loading
 
Zvolte typ představení:
Zvolte sezonu:

tisknout stránku

zpět zpět

vyhledat vyhledat

Lohengrin (Státní opera Praha) (Opera)

 

Státní opera, od 17.05.1997 do 01.04.1998 (11x)

Předloha:

Richard Wagner

Popis:

Nastudováno v německém originále

Technická realizace scény COM-PARS s. r. o., kostýmy zhotoveny v dílnách Státní opery Praha a ve Studiu 313

Státní opera Praha děkuje firmám MERCEDES BENZ BOHEMIA s. r. o. a PRAŽSKÁ ENERGETIKA a. s. za poskytnutí sponzorského příspěvku na inscenaci

Orchestr a sbor Státní opery Praha, spoluúčinkují členové Brněnského filharmonického sboru (sbormistr Stanislav Kummer) a externího sboru Státní opery Praha (sbormistr Pavel Baxa)

Textové a hudební úpravy:

Autor libreta : Richard Wagner

Inscenátoři:

Dirigent : Jiří Stárek, Thomas Hauk
Kostýmy : Josef Jelínek
Režie : Martin Otava
Sbormistr : Pavel Pokorný, Stanislav Kummer, Pavel Baxa
Scéna : Ján Zavarský

Role:

Jindřich Ptáčník : Jevhen Šokalo, Karel Petr, Roland Bracht
Lohengrin : Moises Parker, Thomas Sunnegardh, Volker Horn, Björn Haugan, Ronald Carter, Michael Pabst
Elsa z Brabantu : Zora Jehličková, Elisabeth-Maria Wachutka
Vévoda Gottfried : Neuveden, Rudolf Krejčí, Jiří Krejčí
Friedrich z Telramundu : Richard Haan, Florian Cerny, Ludmil Kuntschow
Ortruda : Jindřiška Rainerová, Eva Randová, Lynne Wickenden, Chariklia Mavropoulou
Královský hlasatel : Pavel Červinka, Roman Janál, Martin Bárta, Michael Berning
První brabantský šlechtic : Aleš Briscein, Dalibor Janota
Druhý brabantský šlechtic : Dalibor Janota, Lubomír Havlák ml., Nikolaj (Nikolai) Nikolov
Třetí brabantský šlechtic : Oldřich Kříž, Luděk Koverdynský, Michal Vojta
Čtvrtý brabantský šlechtic : František Ryšavý, Lukáš Hynek-Krämer
Páže : Dagmar Vaňkátová, Tereza Mátlová, Klára Novotná
Páže : Tereza Mátlová, Simona Šaturová, Klára Novotná
Páže : Sylva Čmugrová, Šárka Seiferová
Páže : Eva Garajová, Ivana Vlasáková

Spolupracovali:

Asistent dirigenta : Neuveden, Thomas Hauk
Asistent režie : Petr Šimák
Asistent sbormistra : Michael Keprt
Hudební příprava : Václav Loskot, Jitka Nešverová
Inspicient : Olga Hlavsová, Klára Zelinková
Nápověda : Jiřina Barochová, Kateřina Sováková
Technická realizace scény : Stanislav Hrdlička

Seznam představení