loading
 
 

tisknout stránku

zpět zpět

vyhledat vyhledat

    Úsvit nad Slovenskem (Činohra)

     

    Dne 27.05.1932 ve 19:30 hodin
    Národní divadlo, repríza

    Předloha:

    Jozef Gregor-Tajovský

    Textové a hudební úpravy:

    Překlad: Karel Rypáček

    Inscenátoři:

    Režie: Vojta Novák
    Scéna: Vlastislav Hofman

    Role:

    Ďurko Langsfeld: Bedřich Karen (vlastní)
    Jan: Josef Jeníček (vlastní)
    Kata: Leopolda Dostalová (vlastní)
    Janko: Stanislav Neumann (vlastní)
    Hanka: Helga Nováková (vlastní)
    Marka: Božena Helclová (člen souboru žáků)
    Ondriš: Vlasta Podrabská (vlastní)
    Zuzka Hrušková: Božena Půlpánová (vlastní)
    Otec Lilgo: Jaroslav Vojta (vlastní)
    Janko Jesenský: Otto Rubík (vlastní)
    Štěpán Štefanko: Rudolf Deyl (vlastní)
    Václav Dvořák: Ladislav Boháč (vlastní)
    Kazimír Čišoňski: Zvonimír Rogoz (vlastní)
    Kučera: Vojta Novák (vlastní)
    Zachar: František Velebný (člen souboru žáků)
    Josef Lilgo: Ladislav Pešek (vlastní)
    První dobrovolník: Richard Záhorský (člen souboru žáků)
    Druhý dobrovolník: Eduard Blažek (člen souboru žáků)
    Třetí dobrovolník: Karel Jelínek (člen souboru žáků)
    Čtvrtý dobrovolník: Václav Vaňátko (člen souboru žáků)
    Žilka: Karel Kolár (vlastní)
    Čabiak: František Roland (vlastní)
    1. z lidu: Adolf Horálek (člen souboru žáků)
    2. z lidu: Karel Kastner (host)
    3. z lidu: František Velebný (člen souboru žáků)
    4. z lidu: Richard Záhorský (člen souboru žáků)
    5. z lidu: Eduard Blažek (člen souboru žáků)
    6. z lidu: Karel Jelínek (člen souboru žáků)
    První z lidu: Eugena Engelbertová (vlastní)
    Druhá z lidu: Hermína Kratinová (vlastní)
    Bača: Saša Rašilov (vlastní)
    Major Görgei: Jiří Steimar (vlastní)
    Pobočník: Zvonimír Rogoz (vlastní)
    Důstojník: Ladislav Boháč (vlastní)
    Strážmistr: Karel Kastner (host)
    Profous: Josef Jeníček (vlastní)
    Kaprál: Ladislav Pešek (vlastní)
    Žalobce: František Roland (vlastní)
    Písař: Stanislav Neumann (vlastní)
    Soudce: Richard Záhorský (člen souboru žáků)
    Jan Galo: Eduard Blažek (člen souboru žáků)
    Jan Chorvat: Karel Kolár (vlastní)
    Jano Jankovič: Karel Jelínek (člen souboru žáků)
    Josef Brveník: František Velebný (člen souboru žáků)
    Anna Pirohová: Hermína Kratinová (vlastní)
    Zuzana Šuhajdová: Jarmila Bechyňová (vlastní)
    Marie Miertová: Míla Holeková (vlastní)
    Hana Vaňková: Marie Ježková (člen souboru žáků)
    Kateřina Pohanková: Jiřina Štěpničková (vlastní)
    Pavel: Václav Vaňátko (vlastní)
    Kněz: Adolf Horálek (člen souboru žáků)
    Ras: Jaroslav Krippel (člen souboru žáků)

    Seznam představení