loading
 
 

tisknout stránku

zpět zpět

vyhledat vyhledat

    Marie Hübnerová

     

    Datum narození:

    12.10.1865

    Datum úmrtí:

    05.08.1931

    Životopis:

    Narozena ve Slatině (Slatina nad Zdobnicí) u Rychnova nad Kněžnou, zemřela v Praze. Vlastním jménem Rufferová, do roku 1893 používala pseudonym Slatinská. Po ztrátě otce byla vychovávána v německém klášteře v Brně, v 17 letech odešla k divadelní společnosti Košnerově (1882), v roce 1887 přešla ke společnosti F.Ludvíka, v roce 1889 jednala o pohostinské hry na angažmá v ND, ale ředitelství divadla nemělo zájem tato vystoupení uskutečnit. Vrátila se opět k Ludvíkovi, v sezóně 1891/1892 byla angažována ve Státním divadle Brno, v době, kdy tu byl ředitelem V.Hübner. Na podzim roku 1892, když si Hübner zřídil vlastní společnost (České lidové divadlo), s ním odešla z Brna na venkov a po smrti Hübnerovy první manželky Anny se za něj provdala (1893). Po rozpuštění společnosti koncem roku 1894 byla létě roku 1895 angažována ke Švandovu divadlu. Už v prosinci 1895 hostovala v ND na angažmá. Po delších administrativních průtazích byla do souboru 15.2.1896 přijata a působila tu až do své smrti. I po svém trvalém zakotvení v Praze však zůstala jednou z nejoblíbenějších hereček českého venkova, jezdila hrát nejen do Plzně a Brna, ale i do dalších měst (Jičín, České Budějovice, Dvůr Králové, Poděbrady, Hradec Králové, Slaný, Olomouc, Prostějov, Strážnice, po 1.světové válce i Ostrava a Bratislava). Kromě toho hostovala též na menších pražských scénách: v Pištěkově divadle (1908), v Uranii (1914), v Intimním divadle (1914), u profesionálních společností i u ochotníků. Vídeň navštívila v roce 1910 (se zájezdem Divadla moravských měst) a v roce 1929 tu hrála se Slovenským národným divadlem Bratislava v divadle Stadttheater. Triumfem byly její samostatné zájezdy do Varšavy v roce 1928 (v hlavní roli ve hře Zapolské Morálka paní Dulské) a do Jugoslávie v roce 1931 (rovněž v Morálce paní Dulské, v roli Paní Tabretové v Maughamově Posvátném plameni a Peštové v Langrově Velbloudu uchem jehly). V Bělehradě jí byl udělen v roce 1931 řád sv.Sávy. Při všech těchto pohostinských vystoupeních hrála česky. Za 1.světové války začalo také její herecké vyprávění pohádek pro děti, jehož výtěžky byly určeny především na podporu válečných poškozenců. Roku 1931 natočila svoji jedinou roli ve filmu - Fanku v adaptaci Čapkova Loupežníka. Soustavná a vynikající byla její činnost pedagogická, byla učitelkou hereček A.Sedláčkové, L.Ostrčilové, E.Vrchlické, J.Kronbauerové, O.Scheinpflugové, M.Májové, B.Durasové, Z.Baldové, A.Iblové, M.Pačové, M.Wintrové-Bečvářové aj. Byla mimořádným hereckým zjevem, spojovala divadelní modernu 20.let 20.století s nejčeštějšími tradicemi 19.století a byla velkou, svéráznou herečkou i v rámci herectví evropského. Sestra subrety a sborové zpěvačky Anny Rufferové, manželka divadelního ředitele a žurnalisty Václava Hübnera. Pohřbena: Olšany V, odd.10, hrob 57, Praha 3.

    Role:

    Zvíkovský rarášek premiéra: sezona 1883/1884 - Markéta
    Paní mincmistrová premiéra: sezona 1884/1885 - Paní Žofka
    Strakonický dudák premiéra: sezona 1884/1885 - Zulika, Rosava
    Uhlíři premiéra: sezona 1885/1886 - Tereza Valbrezegue
    Čech a Němec premiéra: sezona 1887/1888 - Kačenka
    Gazdina roba premiéra: sezona 1889/1890 - Baronka
    Vojnarka premiéra: sezona 1889/1890 - Bětka
    Adrienna Lecouvreurová premiéra: sezona 1890/1891 - Sl. Jouvenetova
    Jedenácté přikázání premiéra: sezona 1892/1893 - Julie
    Klub mládenců premiéra: sezona 1893/1894 - Marie
    Lumpacivagabundus aneb Ludrácký trojlístek premiéra: sezona 1893/1894 - Kačenka
    Madame Sans-Gene premiéra: sezona 1893/1894 - Toinon
    Paličova dcera premiéra: sezona 1893/1894 - Bětuška
    Výlet pana Broučka z měsíce na výstavu premiéra: sezona 1893/1894 - Klotilda Klapálková
    Katakomby premiéra: sezona 1894/1895 - Anny
    Mnoho povyku pro nic za nic premiéra: sezona 1894/1895 - Markéta
    Naši furianti premiéra: sezona 1894/1895 - Kristýna
    Zkažená krev premiéra: sezona 1894/1895 - Baruška
    Bludička premiéra: sezona 1895/1896 - Réza
    Jan Výrava premiéra: sezona 1895/1896 - Lhotská
    Jiný vzduch premiéra: sezona 1895/1896 - Žanka Hrdličková
    Majitel hutí premiéra: sezona 1895/1896 - Baronka de Préfont
    Pan ředitel premiéra: sezona 1895/1896 - Adéla
    Šotek premiéra: sezona 1895/1896 - Maláňa
    Čest premiéra: sezona 1896/1897 - Augusta
    Dva světy premiéra: sezona 1896/1897 - Tini, Baruška
    John Gabriel Borkman premiéra: sezona 1896/1897 - Panská paní Borkmanové
    Kolébka premiéra: sezona 1896/1897 - Druhé selské děvče
    Marie Calderonová premiéra: sezona 1896/1897 - Juanita
    Miss Nicol-Nick premiéra: sezona 1896/1897 - Bettina
    Nájemníci pana domácího premiéra: sezona 1896/1897 - Marietta
    Nevěrná premiéra: sezona 1896/1897 - Panská
    Oficielní žena premiéra: sezona 1896/1897 - Panská
    Svět nudy premiéra: sezona 1896/1897 - Madame Arriego
    V jařmu premiéra: sezona 1896/1897 - Betty
    Carův kurýr premiéra: sezona 1897/1898 - Nadia, Sangaria
    Darmojedka premiéra: sezona 1897/1898 - Luša
    Day-Sin premiéra: sezona 1897/1898 - Tong-Hoo
    Emigrant premiéra: sezona 1897/1898 - Pepka
    Fedora premiéra: sezona 1897/1898 - Paní de Tournis
    Hřích premiéra: sezona 1897/1898 - Běta
    Král a ptáčník premiéra: sezona 1897/1898 - Duna
    Odetta premiéra: sezona 1897/1898 - Hraběnka Karola
    Oficielní žena premiéra: sezona 1897/1898 - Slečna de Launay
    Ohnivá země premiéra: sezona 1897/1898 - Vlasta, Františka
    Prázdniny v manželství premiéra: sezona 1897/1898 - Žofie
    Princezna Pampeliška premiéra: sezona 1897/1898 - Sousedova dcera
    Sedm havranů premiéra: sezona 1897/1898 - Druhá služka
    Sudí zalamejský premiéra: sezona 1897/1898 - Chispa
    Taťana Rěpina premiéra: sezona 1897/1898 - Raisa Salomonova
    Vetřelkyně premiéra: sezona 1897/1898 - Jenička
    Vřele milovaný Celimare premiéra: sezona 1897/1898 - Adelina
    Bez lásky premiéra: sezona 1898/1899 - Paní Kasalická
    Cesta kolem světa v 80 dnech premiéra: sezona 1898/1899 - Nakahýra
    Cyrano de Bergerac premiéra: sezona 1898/1899 - Lísa
    Forman Henčl premiéra: sezona 1898/1899 - Hanka Schälová
    Gejša premiéra: sezona 1898/1899 - Marie Worthingtonová
    Každý něco pro vlast premiéra: sezona 1898/1899 - Boudová
    Lakomec premiéra: sezona 1898/1899 - Frosina
    Martin Luba premiéra: sezona 1898/1899 - Zoška
    Na letním bytě premiéra: sezona 1898/1899 - Míny
    Neznámá pevnina premiéra: sezona 1898/1899 - Mařenka Doškářová
    Ples v opeře premiéra: sezona 1898/1899 - Feodora
    Servus premiéra: sezona 1898/1899 - Katy Slunéčková
    Svět malých lidí premiéra: sezona 1898/1899 - Láblová
    Veselohra na mostě premiéra: sezona 1898/1899 - Popelka
    Zaza premiéra: sezona 1898/1899 - Floriana
    Žárlivá premiéra: sezona 1898/1899 - Julie
    Domov premiéra: sezona 1899/1900 - Paní Ellrichová
    Gavaut, Minard a spol. premiéra: sezona 1899/1900 - Angela
    Jako to listí premiéra: sezona 1899/1900 - Signora Lablanche
    Milkování premiéra: sezona 1899/1900 - Mici Schlagrová
    Paní Leverdierová premiéra: sezona 1899/1900 - Marie
    Potopený zvon premiéra: sezona 1899/1900 - První lesní ženka
    Premiera na vsi premiéra: sezona 1899/1900 - Anča
    Trebizondská princezna premiéra: sezona 1899/1900 - Paula
    Třetí zvonění premiéra: sezona 1899/1900 - Bábi
    Vicomte z Letorieru premiéra: sezona 1899/1900 - Genovefa
    Vpád premiéra: sezona 1899/1900 - Klára
    Bartoš Tuřanský premiéra: sezona 1900/1901 - Marie Celberová
    Byl jednou jeden král premiéra: sezona 1900/1901 - Kuchtička
    Čekanky premiéra: sezona 1900/1901 - Šafářka
    Maryša premiéra: sezona 1900/1901 - Rozára
    Mořská panna premiéra: sezona 1900/1901 - První panská
    Přítěž premiéra: sezona 1900/1901 - Služka Máry
    Ustupte ženám! premiéra: sezona 1900/1901 - Amélie
    Vláda tmy premiéra: sezona 1900/1901 - Akulina
    Zlato premiéra: sezona 1900/1901 - Marie
    Flachsmann vychovatel premiéra: sezona 1901/1902 - Pí. Dörmannová
    Hanička premiéra: sezona 1901/1902 - Hedvika
    Jedenácté přikázání premiéra: sezona 1901/1902 - Františka
    Karikatury premiéra: sezona 1901/1902 - Valentová
    Macbeth premiéra: sezona 1901/1902 - Čarodějnice
    Marnotratník premiéra: sezona 1901/1902 - Róza
    Naděje premiéra: sezona 1901/1902 - Jo
    Paní mincmistrová premiéra: sezona 1901/1902 - Paní Žofka
    Preciosky premiéra: sezona 1901/1902 - Katuše
    Revisor premiéra: sezona 1901/1902 - Anna Andrejevna
    Sen noci svatojanské premiéra: sezona 1901/1902 - Puck
    Vojnarka premiéra: sezona 1901/1902 - Bětka
    Zaza premiéra: sezona 1901/1902 - Floriana
    Ztracení premiéra: sezona 1901/1902 - Leontyna Carminová
    Dáma s kameliemi premiéra: sezona 1902/1903 - Olympie
    Don Juan Tenorio premiéra: sezona 1902/1903 - Brigida
    Gazdina roba premiéra: sezona 1902/1903 - Eva
    Jan Žižka premiéra: sezona 1902/1903 - Podruhyně pražská
    Měšťáci premiéra: sezona 1902/1903 - Jelena Nikolajevna Krivcovova
    Naši furianti premiéra: sezona 1902/1903 - Kristina
    Olga Rubešová premiéra: sezona 1902/1903 - Veselá
    Polopanny premiéra: sezona 1902/1903 - Paní de Reversier
    Směry života premiéra: sezona 1902/1903 - Soukupová
    Svět malých lidí premiéra: sezona 1902/1903 - Marie, Léblová
    Zdravý nemocný premiéra: sezona 1902/1903 - Toinetta
    Blíženka premiéra: sezona 1903/1904 - Líza
    Carův kurýr premiéra: sezona 1903/1904 - Sangaria
    Drama čtyř chudých stěn premiéra: sezona 1903/1904 - Tonička Králencová
    Jenerál bez vojska premiéra: sezona 1903/1904 - Kornelia Poissardová
    Johanna Radimská premiéra: sezona 1903/1904 - Hospodyně u Radimských
    Tartuffe premiéra: sezona 1903/1904 - Dorina
    Tažní ptáci premiéra: sezona 1903/1904 - Marie
    Tvrdohlavá žena premiéra: sezona 1903/1904 - Madlenka
    V říši tulipánků premiéra: sezona 1903/1904 - Křikavová
    Závěť premiéra: sezona 1903/1904 - Barča
    Dolorosa premiéra: sezona 1904/1905 - Laura Dolinská
    Dvojí methoda premiéra: sezona 1904/1905 - Paní Bréneuilová
    Manžel premiéra: sezona 1904/1905 - Klára
    Oklikou premiéra: sezona 1904/1905 - Madame Pradesová
    Salomena premiéra: sezona 1904/1905 - Choť Peisserova
    Stará paní premiéra: sezona 1904/1905 - Lidka
    Strakonický dudák premiéra: sezona 1904/1905 - Zulika
    Zimní pohádka premiéra: sezona 1904/1905 - Paulina
    Hra náhody a lásky premiéra: sezona 1905/1906 - Lisetta
    Lucerna premiéra: sezona 1905/1906 - Klásková
    Paličova dcera premiéra: sezona 1905/1906 - Bětuška
    Sirotek premiéra: sezona 1905/1906 - Šenkýřka, Zima, Polednice
    Slečna šafářka premiéra: sezona 1905/1906 - Madame Mareze
    Večer tříkrálový premiéra: sezona 1905/1906 - Marie
    Faust premiéra: sezona 1906/1907 - Marta
    Fialka premiéra: sezona 1906/1907 - Žofie
    Paní mincmistrová premiéra: sezona 1906/1907 - Paní Žofka
    Tři sestry premiéra: sezona 1906/1907 - Natalia Ivanovna
    V nížině premiéra: sezona 1906/1907 - Pepa
    Ženich premiéra: sezona 1906/1907 - Leny Pastorová
    Hanička premiéra: sezona 1907/1908 - Hedvika
    Hořký osud premiéra: sezona 1907/1908 - Bába Spiridoněvna
    Janek premiéra: sezona 1907/1908 - Paní Schirmerová
    Maryša premiéra: sezona 1907/1908 - Lízalka, Rozára, Maryšina babička
    Oresteia premiéra: sezona 1907/1908 - Chůva Orestova
    Páni premiéra: sezona 1907/1908 - Lojza
    Samota premiéra: sezona 1907/1908 - Mráčková
    Válka bohů premiéra: sezona 1907/1908 - Michal
    Ve stínu doliny premiéra: sezona 1907/1908 - Nora Burkeová
    Živnost paní Warrenové premiéra: sezona 1907/1908 - Paní Warrenová
    Česká komedie premiéra: sezona 1908/1909 - Anna Petrová
    Dospělé děti premiéra: sezona 1908/1909 - Anežka Balcarová
    Kontesa Mici aneb Rodinný den premiéra: sezona 1908/1909 - Lolla Langhuberová
    Mravnost premiéra: sezona 1908/1909 - Paní Lundová
    Neznámý premiéra: sezona 1908/1909 - Malovaná dáma, Slečna Kajtová, Stará panna
    Oasa premiéra: sezona 1908/1909 - Pepa
    Odjinud premiéra: sezona 1908/1909 - Marie
    Podvrácený dub premiéra: sezona 1908/1909 - Bláhová
    Travička premiéra: sezona 1908/1909 - Voisinová
    Třetí zvonění premiéra: sezona 1908/1909 - Bábi
    Vláda tmy premiéra: sezona 1908/1909 - Akulina
    Beatrix Cenci premiéra: sezona 1909/1910 - Lítice
    Čekanky premiéra: sezona 1909/1910 - Šafářka
    Faust premiéra: sezona 1909/1910 - Marta
    Její Milost stará paní premiéra: sezona 1909/1910 - Paní nadučitelová
    Královská Výsost premiéra: sezona 1909/1910 - Mrs. Parker-Jennings
    Morálka paní Dulské premiéra: sezona 1909/1910 - Paní Dulská
    Mrs. Dot premiéra: sezona 1909/1910 - Lady Sellengrová
    Opory společnosti premiéra: sezona 1909/1910 - Slečna Hesselová
    Pan Johanes premiéra: sezona 1909/1910 - Kořenářka
    Princezna Pampeliška premiéra: sezona 1909/1910 - Jeho máma, Sousedova dcera
    Valdštejn premiéra: sezona 1909/1910 - Markytánka
    Begův samokres premiéra: sezona 1910/1911 - Bára
    David premiéra: sezona 1910/1911 - Máha
    Domov a víra premiéra: sezona 1910/1911 - Žena Rottova
    Dubrovnická trilogie premiéra: sezona 1910/1911 - Lucie, Made, Paní Mare
    Hedda Gablerova premiéra: sezona 1910/1911 - Slečna Juliana Tesmanová
    Jan Žižka premiéra: sezona 1910/1911 - Anna, Podruhyně pražská
    Kontesa Mici premiéra: sezona 1910/1911 - Lola Langhuberová
    Král Václav IV. premiéra: sezona 1910/1911 - Selské děvče
    Lakomec premiéra: sezona 1910/1911 - Frosina
    Penelopa premiéra: sezona 1910/1911 - Paní Golightlyová
    Překvapení z rozvodu premiéra: sezona 1910/1911 - Paní Bonivardová
    Representantka domu premiéra: sezona 1910/1911 - Šafářka
    Rozklad premiéra: sezona 1910/1911 - Zikánová
    Tartuffe premiéra: sezona 1910/1911 - Dorina
    Vojnarka premiéra: sezona 1910/1911 - Madlena Vojnarová
    Jan Hus premiéra: sezona 1911/1912 - Paní Žofka ze Zderazu
    Kolébka premiéra: sezona 1911/1912 - Margreta
    Modrý pták premiéra: sezona 1911/1912 - Čarodějnice Beryluna, Sousedka Berlingotová
    Revisor premiéra: sezona 1911/1912 - Anna Andrejevna
    Stavitel Solness premiéra: sezona 1911/1912 - Alina Solnessová
    Zuzanka premiéra: sezona 1911/1912 - Služka u Trostů
    Živá mrtvola premiéra: sezona 1911/1912 - Anna Pavlovna
    Anežka premiéra: sezona 1912/1913 - Sousedka
    John Gabriel Borkman premiéra: sezona 1912/1913 - Ella Rentheimová
    Marnotratný syn premiéra: sezona 1912/1913 - Paní Pierrotová
    Nevolnice premiéra: sezona 1912/1913 - Marfa Sevastjanovna
    Průlom premiéra: sezona 1912/1913 - Sára
    Semberský vladyka premiéra: sezona 1912/1913 - Boja
    Strakonický dudák premiéra: sezona 1912/1913 - Kordula
    Stříbrné pouzdro premiéra: sezona 1912/1913 - Paní Jonesová
    Svatý Václav premiéra: sezona 1912/1913 - Drahomíra
    Šosáci premiéra: sezona 1912/1913 - Umecká, Naděžda Vasiljevna
    Třináctý u stolu premiéra: sezona 1912/1913 - Paní Gilwattlová
    Ženy, které potkáváme premiéra: sezona 1912/1913 - Fany Havelková
    Bez věna premiéra: sezona 1913/1914 - Charita Ignatěvna Ogudalová
    Konvář politik premiéra: sezona 1913/1914 - Geske
    Král Václav IV. premiéra: sezona 1913/1914 - Selské děvče
    Maminka má pravdu premiéra: sezona 1913/1914 - Jeho matka
    Paličova dcera premiéra: sezona 1913/1914 - Paní Kateřina Šestáková
    Přítěž premiéra: sezona 1913/1914 - Babička Kajlíková
    Rozkošná příhoda premiéra: sezona 1913/1914 - Paní z Trévillacu
    Třetí manžel premiéra: sezona 1913/1914 - Paní Calminová
    Utajované zlo premiéra: sezona 1913/1914 - Kojná
    Zvěstování premiéra: sezona 1913/1914 - Alžběta
    Dámy a husaři premiéra: sezona 1914/1915 - Neodbylská z Neobydlic
    Don Juan Tenorio premiéra: sezona 1914/1915 - Brigida
    Hippolytos premiéra: sezona 1914/1915 - Chůva Faidřina
    Jedenácté přikázání premiéra: sezona 1914/1915 - Františka
    Léto premiéra: sezona 1914/1915 - Slečna Růžena
    Paní stará premiéra: sezona 1914/1915 - Lady Sellengrová
    Tažní ptáci premiéra: sezona 1914/1915 - Marie
    Veselohra na mostě premiéra: sezona 1914/1915 - Eva
    David a Goliáš premiéra: sezona 1915/1916 - Terezie
    Jan Výrava premiéra: sezona 1915/1916 - Moravcová
    Lucerna premiéra: sezona 1915/1916 - Klásková
    Pražský flamendr premiéra: sezona 1915/1916 - Veronika
    Richard III. premiéra: sezona 1915/1916 - Vévodkyně z Yorku
    Romeo a Julie premiéra: sezona 1915/1916 - Chůva Juliina
    Ředitel panství premiéra: sezona 1915/1916 - Hraběnka
    Vodní družstvo premiéra: sezona 1915/1916 - Aurelie Cafourková
    Zimní pohádka premiéra: sezona 1915/1916 - Paulina
    Jindřich IV. premiéra: sezona 1916/1917 - Paní Čiperná
    Naše babička premiéra: sezona 1916/1917 - Baronka Linghoffová
    Naši furianti premiéra: sezona 1916/1917 - Marie Dubská
    Povodeň premiéra: sezona 1916/1917 - Paní Janoušová
    České vlastenské divadlo premiéra: sezona 1917/1918 - Paní Butteauová
    Drahomíra premiéra: sezona 1917/1918 - Ludmila
    Dubrovnická trilogie premiéra: sezona 1917/1918 - Lucie, Paní Mare, Mara Nikšina Benoša
    Jenerál bez vojska premiéra: sezona 1917/1918 - Kornelie Poissardová
    Paní stará premiéra: sezona 1917/1918 - Lady Sellengrová
    Posel premiéra: sezona 1917/1918 - Barbora
    Strašidla premiéra: sezona 1917/1918 - Helena Alvingová
    Ve stínu lípy premiéra: sezona 1917/1918 - Hostinská
    Attila premiéra: sezona 1918/1919 - Světovida
    Bouře premiéra: sezona 1918/1919 - Marfa Ignátěvna Kabanová
    Česká komedie premiéra: sezona 1918/1919 - Anna Petrová
    České Sibylly premiéra: sezona 1918/1919 - Sibylla Řípská
    Falkenštejn premiéra: sezona 1918/1919 - Kněžna Anežka
    Jan Roháč premiéra: sezona 1918/1919 - Matrona ze Sieny
    Kašpárkova maminka premiéra: sezona 1918/1919 - Kašpárkova maminka
    Oblaka premiéra: sezona 1918/1919 - Jeho matka
    Tovární prázdniny premiéra: sezona 1918/1919 - Paní Hawthornová
    Vršovci premiéra: sezona 1918/1919 - Zbyslava
    Jekatěrina Ivanovna premiéra: sezona 1919/1920 - Věra Ignatěvna
    Loupežník premiéra: sezona 1919/1920 - Fanka
    Miliony premiéra: sezona 1919/1920 - Pavla
    Mrak premiéra: sezona 1919/1920 - Skálová
    Nápadníci trůnu premiéra: sezona 1919/1920 - Paní Ragnhild
    Revisor premiéra: sezona 1919/1920 - Anna Andrejevna
    Antický večer premiéra: sezona 1920/1921 - Chůva
    Coriolan premiéra: sezona 1920/1921 - Volumnia
    Danton premiéra: sezona 1920/1921 - Paní Duplayová
    Divoká kachna premiéra: sezona 1920/1921 - Gina
    Jelení skála premiéra: sezona 1920/1921 - Paní Rajmanová
    Modlářka premiéra: sezona 1920/1921 - Paní Lepicová
    Paličova dcera premiéra: sezona 1920/1921 - Paní Kateřina Šestáková
    Poplašená duše premiéra: sezona 1920/1921 - Blanche Riollová
    R.U.R. premiéra: sezona 1920/1921 - Nána
    Tournée premiéra: sezona 1920/1921 - Komická stará
    Tribun premiéra: sezona 1920/1921 - Pí. Portalová
    Zlatíčko premiéra: sezona 1920/1921 - Varvara Ivanovna Dolgová
    Zvony premiéra: sezona 1920/1921 - Peterková
    Bradýř melhuba premiéra: sezona 1921/1922 - Gunilda
    Královna Kristýna premiéra: sezona 1921/1922 - Marie Eleonora
    Rabínská moudrost premiéra: sezona 1921/1922 - Perl
    Rosmersholm premiéra: sezona 1921/1922 - Paní Helsethová
    Staré manželství premiéra: sezona 1921/1922 - Žena
    Studnice světců premiéra: sezona 1921/1922 - Mary Douleová
    Večer malých veseloher Molierových premiéra: sezona 1921/1922 - Mlle Béjart, Sganarellova žena
    Zápas premiéra: sezona 1921/1922 - Anna Robertsová
    Zdravý nemocný premiéra: sezona 1921/1922 - Belida
    Ze života hmyzu premiéra: sezona 1921/1922 - Chrobačka
    Balladyna premiéra: sezona 1922/1923 - Matka
    Brand premiéra: sezona 1922/1923 - Jeho matka
    Dítě premiéra: sezona 1922/1923 - Paní Helena Kostarovičová
    Faust premiéra: sezona 1922/1923 - Marta
    Jeroným Pražský premiéra: sezona 1922/1923 - Paní Fida
    Lidé premiéra: sezona 1922/1923 - Petronila
    Maryša premiéra: sezona 1922/1923 - Lízalka, jeho žena
    Pekelník premiéra: sezona 1922/1923 - Paní Dudgeonová
    Procitnutí jara premiéra: sezona 1922/1923 - Paní Bergmanová
    Převrat premiéra: sezona 1922/1923 - Stará matka
    Silný muž premiéra: sezona 1922/1923 - Cougnola
    Sulamit premiéra: sezona 1922/1923 - Batšéva
    Tvrdohlavá žena premiéra: sezona 1922/1923 - Mlynářka na Dolním mlýně
    Včera a dnes premiéra: sezona 1922/1923 - Anna Petrová
    Žena majetkem premiéra: sezona 1922/1923 - Bianca Cordierová
    Co je nejhlavnější premiéra: sezona 1923/1924 - Majitelka nájemných pokojů
    Gero premiéra: sezona 1923/1924 - Hatheburch
    Jan Výrava premiéra: sezona 1923/1924 - Moravcová
    Mazánek premiéra: sezona 1923/1924 - Prostaková
    Na východ od Suezu premiéra: sezona 1923/1924 - Amah
    Prostopášník pan Le Trouhadec premiéra: sezona 1923/1924 - Stará hráčka
    Radúz a Mahulena premiéra: sezona 1923/1924 - Runa
    Romeo a Julie premiéra: sezona 1923/1924 - Chůva Juliina
    Šest postav hledá autora premiéra: sezona 1923/1924 - Matka
    Širočina premiéra: sezona 1923/1924 - Karla
    Tartuffe premiéra: sezona 1923/1924 - Paní Pernellová
    Vina premiéra: sezona 1923/1924 - Paní Mařáková
    Bílá Hora premiéra: sezona 1924/1925 - Anna z Wartenberka
    Divoška premiéra: sezona 1924/1925 - Matka Amélie
    Každý má svou pravdu premiéra: sezona 1924/1925 - Paní Frola
    Kolportážní příběh premiéra: sezona 1924/1925 - Dědičná hraběnka Stjernenhö
    Mamá Kolibřík premiéra: sezona 1924/1925 - Paní Ledoux
    Nezralé ovoce premiéra: sezona 1924/1925 - Lady Mary
    Pokořila se, aby zvítězila premiéra: sezona 1924/1925 - Paní Hardcastleová
    Smrt na dovolené premiéra: sezona 1924/1925 - Kněžna di San Luca
    Turcaret-Mercadet premiéra: sezona 1924/1925 - Paní Amalie Mercadetová
    Vinice Páně premiéra: sezona 1924/1925 - Paní Bourjeonová
    Ze života hmyzu premiéra: sezona 1924/1925 - Chrobačka
    Zlámaný žebřík premiéra: sezona 1924/1925 - Paní Bouleanová
    Čajová panenka premiéra: sezona 1925/1926 - Magdalena Skřivánková
    Dědic premiéra: sezona 1925/1926 - Babička
    Dětinní milenci premiéra: sezona 1925/1926 - Paní Mercenierová
    Faidra premiéra: sezona 1925/1926 - Oinona
    Léto premiéra: sezona 1925/1926 - Slečna Růžena
    Loupežník premiéra: sezona 1925/1926 - Fanka
    Morálka paní Dulské premiéra: sezona 1925/1926 - Paní Dulská
    Naši furianti premiéra: sezona 1925/1926 - Marie Dubská
    Pásky na vousy premiéra: sezona 1925/1926 - Paní Hahnová
    Peníze premiéra: sezona 1925/1926 - Barbora
    Pražský flamendr premiéra: sezona 1925/1926 - Veronika
    Tažení proti smrti premiéra: sezona 1925/1926 - Barbora Kováčková
    Živnost paní Warrenové premiéra: sezona 1925/1926 - Paní Warrenová
    Abraham Lincoln premiéra: sezona 1926/1927 - Susan Deddingtonová
    Anna Christie premiéra: sezona 1926/1927 - Marta Owen
    Ekvinokce premiéra: sezona 1926/1927 - Jela
    Falkenštejn premiéra: sezona 1926/1927 - Kněžna Anežka
    Jak nás poznamenala premiéra: sezona 1926/1927 - Valtová
    Je veliká láska na světě? premiéra: sezona 1926/1927 - Amálka
    Lucerna premiéra: sezona 1926/1927 - Klásková
    Rodinná záležitost premiéra: sezona 1926/1927 - Marta Landová
    Faust premiéra: sezona 1927/1928 - Marta, Baukis
    Jan Žižka premiéra: sezona 1927/1928 - Anna
    Leonie premiéra: sezona 1927/1928 - Hraběnka de Guiche
    Lišák Stavinoha premiéra: sezona 1927/1928 - Černá babička
    Mateřství paní Phelpsové premiéra: sezona 1927/1928 - Paní Phelpsová
    Mezi tančícími šaty premiéra: sezona 1927/1928 - Druhá Anna Orlova (Pelageja)
    Stavitel Solness premiéra: sezona 1927/1928 - Alina Solnessová
    Bobří kožich premiéra: sezona 1928/1929 - Paní Wolffová
    Idiot premiéra: sezona 1928/1929 - Lizaveta Prokofjevna
    Konstance premiéra: sezona 1928/1929 - Paní Culverová
    Měsíc na vsi premiéra: sezona 1928/1929 - Anna Semjonovna Islájeva
    Velbloud uchem jehly premiéra: sezona 1928/1929 - Peštová
    Abraham Lincoln premiéra: sezona 1929/1930 - Susan Deddingtonová
    Běsové premiéra: sezona 1929/1930 - Varvara Petrovna Stavroginová
    Lhostejný člověk premiéra: sezona 1929/1930 - Maminka
    M. D. Rettigová premiéra: sezona 1929/1930 - M. Dobromila Rettigová
    Matiné na počest Ivo Vojnoviče premiéra: sezona 1929/1930 - Mara Nikšina Benesa, šlechtična dubrovnická, paní domu
    Nahý v trní premiéra: sezona 1929/1930 - Teta Máli
    Podivná mezihra premiéra: sezona 1929/1930 - Paní Amos Evansová
    Posvátný plamen premiéra: sezona 1929/1930 - Paní Tabretová
    Strakonický dudák premiéra: sezona 1929/1930 - Kordula
    Dům žen premiéra: sezona 1930/1931 - Celina Belská
    Pěst premiéra: sezona 1930/1931 - Stará paní Matušová
    Radúz a Mahulena premiéra: sezona 1930/1931 - Runa
    Třidič štěrku premiéra: sezona 1930/1931 - Paní Vinická

    Seznam představení

    Dostupná dokumentace:

    Fotogalerie:

    Balladyna - 06.04.1923, Marie Hübnerová (Matka)
    Balladyna - 06.04.1923, Marie Hübnerová (Matka)

    Bouře - 19.03.1919, Marie Hübnerová (Marfa Ignatěvna Kabanová)
    Bouře - 19.03.1919, Marie Hübnerová (Marfa Ignatěvna Kabanová)

    Domov a víra - 12.05.1911, Marie Hübnerová (Žena Rottova), Karel Váňa (Rottův synek)<br>(foto: Karel Váňa)
    Domov a víra - 12.05.1911, Marie Hübnerová (Žena Rottova), Karel Váňa (Rottův synek)
    (foto: Karel Váňa)

    Dubrovnická trilogie - 14.10.1917, Marie Hübnerová (Mara Nikšina Beneša)
    Dubrovnická trilogie - 14.10.1917, Marie Hübnerová (Mara Nikšina Beneša)

    Faidra - 31.03.1926, Marie Hübnerová (Oinona)
    Faidra - 31.03.1926, Marie Hübnerová (Oinona)

    Falkenštejn - 16.09.1918 (Leopolda Dostalová, Marie Hübnerová, Liběna Odstrčilová)
    Falkenštejn - 16.09.1918 (Leopolda Dostalová, Marie Hübnerová, Liběna Odstrčilová)

    Hippolytos - 27.02.1915, Marie Hübnerová (Chůva Faidřina), Leopolda Dostalová (Faidra - ležící)
    Hippolytos - 27.02.1915, Marie Hübnerová (Chůva Faidřina), Leopolda Dostalová (Faidra - ležící)

    Jan Hus - 31.10.1911 (Vladimír Merhaut, Marie Hübnerová, Eugen Viesner)
    Jan Hus - 31.10.1911 (Vladimír Merhaut, Marie Hübnerová, Eugen Viesner)

    Kašpárkova maminka - 04.01.1919, Marie Hübnerová (Kašpárkova maminka), Antonín Čepela (Kašpárek)
    Kašpárkova maminka - 04.01.1919, Marie Hübnerová (Kašpárkova maminka), Antonín Čepela (Kašpárek)

    Loupežník - 02.03.1920, Marie Hübnerová (Fanka)
    Loupežník - 02.03.1920, Marie Hübnerová (Fanka)

    Loupežník - 02.03.1920, Marie Hübnerová (Fanka)
    Loupežník - 02.03.1920, Marie Hübnerová (Fanka)

    Maminka má pravdu - 29.10.1913, Marie Hübnerová (Paní Ramsigová), Florentin Steinsberg (Pan Ramsig)
    Maminka má pravdu - 29.10.1913, Marie Hübnerová (Paní Ramsigová), Florentin Steinsberg (Pan Ramsig)

    Marie Hübnerová (civilní fotografie)<br>(foto: Karel Váňa)
    Marie Hübnerová (civilní fotografie)
    (foto: Karel Váňa)

    Marie Hübnerová (civilní fotografie, 1915)
    Marie Hübnerová (civilní fotografie, 1915)

    Modrý pták - 04.05.1912, Marie Hübnerová (Čarodějnice Beryluna)<br>(foto: Karel Váňa)
    Modrý pták - 04.05.1912, Marie Hübnerová (Čarodějnice Beryluna)
    (foto: Karel Váňa)

    Morálka paní Dulské - 18.06.1910, Marie Hübnerová (Paní Dulská)
    Morálka paní Dulské - 18.06.1910, Marie Hübnerová (Paní Dulská)

    Pražský flamendr - 24.01.1916 (Marie Hübnerová, Liběna Odstrčilová)
    Pražský flamendr - 24.01.1916 (Marie Hübnerová, Liběna Odstrčilová)

    Průlom - 12.12.1912, Karel Želenský (Adolf Levin), Marie Hübnerová (Sára)<br>(foto: Karel Bachman)
    Průlom - 12.12.1912, Karel Želenský (Adolf Levin), Marie Hübnerová (Sára)
    (foto: Karel Bachman)

    Průlom - 12.12.1912, Marie Hübnerová (Sára)<br>(foto: Karel Bachman)
    Průlom - 12.12.1912, Marie Hübnerová (Sára)
    (foto: Karel Bachman)

    Průlom - 12.12.1912, Marie Hübnerová (Sára)
    Průlom - 12.12.1912, Marie Hübnerová (Sára)

    Revisor - 23.09.1911, Marie Hübnerová (Anna Andrejevna)<br>(foto: Karel Váňa)
    Revisor - 23.09.1911, Marie Hübnerová (Anna Andrejevna)
    (foto: Karel Váňa)

    Romeo a Julie - 25.04.1924, Marie Hübnerová (Chůva Juliina)
    Romeo a Julie - 25.04.1924, Marie Hübnerová (Chůva Juliina)

    Ředitel panství - 31.05.1916, Marie Hübnerová (Hraběnka), Leopolda Dostalová (Iza)
    Ředitel panství - 31.05.1916, Marie Hübnerová (Hraběnka), Leopolda Dostalová (Iza)

    Skvrna - 09.03.1908 (J. Mošna, M. Pštrossová, R. Deyl, F. Steinsberg, M. Hübnerová); ze zkoušky
    Skvrna - 09.03.1908 (J. Mošna, M. Pštrossová, R. Deyl, F. Steinsberg, M. Hübnerová); ze zkoušky

    Strakonický dudák - 30.05.1913, Marie Hübnerová (Kordula), Vladimír Merhaut (Kalafuna)
    Strakonický dudák - 30.05.1913, Marie Hübnerová (Kordula), Vladimír Merhaut (Kalafuna)

    Svatý Václav - 22.11.1912, Marie Hübnerová (Drahomíra)
    Svatý Václav - 22.11.1912, Marie Hübnerová (Drahomíra)

    Vodní družstvo - 09.06.1916 (Lída Matějíčková, Marie Hübnerová, Emilie Güllichová)
    Vodní družstvo - 09.06.1916 (Lída Matějíčková, Marie Hübnerová, Emilie Güllichová)

    Zimní pohádka - 04.05.1916, Marie Hübnerová (Paulina)
    Zimní pohádka - 04.05.1916, Marie Hübnerová (Paulina)

    Živnost paní Warrenové - 29.10.1907 (M. Hübnerová, R. Deyl, L. Dostalová, A. Sedláček)
    Živnost paní Warrenové - 29.10.1907 (M. Hübnerová, R. Deyl, L. Dostalová, A. Sedláček)

    Živnost paní Warrenové - 29.10.1907, Marie Hübnerová (Paní Warrenová)
    Živnost paní Warrenové - 29.10.1907, Marie Hübnerová (Paní Warrenová)

    Živnost paní Warrenové - 29.10.1907, Marie Hübnerová (Paní Warrenová)<br>(foto: Karel Váňa)
    Živnost paní Warrenové - 29.10.1907, Marie Hübnerová (Paní Warrenová)
    (foto: Karel Váňa)