loading
 
Zvolte typ představení:
Zvolte sezonu:

tisknout stránku

zpět zpět

vyhledat vyhledat

Figarova svatba (Opera)

 

Dne 02.10.2018 ve 19:00 hodin
Stavovské divadlo, repríza

Předloha:

Wolfgang Amadeus Mozart

Sbor a Orchestr Národního divadla. Nakladatelská práva k provozování díla z edice Neue Mozart-Ausgabe nakladatelství Bärenreiter zastupuje Bärenreiter Praha s.r.o.

Textové a hudební úpravy:

Autor libreta: Lorenzo da Ponte
Nastudování sboru: Neuveden, Martin Buchta

Inscenátoři:

Dirigent: Enrico Dovico
Dramaturgie: Beno Blachut
Choreografie: Olga Kyndlová
Kostýmy: Kateřina Štefková
Hudební nastudování: Enrico Dovico
Režie: Magdalena Švecová
Sbormistr: Martin Buchta
Scéna: Andrej Ďurík

Role:

Hrabě Almaviva: Jiří Hájek (vlastní)
Hraběnka Almaviva: Marie Fajtová (vlastní)
Zuzana: Jana Sibera (vlastní)
Figaro: František Zahradníček (vlastní)
Cherubín: Alžběta Vomáčková (host)
Marcellina: Lucie Hájková (host)
Bartolo: Jiří Sulženko (vlastní)
Don Curzio: Václav Lemberk (vlastní)
Antonio: Aleš Hendrych (host)
Barbarina: Kristýna Vylíčilová (host)
Basilio: Josef Moravec (vlastní)
První družička: Magdaléna Malá (vlastní)
Druhá družička: Nikola Houdková (vlastní)
Kladívkový klavír: Lucie Pirochová (vlastní)
Cherubín II.: Petr Kolman (host)
Služky: Iryna Vaskovská (host), Eva Horáková (vlastní), Anna Kukuczková (host), Andrea Berecková (host)

Spolupracovali:

Asistent dirigenta: Zdeněk Klauda
Asistent režie: Olga Kyndlová, Veronika Staňková
Pohybová spolupráce: Tomáš Tomsa Legierski
Hlasový poradce : Mark Pinzow
Hudební příprava: Lucie Pirochová, Martin Levický
II. dirigent : Zbyněk Müller, Neuveden
Hlavní inspicient: Petr Veleta
Jevištní mistr : Michal Fojtík, Martin Hátle, Jaroslav Jeřábek
Mistr světel : Přemysl Janda, Ivo Dankovič
Mistr zvuku : Martin Zrůstek
Nápověda: Lenka Šmídová ml., Barbora Hamalová
Produkce : Růžena Brabcová
Světelný design: Přemysl Janda
Umělecký ředitel výroby : Martin Černý
Vedoucí garderoby : Alice Šlegrová
Vedoucí maskérny : Stanislava Trousílková, Michaela Táborská
Vedoucí hudební přípravy : Zdeněk Klauda
Vedoucí jevištního provozu : Petr Stříbrný
Vedoucí výroby dekorací : Stanislav Hrdlička
Vedoucí výroby kostýmů a vlásenek : Aleš Frýba

Seznam představení