loading
 
Zvolte typ představení:
Zvolte sezonu:

tisknout stránku

zpět zpět

vyhledat vyhledat

Kylián – Mosty času (Balet)

 

Národní divadlo, od 13.11.2019

Předloha:

Petite Mort - Jiří Kylián
Bella Figura - Jiří Kylián
Sechs Tänze (Šest tanců) - Jiří Kylián
Kylián – Mosty času -
Gods and Dogs - Jiří Kylián

Popis:

Inscenace Kylián – Mosty času je věnována tvorbě Jiřího Kyliána, českého rodáka a choreografa světového významu. Jak již podtitul napovídá, nabízí skladba inscenace v sezoně 2019/2020 divákům výjimečnou novinku: V české premiéře uvádíme choreografii Gods and Dogs, dílo, jež patří k nejnovějším Kyliánovým tvůrčím počinům. Součástí programu jsou ještě další tři Kyliánovy choreografie: Bella Figura, Petite Mort a Šest tanců.

Tančí sólisté a sbor Baletu Národního divadla

Textové a hudební úpravy:

Hudba : Wolfgang Amadeus Mozart, Lukas Foss, Giovanni Battista Pergolesi, Alessandro Marcello, Antonio Vivaldi, Giuseppe Torelli, Wolfgang Amadeus Mozart, Dirk Haubrich, Ludwig van Beethoven

Inscenátoři:

Baletní mistr : Jan Kodet, Tereza Podařilová, Tereza Podařilová, Jiří Kodym, Alexey Afanasiev, Nelly Danko, Radek Vrátil, Alexey Afanasiev, Tereza Podařilová, Jiří Kodym, Tereza Podařilová, Alexandre Katsapov, Jan Kodet
Choreografie : Jiří Kylián, Jiří Kylián, Jiří Kylián, Jiří Kylián
Kostýmy : Joke Visser, Joke Visser, Jiří Kylián, Joke Visser
Scéna : Jiří Kylián, Jiří Kylián, Jiří Kylián, Jiří Kylián

Role:

Tančí : Nikola Márová, Sophie Benoit, Petr Strnad, Magdaléna Matějková, Adam Zvonař, Aya Watanabe, Mária Dorková, Marek Svobodník, Giovanni Rotolo, Miho Ogimoto, Irina Burduja, Louise Corpechot, Alice Petit, Jakub Rašek, Cornelia Seibold, Dmytro Tenytskyy, Federico Ievoli, Olga Bogoliubskaia, Samuel Price, Roger Cuadrado, Renato De Leon, Paul Irmatov, Fraser Roach, Radka Zvonařová
Tančí : Neuveden, Magdaléna Matějková, Jonáš Dolník, Aya Watanabe, Giovanni Rotolo, Ondřej Vinklát, Kristina Kornová, Miho Ogimoto, Alina Nanu, Alice Petit, Patrik Holeček, Alexandra Pera, Abigail Bushnell, Danilo Lo Monaco, Roger Cuadrado, Younsik Kim, Ayaka Fujii, Laura Balogová Laušmanová
Tančí : Klára Jelínková, Lenka Hrabovská, Petr Strnad, Francesco Scarpato, Mária Dorková, Mathias Deneux, Matěj Šust, Ondřej Vinklát, Veaceslav Burlac, Morgane Lanoue, Daria Lazucova, Benjamin Husson, Irina Burduja, Marek Kašparovský, Alice Petit, Jakub Rašek, Cornelia Seibold, Kateřina Kodešová, Alexandra Pera, Anna Novotná, Olga Bogoliubskaia, Danilo Lo Monaco, Roger Cuadrado, Ayaka Fujii, Renato De Leon, Giacomo De Leidi, John Quincy Powers, Fraser Roach, Radka Plouharová
Tančí : Kristýna Němečková, Jonáš Dolník, Francesco Scarpato, Aya Watanabe, Matěj Šust, Ondřej Vinklát, Kristina Kornová, Miho Ogimoto, Morgane Lanoue, Irina Burduja, Louise Corpechot, Paul Tudor Moldoveanu, Jakub Rašek, Federico Ievoli, Roger Cuadrado, Ayaka Fujii

Spolupracovali:

Asistent choreografie : Roslyn Anderson, Cora Bos Kroese, Urtzi Aranburu
Asistent inscenátorů : Martin Beran, Josef Svoboda
Inspicient : Jiří Vrátil, Martin Beran
Jevištní mistr : Lubor Kvaček, Petr Šebek, Petr Darda
Korepetitor : Sergej Poluektov, Václav Zahradník, Jana Vrabcová, Valentina Shuklina
Mistr světel : Martin Bronec
Mistr zvuku : Ondřej Kalous
Projekce : Dag Johan Haugerud, Cecile Semec, Tatsuo Unemi, Daniel Bisig, Thijs Scheele
Produkce : Petra Patricelli
Pyrotechnické efekty : David Krejčík
Světelný design : Jiří Kylián, Joop Caboort, Kees Tjebbes
Světla : Jiří Kylián, Joop Caboort
Světelná inspice : Jana Malisová
Technická adaptace : Kees Tjebbes
Umělecký ředitel výroby : Martin Černý
Vedoucí garderoby : Jaroslava Weishauptová
Vedoucí maskérny : Tereza Stárková
Video : Lunchmeat studio, Jakub Larva
Vedoucí jevištního provozu : Jiří Michálek
Vedoucí výroby dekorací : Stanislav Hrdlička
Vedoucí výroby kostýmů a vlásenek : Aleš Frýba

Seznam představení