loading
 
 

tisknout stránku

zpět zpět

vyhledat vyhledat

    Paní mincmistrová

    Autoři:

    Ladislav Stroupežnický

    Inscenace:

    1885 - 1900 Paní mincmistrová - Seznam představení
    1902 - 1902 Paní mincmistrová - Seznam představení
    1906 - 1906 Paní mincmistrová - Seznam představení
    1917 - 1918 Tři staročeské veselohry - Seznam představení
    1918 - 1918 Paní mincmistrová - Seznam představení
    1938 - 1939 Mikuláš Dačický z Heslova - Seznam představení

    Role:

    Vilém z Vřesovic (Vilém z Vřesovic a z Doubravské Hory na Vchynicích): Jakub Vojta Slukov, Rudolf Innemann, Rudolf Innemann, Karel Želenský, František Matějovský, Emil Focht, Bedřich Karen
    Ludmila z Vřesovic (Ludmila z Vřesovic a na Dobřeni): Otýlie Sklenářová, Marie Bittnerová, Marie Laudová, Otýlie Sklenářová, Marie Laudová, Leopolda Dostalová, Otilie Dvořáková, Míla Pačová
    Zdeněk Lorecký z Elkuše (Zdeněk Zorecký z Elkuš, Zdeněk Lorecký): Anna Turková, Karel Mušek, Růžena Kolárová, Růžena Kolárová, Rudolf Deyl, Eduard Tesař, Eduard Tesař, Jiří Dohnal
    Šebestian Helcl ze Sternštejna (Šebastián Hecl ze Šternštejna, Šebastian Helzl ze Sternštejna, Šebestián Helcl ze Šternštejna, Šebestián Helcl): Pravoslav Řada, Adolf Pštross, Pravoslav Řada, Pravoslav Řada, Eugen Viesner, Hanuš Lašek, Ludvík Veverka
    Mikuláš Vodňanský z Čazarova (Mikuláš Vodňanský z Čažarova, Mikuláš Vodňanský): Karel Šimanovský, Eduard Vojan, Josef (Jan) Havelský, Josef (Jan) Havelský, Karel Hašler, Karel Kolár, Karel Kolár, František Roland, Aleš Podhorský
    Jindřich Labuška: Edmund Chvalovský, Rudolf Kafka, Rudolf Kafka, Rudolf Kafka, Karel Váňa, Adolf Krössing, Stanislav Neumann, Eduard Blažek
    Václav Alexy: Jindřich Mošna, Jindřich Mošna, Jindřich Mošna, Antonín Čepela, Edmund Chvalovský, František Roland, František Velebný, Karel Černý
    Mikuláš Dačický z Heslova (Mikuláš Dačický): František Kolár, Alois Sedláček, Alois Sedláček, František Lier, Jan Vávra, Alois Sedláček, Alois Sedláček, Zdeněk Štěpánek, Jiří Steimar
    Tobiáš Tříska: Josef Frankovský, Adolf Pštross, Florentin Steinsberg, Florentin Steinsberg, Florentin Steinsberg, Karel Mušek, Florentin Steinsberg, František Smolík, Stanislav Neumann
    Paní Žofka (Žofka): Marie Pštrossová, Anna Stroupežnická, Hana Kubešová, Marie Hübnerová, Marie Hübnerová, Marie Hübnerová, Eva Vrchlická, Karla Šírová, Jiřina Šejbalová, Elena Hálková
    David Wolfram: Jiří Bittner, Josef Šmaha, Jaroslav Pulda, Eduard Vojan, Jiří Bittner, Jaroslav Hurt, Jaroslav Hurt, Jaroslav Hurt, Zvonimír Rogoz, Jan Pivec
    Ondřej Brtnický: Jakub Seifert, Pravoslav Řada, Karel Želenský, Karel Želenský, Antonín Vedral, Karel Želenský, Karel Želenský, Jaroslav Průcha
    První halapartník: František Horník, František Svoboda, František Svoboda
    Druhý halapartník: Alfréd Karbus, Lehrer, Jan Čermák, Josef Bláha, Josef Bláha
    První havéř (První havíř): František Bartoš, Jaroslav Petrus, Jaroslav Petrus, Viktor Roubal
    Druhý havéř (Druhý havíř): Karel Pešek, August Hladík, Moric Prim, Bachmann, Jan Pacher, Jan Pacher, Václav Vorel
    Třetí havéř: Richard Svoboda, Chevalier, Karel Váňa, Alexander Schüsselbauer, Josef Velek, Ferdinand Kellner, Ferdinand Kellner
    Čtvrtý havéř: Josef Štross, Cyril Outrata, Jan Pacher, Jan Čermák, Jan Čermák

    Dostupná dokumentace:

    Fotogalerie:

    Paní mincmistrová - 26.10.1917, František Matějovský (Vilém z Vřesovic)
    Paní mincmistrová - 26.10.1917, František Matějovský (Vilém z Vřesovic)

    Paní mincmistrová - 26.10.1917, Jan Vávra (Mikuláš Dačický z Heslova)
    Paní mincmistrová - 26.10.1917, Jan Vávra (Mikuláš Dačický z Heslova)

    Paní mincmistrová - 26.10.1917, Jan Vávra (Mikuláš Dačický z Heslova)
    Paní mincmistrová - 26.10.1917, Jan Vávra (Mikuláš Dačický z Heslova)

    Paní mincmistrová - 26.10.1917, Jan Vávra (Mikuláš Dačický z Heslova)
    Paní mincmistrová - 26.10.1917, Jan Vávra (Mikuláš Dačický z Heslova)

    Paní mincmistrová - 26.10.1917, Jan Vávra (Mikuláš Dačický z Heslova)
    Paní mincmistrová - 26.10.1917, Jan Vávra (Mikuláš Dačický z Heslova)

    Paní mincmistrová - 26.10.1917, Karel Kolár (Mikuláš Vodňanský)
    Paní mincmistrová - 26.10.1917, Karel Kolár (Mikuláš Vodňanský)

    Paní mincmistrová - 26.10.1917, Karel Váňa (Jindřich Labuška), Antonín Čepela (Václav Alexy)
    Paní mincmistrová - 26.10.1917, Karel Váňa (Jindřich Labuška), Antonín Čepela (Václav Alexy)

    Paní mincmistrová - 26.10.1917, Karel Želenský (Ondřej Brtnický)
    Paní mincmistrová - 26.10.1917, Karel Želenský (Ondřej Brtnický)

    V panském čeledníku - 26.10.1917, František Matějovský (Alexandr Dejm ze Střítěže)
    V panském čeledníku - 26.10.1917, František Matějovský (Alexandr Dejm ze Střítěže)

    V panském čeledníku - 26.10.1917, Karel Mušek (Benda)
    V panském čeledníku - 26.10.1917, Karel Mušek (Benda)

    V panském čeledníku - 26.10.1917, Karel Váňa (Vavřinec Slunce)
    V panském čeledníku - 26.10.1917, Karel Váňa (Vavřinec Slunce)

    V panském čeledníku - 26.10.1917, Karel Váňa (Vavřinec Slunce)
    V panském čeledníku - 26.10.1917, Karel Váňa (Vavřinec Slunce)

    V panském čeledníku - 26.10.1917, Miloš Nový (Šimon Talácko z Ještětic)
    V panském čeledníku - 26.10.1917, Miloš Nový (Šimon Talácko z Ještětic)

    Zvíkovský rarášek - 26.10.1917, Eugena Engelbertová (Markéta)
    Zvíkovský rarášek - 26.10.1917, Eugena Engelbertová (Markéta)

    Zvíkovský rarášek - 26.10.1917, Rudolf Deyl (Mikuláš Dačický z Heslova)
    Zvíkovský rarášek - 26.10.1917, Rudolf Deyl (Mikuláš Dačický z Heslova)

    Zvíkovský rarášek - 26.10.1917, Růžena Nasková (Eliška rozená z Rožmberka)
    Zvíkovský rarášek - 26.10.1917, Růžena Nasková (Eliška rozená z Rožmberka)

    Zvíkovský rarášek - 26.10.1917, Růžena Nasková (Eliška rozená z Rožmberka)
    Zvíkovský rarášek - 26.10.1917, Růžena Nasková (Eliška rozená z Rožmberka)