loading
 
 

tisknout stránku

zpět zpět

vyhledat vyhledat

    Sedm havranů (Činohra)

     

    Národní divadlo, od 20.09.1889 do 29.07.1895 (77x)

    Předloha:

    Emil Pohl

    Textové a hudební úpravy:

    Hudba : Gustav Lehnhardt, Karel Kovařovic
    Překlad : Jaroslav Vrchlický

    Inscenátoři:

    Dirigent : Augustin Vyskočil
    Kostýmy : Bittnerové
    Režie : Josef Šmaha
    Scéna : Robert Holzer

    Role:

    Hrabě Mojmír na Hrubé Skále : Emil Focht, František Matějovský, Alois Sedláček, Jakub Vojta Slukov
    Rosalinda : Hana Dumková
    Hraběnka Eliška : Ludmila Danzerová, Marie Laudová
    Ratmír : Edmund Chvalovský
    Pancíř ze Svojanova : Eduard Vojan
    Krišpian : Jindřich Mošna
    Sud : František Ferdinand Šamberk, Hanuš Somr
    Královna vil : Běla Horská, Jindřiška Slavinská, Karla Velsová
    Světlana : Anna Bezděková, Hana Kubešová
    Mílek : Emma (Marie) Malkovská, Karla Španerová, Johana Kavallarová
    Zloboh : Adolf Pštross, Pravoslav Řada
    Blandina : Vilemína Hájková, Hedvika (Marie) Málková, Anna Turková, Anna Veselá
    První služka : Adéla Volfová, Anna Čapková
    Druhá služka : Hedvika (Marie) Málková, Anna Rufferová, Božena Veselá
    Božepor : Alfréd Karbus, Alois Sedláček
    První lučištník : Karel Mušek, František Morda
    Druhý lučištník : Josef (Jan) Havelský, Antonín Chlumský, Hanuš Somr
    Třetí lučištník : Karel Kindl, Josef Žižka
    První žoldák hraběte Mojmíra : Ferdinand Koubek
    Druhý žoldák hraběte Mojmíra : Karel Pulc, Rudolf Svoboda
    Třetí žoldák hraběte Mojmíra : František Zápotocký
    Čtvrtý žoldák hraběte Mojmíra : Hanuš Somr, Neuveden
    Páže hraběte Mojmíra : Karolina (Karla) Maličká, Amalie Vobořilová
    Isa : Matylda Křepelová, Adéla Volfová
    Lisa : Božena Skučková (Skůčková), Anna Čapková, Tesařová
    Kat : Antonín Pokorný, Hynek Musil, Otakar Sauer
    První bratr Rosalindy : Pavla Hlavatá, Zdenka Pištěková, Marie Nevařilová, Anna Musilová
    Druhý bratr Rosalindy : Jindřiška (Anna) Laubová, Anna Benešová, Aloisie Kratochvílová
    Třetí bratr Rosalindy : Marie Kodetová, Anna Klimentová, Anna Musilová
    Čtvrtý bratr Rosalindy : Božena Skučková (Skůčková), Berta Tippnerová, Amalie Vobořilová, Josefa Nováková, Růžena Peková, Růžena Pavlíčková
    Patý bratr Rosalindy : Louisa Šeborová, Eliška Merfeitová
    Šestý bratr Rosalindy : Anna Havránková, Marie Desortová
    Sedmý bratr Rosalindy : Marie Švábová, Růžena Ulliková
    Ballabile vil : Marie Zieglerová, Neuveden
    Ballabile vil : Adéla Srnová, Neuveden
    Ballabile vil : baletní sbor dámský
    Ballabile vil : Neuveden, žáci baletní školy
    Příchod sněhových vloček : Neuveden, baletní sbor dámský
    Sólový tanec sněhových vloček : Marie Zieglerová, Neuveden
    Sólový tanec sněhových vloček : Adéla Srnová, Neuveden
    Výstup královny sněhových vloček : Betty Doubová, Enrichetta Grimaldiová, Marie Zieglerová, Michelina Taveggia, Adéla Zieglerová, Neuveden
    Adagio : Betty Doubová, Marie Zieglerová, Neuveden
    Adagio : Enrichetta Grimaldiová, Michelina Taveggia, Adéla Zieglerová, Neuveden
    Adagio : Neuveden, baletní sbor dámský
    Ballabile : Betty Doubová, Enrichetta Grimaldiová, Marie Zieglerová, Neuveden
    Ballabile : Michelina Taveggia, Adéla Zieglerová, Neuveden
    Ballabile : Neuveden, baletní sbor dámský
    Průvod s tancem sněhových koulí : Neuveden, baletní sbor
    Průvod s tancem sněhových koulí : Neuveden, žáci baletní školy
    Výstup dudků, hejlů, brkoslavů a mandelíků : baletní sbor dámský
    Tanec motýlů : Marie Zieglerová, Františka ze Schöpfů
    Tanec motýlů : Adéla Zieglerová, Neuveden
    Tanec pštrosů : Neuveden, baletní sbor pánský
    Tanec motýla : Betty Doubová, Enrichetta Grimaldiová, Františka ze Schöpfů, Michelina Taveggia, Neuveden
    Výstup kanárků, pávů, pštrosů a čápů : žáci baletní školy
    Výstup kanárků, pávů, pštrosů a čápů : baletní sbor pánský
    Finale : baletní soubor
    Tanec gnomů : Neuveden, žáci baletní školy

    Spolupracovali:

    Pohybová spolupráce : Augustin Berger

    Seznam představení