loading
 
Zvolte typ představení:
Zvolte sezonu:

tisknout stránku

zpět zpět

vyhledat vyhledat

Olesya Golovneva

 

Životopis:

Narodila se v ruském Pskovsku, zpěv vystudovala na petěrburské Státní konzervatoři Nikolaje Rimského-Korsakova, kterou absolvovala v červnu 2004 s vyznamenáním.
Olesya Golovneva zvítězila v několika pěveckých soutěžích v Petěrburku (5. ročník Soutěže Rimského-Korsakova a 1. ročník Mezinárodní soutěže komorní hudby) a stala se laureátkou Mezinárodní pěvecké soutěže v nizozemském ‘s-Hertogenbosch. Její první rolí v Petěrburku byla Barbarina, následovaly Zuzanka (Mozart: Figarova svatba) a Violetta (Verdi: La traviata).
V sezóně 2005/06 přijala angažmá ve Vídeňské státní opeře, kde debutovala jako Královna noci (Mozart: Kouzelná flétna). Dále tu ztvárnila Princeznu (Rota: Aladinova kouzelná lampa), Frasquitu (Bizet: Carmen), Giannettu (Donizetti: Nápoj lásky), Najádu (Strauss: Ariadna na Naxu) a Květinářku (Wagner: Parsifal). V sezóně 2007/08 úspěšně debutovala jako Violetta (La traviata) v Tokiu.
V Drážďanské filharmonii zpívala part Oxany v koncertních provedeních opery Rimského-Korsakova Noc před Vánocemi pod taktovkou Michaila Jurowského. Jako Královna noci (Kouzelná flétna) se opět představila na scénách Deutsche Oper Berlin a Opery v Hannoveru. V nové inscenaci Ariadny na Naxu v Lipské opeře úspěšně debutovala v roli Zerbinetty.
V sezóně 2009-10 vystoupí jako Violetta v nové inscenaci La traviaty v drážďanské Semperoper v režii Andrease Homokiho a v hudebním nastudování Fabia Luisiho. Ve stejné sezóně do jejího repertoáru přibudou role Olympie (Offenbach: Hoffmannovy povídky) a Gildy v nové inscenaci Rigoletta na scéně Deutsche Oper am Rhein v Düsseldorfu.
V rámci své koncertní činnosti poprvé vystoupí ve Flámské opeře v Gentu a v Lisabonu zazpívá Zerbinettu s Gulbenkia Orchestra.

www.olesya-golovneva.com

Role:

La traviata premiéra: sezona 1997/1998 - Violetta Valéry
La traviata (Státní opera Praha) premiéra: sezona 2006/2007 - Violetta Valéry

Seznam představení