Mario Schröder
Životopis
Německý tanečník a choreograf, rodák z brandenburského Finsterwalde, absolvent baletní školy Palucca Schule v Drážďanech. V letech 1983–1999 byl Mario Schröder prvním sólistou Lipského baletu, kde od roku 1991 pracoval pod vedením Uweho Scholze; zároveň vystudoval choreografii na berlínské Vysoké škole divadelního umění. V roce 1999 se stal šéfchoreografem Mainfranken Theater Würzburg, posléze působil ve stejné funkci v Theater Kiel. Od sezony 2010/2011 je ředitelem a šéfchoreografem Lipského baletu.
Je autorem téměř osmdesáti choreografií, mj. titulů Chaplin, Nibelungenlied, Jim Morrison, Requie_M, The Wall, Ein Liebestraum, Das Schloss, Dada-Republik, Love Hurts… Petrushka, Pax 2013, Rachmaninow, West Side Story, Othello a dalších.
Mario Schröder pracoval jako tanečník a choreograf v různých zemích světa – ve Francii, v Japonsku, Rusku, USA nebo Mongolsku. V rodném Německu spolupracoval s významnými divadelními scénami, jako jsou Deutsche Oper Berlin, Komische Oper Berlin, Aalto Ballett Theater Essen, Ballett Hannover nebo Oper Leipzig. Často navrhuje pro své tituly scénografii a věnuje se také tanečním „site-specific“ projektům.
Zdroj: Národní divadlo moravskoslezské
Je autorem titulů
Chaplin (Balet)
Inscenátor