktualizace: duben 2007
Inscenátor
Okruh osob 3.1 premiéra SEZONA 2004/2005 - Kostýmy
Řecké pašije premiéra SEZONA 2005/2006 - Kostýmy
La fanciulla del West – Děvče ze Západu premiéra SEZONA 2006/2007 - Kostýmy