loading
 
Zvolte typ představení:
Zvolte sezonu:

tisknout stránku

zpět zpět

vyhledat vyhledat

Jiříkovo vidění (Činohra)

 

Národní divadlo, od 03.07.1887 do 09.03.1890 (29x)

Předloha:

Josef Kajetán Tyl

Nová dekorace: Blaník.

Textové a hudební úpravy:

Hudba : Mořic Anger

Inscenátoři:

Dirigent : Mořic Anger
Kostýmy : František Kolár
Režie : František Kolár
Scéna : Robert Holzer

Role:

Jiřík (Křepinský, Šavlička, Lokýtek) : Jindřich Mošna
Kačenka (Kristinka) : Johana Cavallarová
Bohuslav : Václav Viktorin
Severin : Josef Frankovský
Bonifác Bonafides : Josef Šmaha
Efrozina : Hana Kubešová, Leopoldina Ortová de Pauli, Marie Renátová, Marie Mráčková
Slečna Zuzana Poličanská : Jindřiška Slavinská
Vilibald : Alois Sedláček
Votický : Alfréd Karbus, František Morda
Zelnický : Edmund Chvalovský
Potocký : Alfréd Karbus, Josef Seifert, František Morda
Zoufal : Ferdinand Koubek
Desátník : František Horník
Bodáček : Augustin Berger, Neuveden
Václav Říha : Josef Karel Chramosta
Kalousová : Adéla Volfová
Honza : Alfréd Karbus, Adolf Pštross
Verunka : Hedvika (Marie) Málková, Anna Turková, Neuveden
Mladé selské děvče : Karolina (Karla) Maličká, Neuveden
Tanec skřítků : žákyně baletní školy
Tanec černochů : Augustin Berger, Neuveden
Tanec černochů : baletní sbor
Tanec černochů : žákyně baletní školy
Gavotte : Giulietta Paltrinieri, Františka ze Schöpfů, Neuveden
Gavotte : Marie Zieglerová
Gavotte : Adéla Zieglerová, Neuveden
Gavotte : baletní sbor dámský
Kvapík a finale : Giulietta Paltrinieri, Františka ze Schöpfů, Adéla Zieglerová
Kvapík a finale : Marie Zieglerová
Kvapík a finale : baletní sbor
Kvapík a finale : žákyně baletní školy
Pochod vojenský a evoluce : baletní sbor
Pochod vojenský a evoluce : žákyně baletní školy
Válečná : baletní soubor
Pas de deux comique : Giulietta Paltrinieri, Františka ze Schöpfů, Adéla Zieglerová, Neuveden
Pas de deux comique : Augustin Berger, Neuveden
Slovanský tanec : Zdeňka Štemberová, Neuveden
Slovanský tanec : Augustin Berger, Neuveden
Slovanský tanec : Neuveden, baletní sbor dámský
Chlopskie Mazur : Františka ze Schöpfů, Neuveden
Chlopskie Mazur : Marie Zieglerová, Neuveden
Chlopskie Mazur : Neuveden, baletní sbor dámský
Tanec Moravanů : Neuveden, baletní sbor dámský
Strašák : žákyně baletní školy
Všeobecné finale : baletní soubor

Spolupracovali:

Pohybová spolupráce : Augustin Berger

Seznam představení