Alžběta Vomáčková
Životopis
Mezzosopranistka Alžběta Vomáčková absolvovala Pražskou konzervatoř v roce 2013 ve třídě prof. Brigity Šulcové. Nyní pokračuje ve studiu klasického zpěvu na Akademii múzických umění v Praze u prof. Romana Janála. Mezi její soutěžní úspěchy patří 2. cena na Mezinárodní pěvecké soutěži Ferruccio Tagliavini, Deutschlandsberg-Graz v Rakousku (předsedkyní poroty byla Elena Obraztsovova), 3. cena na Mezinárodní soutěži Imricha Godina Iuventus Canti na Slovensku, 2. a 3. cena v kategorii Junior na Mezinárodní pěvecké soutěži Antonína Dvořáka v Karlových Varech, kde získala také cenu Národního divadla Brno, cenu Nejlepší interpretace operní árie Ježibaby z Dvořákovy opery Rusalka a cenu Beno Blachuta.
Svou profesionální pěveckou kariéru zahájila v roce 2012 rolí Ježibaby (Dvořák: Rusalka) jako host v Severočeském divadle v Ústí nad Labem. Od roku 2013 hostuje v plzeňském Divadle J. K. Tyla v roli Siebla (Gounod: Faust) a v roli Aloisie (B. Martinů: Voják a tanečnice), v Divadle F. X. Šaldy v Liberci jako Preziosilla (Verdi: La Forza del Destino), Třetí žínka (Rusalka) a Nicklausse (Offenbach: Hoffmannovy povídky) a ve Státní opeře v Praze jako Třetí žínka (Rusalka). V červenci 2014 vystoupila jako Kuchtík a 3. žínka v Rusalce na Otáčivém hledišti v Českém Krumlově.
Roku 2013 byla navržena Hereckou asociací do širší nominace na cenu Thálie za roli Preziosilly v inscenaci Síla osudu (Divadlo F. X. Šaldy Liberec). Absolvovala také mistrovské pěvecké kurzy v Karlových Varech u prof. A. Carangela, prof. N. Hillebranda a prof. M. Blahušiakové, v Itálii pod vedením prof. F. M. Algeri, prof. S. Heger a prof. V. Licari a písňové pěvecké kurzy u Dagmar Peckové v Praze. V rámci své umělecké činnosti spolupracovala s předními českými dirigenty, jako jsou František Babický, Tomáš Brauner, Martin Doubravský, František Drs, Jan Chalupecký, Petr Kofroň, Rudolf Krečmer, Miriam Němcová, Jiří Štrunc, Marek Vorlíček a další.

Aktualizace: únor 2017
Role
Rusalka (SOP) premiéra SEZONA 2011/2012 - Třetí žínka
Boris Godunov premiéra SEZONA 2014/2015 - Fjodor
Juliette (Snář) premiéra SEZONA 2015/2016 - Hadač
Poprask v opeře premiéra SEZONA 2016/2017 - Pippetto, musico
Figarova svatba premiéra SEZONA 2017/2018 - Cherubín
Matiné ke 194. výročí narození Bedřicha Smetany premiéra SEZONA 2017/2018 - Zpěv, Zpěv
Thais (Divadlo F. X. Šaldy Liberec) premiéra SEZONA 2017/2018 - Myrtale