loading
 
Zvolte typ představení:
Zvolte sezonu:

tisknout stránku

zpět zpět

vyhledat vyhledat

Bohéma (Státní opera Praha) (Opera)

 

Státní opera, od 24.04.2003 do 19.03.2004 (20x)

Předloha:

Giacomo Puccini

Popis:

Libreto podle románu "Scenes de la vie de boheme" Henryho Murgera

Nastudováno v italském originále

Technická realizace scény COM-PARS, spol. s r. o., výroba kostýmů Věra Plzáková, Krejčovství Cachaine - Kaška, Kateřina Šormová, Jana Holečková, Petra Sejtková; jevištní technika MPK Stage service, spol. s r. o.

Orchestr a sbor Státní opery Praha, spoluúčinkuje Kühnův dětský sbor

Textové a hudební úpravy:

Autor libreta : Giuseppe Giacosa, Luigi Illica

Inscenátoři:

Dirigent : Giorgio Croci, Michael Keprt
Choreografie : Petr Jirsa
Kostýmy : Pavel Bílek
Režie : Roman Hovenbitzer
Sbormistr : Adolf Melichar
Scéna : Pavel Bílek
Sbormistr Kühnova dětského sboru : Jiří Chvála

Role:

Rodolfo : Valentin Prolat, Michal Lehotský, Ivan Choupenitch, Francesco Petrozzi, Guillermo Dominguez
Marcello : Vladimír Chmelo, Martin Babjak, Miguelangelo Cavalcanti, Damir Basyrov
Schaunard : Václav Sibera, Martin Matoušek
Colline : František Zahradníček, Ladislav Mlejnek, Lukáš Hynek-Krämer
Benoit : Milan Bürger, Jurij Kruglov
Alcindoro : René Tuček, Lubomír Havlák ml.
Mimi : Simona Procházková, Maria Haan, Christina Vasileva, Jitka Burgetová
Musetta : Marina (Maryna) Vyskvorkina, Ludmila Vernerová, Michaela Várady
Parpignol : Alfréd Hampel, Jiří Hruška
Seržant : Antonín Vopalecký, Luděk Koverdynský
Prodavač : Miroslav Svoboda, Petar Todorov
Mýtný : Tomáš Kyndl, Nikola Tašev
Mimi (sólo-tanec) : Anna Ščekaleva, Marcela Hlobilová

Spolupracovali:

Asistent výtvarníka scény : Karel Kut
Hudební příprava : Václav Loskot, Světlana Janová, Lada Bartošová, Vratislav Jambor
II. dirigent : Michael Keprt, Neuveden
Hlavní inspicient : Miroslav Dostál
Nápověda : Kateřina Sováková
Pomocná režie : Magdalena Krčková, Petr Jirsa, Sarah Bilek
Produkce : Helena Císařová, Diana Jechová Hořínková
Světelný design : Hynek Dörner
Vedoucí kostýmní výroby : Ilona Kubíčková, Kamila Malkovská
Vedoucí umělecko-technického provozu : Rudolf Krejčí

Seznam představení