Premiéry dle žánrů

SEZONA 1920/1921

Opera
Richard Wagner - Bludný Holanďan (Národní divadlo od 01.09.1920 do 20.02.1934)
Petr Iljič Čajkovskij - Eugen Oněgin (Národní divadlo od 07.09.1920 do 09.03.1930)
Zdeněk Fibich - Bouře (Národní divadlo od 23.09.1920 do 10.09.1921)
Zdeněk Fibich - Messinská nevěsta (Národní divadlo od 26.10.1920 do 09.01.1935)
Giuseppe Verdi - Falstaff (Národní divadlo od 23.01.1921 do 30.11.1921)
Rudolf Zamrzla - Svatební noc (Národní divadlo od 05.03.1921 do 20.02.1922)
Rudolf Zamrzla - Simson (Národní divadlo od 05.03.1921 do 11.05.1921)
Giacomo Puccini - Bohema (Stavovské divadlo od 09.03.1921 do 28.11.1929)
Wolfgang Amadeus Mozart - Figarova svatba (Národní divadlo od 03.04.1921 do 07.06.1931)
Antonín Dvořák - Dimitrij (Národní divadlo od 28.04.1921 do 03.03.1927)
Wolfgang Amadeus Mozart - Kouzelná flétna (Stavovské divadlo od 08.05.1921 do 16.01.1931)
Christoph Willibald Gluck - Ifigenie v Aulidě (Národní divadlo od 29.05.1921 do 11.06.1921)
Daniel François Esprit Auber - Fra Diavolo (Národní divadlo od 19.06.1921 do 24.11.1921)
Činohra
George Bernard Shaw - Fannina první hra (Národní divadlo od 15.09.1920 do 19.10.1920)
Romain Rolland - Vlci (Národní divadlo od 28.09.1920 do 08.01.1925)
Alexej Nikolajevič Tolstoj - Zlatíčko (Národní divadlo od 22.10.1920 do 03.01.1921)
František Václav Krejčí - Jelení skála (Národní divadlo od 12.11.1920 do 12.11.1920)
Romain Rolland - Danton (Národní divadlo od 26.11.1920 do 20.02.1921)
Josef Kajetán Tyl - Paličova dcera (Stavovské divadlo od 13.12.1920 do 26.02.1921)
Edmond Rostand - Cyrano de Bergerac (Národní divadlo od 16.12.1920 do 10.03.1921)
Vilém Peřina - Jarní svátek (Stavovské divadlo od 31.12.1920 do 14.01.1921)
Paul Bourget - Tribun (Národní divadlo od 04.01.1921 do 28.04.1921)
Karel Čapek - R.U.R. (Národní divadlo od 25.01.1921 do 25.12.1927)
François de Curel - Poplašená duše (Národní divadlo od 04.02.1921 do 22.02.1921)
Oscar Wilde - Ideální manžel (Národní divadlo od 10.02.1921 do 13.05.1923)
Georges Duhamel - Světlo (Stavovské divadlo od 26.02.1921 do 12.04.1921)
Jules Renard - Domácí chléb (Stavovské divadlo od 12.03.1921 do 20.09.1922)
Jules Renard - Modlářka (Stavovské divadlo od 12.03.1921 do 07.09.1921)
William Shakespeare - Coriolan (Národní divadlo od 23.03.1921 do 10.07.1921)
Gunnar Heiberg - Tragedie lásky (Stavovské divadlo od 09.04.1921 do 20.05.1921)
Fráňa Šrámek - Zvony (Národní divadlo od 22.04.1921 do 12.05.1921)
Alfred de Musset - Rozmary Marianiny (Stavovské divadlo od 03.05.1921 do 24.08.1921)
Jean de La Fontaine - Kouzelný pohár (Stavovské divadlo od 03.05.1921 do 11.12.1921)
Henrik Ibsen - Divoká kachna (Národní divadlo od 10.05.1921 do 21.09.1921)
Václav Kliment Klicpera - Zlý jelen (Stavovské divadlo od 24.05.1921 do 11.12.1921)
Henri-René Lenormand - Tournée (Stavovské divadlo od 07.06.1921 do 05.09.1921)
Euripides, Sofokles - Antický večer (Národní divadlo od 13.06.1921 do 05.10.1921)
Josef Jiří Kolár - Pražský žid (Stavovské divadlo od 20.06.1921 do 16.05.1924)
Alois Jirásek - Vojnarka (Stavovské divadlo od 08.07.1921 do 01.09.1921)
Balet
Léo Delibes - Sylvia (Národní divadlo od 13.02.1921 do 07.05.1921)
Ostatní
Viktor Dyk - Proslov - na paměť 300. výročí bitvy na Bílé Hoře (Národní divadlo od 08.11.1920 do 08.11.1920)
Adolf Heyduk - Proslov - pro Národní Jednotu Severočeskou (Stavovské divadlo od 23.11.1920 do 23.11.1920)
Neuveden, Antonín Dvořák, Bedřich Smetana, Boleslav Vomáčka, František Doskočil, Jan Kunc, Jaroslav Křička, Jindřich Jindřich, Karel Kovařovic, Ondřej Horník, Rudolf Zamrzla, V. Štěpán, Vítězslav Novák, Zdeněk Fibich - Matiné Klubu sólistů ND (Stavovské divadlo od 10.04.1921 do 10.04.1921)
Victor Hugo - Bonaparte (Národní divadlo od 05.05.1921 do 05.05.1921)