Premiéry dle žánrů

SEZONA 1931/1932

Opera
Jan Evangelista Zelinka - Devátá louka (Národní divadlo od 19.09.1931 do 09.10.1931)
Wolfgang Amadeus Mozart - Únos ze serailu (Stavovské divadlo od 24.10.1931 do 31.05.1932)
Giacomo Puccini - Bohema (Stavovské divadlo od 02.11.1931 do 27.06.1939)
Wolfgang Amadeus Mozart - Idomeneus, král krétský (Národní divadlo od 05.12.1931 do 29.03.1932)
Wolfgang Amadeus Mozart - Figarova svatba (Národní divadlo od 25.12.1931 do 09.01.1939)
Wolfgang Amadeus Mozart - Kouzelná flétna (Národní divadlo od 19.01.1932 do 30.12.1932)
Gioacchino Rossini - Popelka (Popelka Angelina) (Národní divadlo od 27.02.1932 do 11.06.1932)
Richard Wagner - Siegfried (Národní divadlo od 23.03.1932 do 14.05.1933)
Léo Delibes - Lakmé (Národní divadlo od 20.04.1932 do 07.11.1933)
Gioacchino Rossini - Vilém Tell (Národní divadlo od 10.06.1932 do 05.07.1934)
Činohra
Alois Jirásek - Kolébka (Národní divadlo od 03.09.1931 do 08.10.1931)
Felix Téver - Ozdravovna "Na Smíchu" (Stavovské divadlo od 15.09.1931 do 16.11.1931)
André Birabeau, Georges Dolley - Riviera (Stavovské divadlo od 22.09.1931 do 07.11.1931)
Vilém Werner - Právo na hřích (Stavovské divadlo od 01.10.1931 do 19.11.1932)
Olga Scheinpflugová - Okénko (Stavovské divadlo od 16.10.1931 do 06.04.1932)
Jaroslav Hilbert - Blíženci (Národní divadlo od 21.10.1931 do 15.12.1931)
Dario Niccodemi - Stín (Stavovské divadlo od 07.11.1931 do 07.01.1932)
Ferdinand Bruckner - Alžběta Anglická (Národní divadlo od 28.11.1931 do 01.11.1932)
Steve Passeur - V řetězech (Stavovské divadlo od 09.12.1931 do 14.01.1932)
Paul Osborn - Kyselé hrozny (Národní divadlo od 31.12.1931 do 30.03.1932)
Anton Pavlovič Čechov - Tři sestry (Národní divadlo od 09.01.1932 do 18.02.1932)
Edouard Bourdet - Slabé pohlaví (Stavovské divadlo od 20.01.1932 do 04.09.1932)
George Bernard Shaw - Zpět k Methusalemu (Národní divadlo od 09.02.1932 do 22.03.1932)
Edmond Konrád - Kvočna (Národní divadlo od 01.03.1932 do 03.03.1935)
Vítězslav Nezval - Milenci z kiosku (Stavovské divadlo od 10.03.1932 do 14.05.1932)
Sofokles - Král Oidipus (Národní divadlo od 04.04.1932 do 14.04.1936)
Maxwell Anderson - Manželství na výpověď (Stavovské divadlo od 08.04.1932 do 31.08.1932)
Marcel Achard - Domino (Stavovské divadlo od 21.04.1932 do 30.08.1932)
František Xaver Šalda - Zástupové (Národní divadlo od 29.04.1932 do 19.05.1932)
Jaroslav Vrchlický, Zdeněk Fibich - Smrt Hippodamie (Národní divadlo od 07.05.1932 do 27.02.1933)
Jozef Gregor-Tajovský - Úsvit nad Slovenskem (Národní divadlo od 21.05.1932 do 06.07.1932)
Josef Čapek, Karel Čapek - Ze života hmyzu (Národní divadlo od 28.05.1932 do 10.09.1932)
Marcel Pagnol - Fanny (Stavovské divadlo od 02.06.1932 do 21.02.1933)
Jacques Natanson - Klouček netykavka (Stavovské divadlo od 20.06.1932 do 22.02.1933)
Josef Kajetán Tyl - Fidlovačka aneb Žádný hněv a žádná rvačka (Národní divadlo od 25.06.1932 do 01.07.1935)
Balet
Alexandr Porfirjevič Borodin - Polovecké tance (Národní divadlo od 16.06.1932 do 08.10.1934)
Maurice Reuchsel - Myrtho (Pastýřka Myrtho) (Národní divadlo od 16.06.1932 do 10.12.1932)
Florent Schmitt - Uspavač (Národní divadlo od 30.06.1932 do 30.10.1932)
Wolfgang Amadeus Mozart - Verbování (Národní divadlo od 30.06.1932 do 25.02.1933)
Ostatní
Miroslav Rutte, Olga Scheinpflugová, Richard Strauss, Zdeněk Fibich - Smuteční tryzna za Marii Hübnerovou (Národní divadlo od 25.09.1931 do 25.09.1931)
Wolfgang Amadeus Mozart - Koncert ze skladeb Wolfganga Amadea Mozarta (Národní divadlo od 25.01.1932 do 20.02.1932)