Premiéry dle žánrů

SEZONA 1922/1923

Opera
Giuseppe Verdi - Troubadour (Stavovské divadlo od 24.09.1922 do 16.05.1939)
Richard Wagner - Lohengrin (Národní divadlo od 06.10.1922 do 13.11.1939)
Jules Massenet - Manon (Národní divadlo od 26.10.1922 do 17.10.1932)
Leoš Janáček - Káťa Kabanová (Národní divadlo od 30.11.1922 do 10.06.1924)
Gioacchino Rossini - Lazebník sevillský (Stavovské divadlo od 23.12.1922 do 13.04.1930)
Richard Strauss - Salome (Národní divadlo od 17.01.1923 do 12.04.1928)
Bedřich Smetana - Hubička (Národní divadlo od 09.02.1923 do 06.09.1945)
Otakar Ostrčil - Legenda z Erinu (Národní divadlo od 14.03.1923 do 26.04.1923)
Wolfgang Amadeus Mozart - Únos ze serailu (Stavovské divadlo od 16.04.1923 do 26.06.1923)
Vítězslav Novák - Lucerna (Národní divadlo od 13.05.1923 do 16.05.1924)
Bedřich Smetana - Prodaná nevěsta (Národní divadlo od 27.05.1923 do 15.04.1934)
Giuseppe Verdi - Otello (Národní divadlo od 06.06.1923 do 16.10.1934)
Louis Aimé Maillart - Poustevníkův zvonek (Stavovské divadlo od 03.07.1923 do 24.09.1923)
Činohra
Sacha Guitry - Jako sen (Stavovské divadlo od 05.09.1922 do 20.09.1922)
Jaroslav Vrchlický - Soud lásky (Národní divadlo od 08.09.1922 do 18.01.1923)
Anatole Bahier, Camille Lemonnier - Silný muž (Stavovské divadlo od 16.09.1922 do 25.09.1922)
Arthur Wing Pinero - Druhá paní (Stavovské divadlo od 30.09.1922 do 06.11.1922)
Josef Kajetán Tyl - Tvrdohlavá žena (Národní divadlo od 13.10.1922 do 01.01.1924)
Frank Wedekind - Procitnutí jara (Stavovské divadlo od 22.10.1922 do 27.04.1924)
Stanislav Lom - Převrat (Národní divadlo od 17.11.1922 do 02.03.1923)
Henri Bataille - Žena majetkem (Stavovské divadlo od 24.11.1922 do 03.04.1923)
William Shakespeare - Mnoho povyku pro nic (Národní divadlo od 02.12.1922 do 07.04.1923)
Carlo Goldoni - Mirandolina (Stavovské divadlo od 08.12.1922 do 19.03.1923)
Filippo Tommaso Marinetti - Ohnivý buben (Stavovské divadlo od 20.12.1922 do 04.03.1923)
Henrik Ibsen - Brand (Národní divadlo od 22.12.1922 do 04.02.1923)
William Shakespeare - Komedie plná omylů (Národní divadlo od 31.12.1922 do 19.02.1923)
John Drinkwater - X = 0 (Národní divadlo od 11.01.1923 do 19.02.1923)
Božena Viková-Kunětická - Lidé (Stavovské divadlo od 12.01.1923 do 15.01.1923)
Björnstjerne Björnson - Král (Stavovské divadlo od 27.01.1923 do 11.03.1923)
Pedro Calderón de la Barca - Život je sen (Národní divadlo od 04.02.1923 do 20.03.1923)
Jaroslav Vrchlický - Noc na Karlštejně (Národní divadlo od 18.02.1923 do 14.05.1928)
Julius Zeyer - Sulamit (Národní divadlo od 23.02.1923 do 15.04.1923)
Jiří Mahen - Janošík (Stavovské divadlo od 26.02.1923 do 19.11.1924)
František Xaver Šalda - Dítě (Národní divadlo od 16.03.1923 do 24.11.1928)
François de Curel - Nelidská země (Stavovské divadlo od 24.03.1923 do 25.05.1923)
Juliusz Slowacki - Balladyna (Národní divadlo od 06.04.1923 do 18.05.1923)
Alois Mrštík, Vilém Mrštík - Maryša (Národní divadlo od 16.04.1923 do 21.10.1928)
George Bernard Shaw - Pekelník (Národní divadlo od 24.04.1923 do 21.09.1927)
Fernand Crommelynck - Velkolepý paroháč (Stavovské divadlo od 29.04.1923 do 05.06.1923)
Jaroslav Hilbert - Včera a dnes (Národní divadlo od 10.05.1923 do 28.03.1924)
Victorien Sardou - Cyprienna (Stavovské divadlo od 16.05.1923 do 10.06.1923)
Francis de Croisset, Fred Grésac - Jacquelina (Stavovské divadlo od 01.06.1923 do 08.01.1927)
Johann Wolfgang Goethe - Faust (Národní divadlo od 02.06.1923 do 03.07.1923)
Carlo Gozzi - Turandot (Národní divadlo od 17.06.1923 do 10.12.1923)
Paul Géraldy - Milování (Stavovské divadlo od 28.06.1923 do 09.09.1924)
Jan Voborník - Jeroným Pražský (Stavovské divadlo od 06.07.1923 do 28.10.1923)
Balet
Petr Iljič Čajkovskij - Louskáček (Národní divadlo od 07.07.1923 do 22.05.1926)
Ostatní
Otokar Fischer - Za Eduardem Vojanem (Národní divadlo od 06.05.1923 do 06.05.1923)