loading
 
 

tisknout stránku

zpět zpět

vyhledat vyhledat

    Rudolf Tomek

     

    Datum narození:

    26.11.1881

    Životopis:

    Narozen v Uherském Brodě. V letech 1911-1931 člen operního sboru ND - II.tenor.

    Role:

    Madame Sans-Gene premiéra: sezona 1893/1894 - Chevalier Corso
    Salome premiéra: sezona 1904/1905 - Manasse
    Valdštejn premiéra: sezona 1909/1910 - Deveroux
    Jan Žižka premiéra: sezona 1910/1911 - Uherský voják, Jan Hvězda z Vicemic
    Král Václav IV. premiéra: sezona 1910/1911 - Matěj švec z Podčápel
    Richard III. premiéra: sezona 1910/1911 - Markýz Dorset
    Tosca premiéra: sezona 1910/1911 - Státní zástupce
    Jan Hus premiéra: sezona 1911/1912 - Petr, opat, Stašek
    Živá mrtvola premiéra: sezona 1911/1912 - Důstojník
    Kouzelná flétna premiéra: sezona 1912/1913 - Druhý otrok Sarastrův
    Prometheus premiéra: sezona 1912/1913 - Amphion
    Romeo a Julie premiéra: sezona 1912/1913 - Jiná stráž
    Ženy, které potkáváme premiéra: sezona 1912/1913 - Kalous
    Blázen Tantris premiéra: sezona 1913/1914 - Galský baron, Jiný malomocný
    Rozkošná příhoda premiéra: sezona 1913/1914 - Ligneray
    Z pohádky do pohádky premiéra: sezona 1913/1914 - Turecký princ
    Žena premiéra: sezona 1913/1914 - 7. muž nádherně oděný
    Čarostřelec premiéra: sezona 1914/1915 - Myslivec
    Choulostivý věk premiéra: sezona 1914/1915 - De Herler
    Kolumbus premiéra: sezona 1914/1915 - Mladý šlechtic v Barceloně
    Ludvík XI. premiéra: sezona 1914/1915 - Foison d´Or
    Pohádka o Honzovi premiéra: sezona 1914/1915 - Obřadník
    Sedm havranů premiéra: sezona 1914/1915 - Žoldnéř
    Androkles a lev premiéra: sezona 1915/1916 - Gladiator
    Bajaja premiéra: sezona 1915/1916 - Petěv
    Richard III. premiéra: sezona 1915/1916 - Markýz Dorset
    Romeo a Julie premiéra: sezona 1915/1916 - Jiná stráž
    Čekanky premiéra: sezona 1916/1917 - Druhý hoch
    Jindřich IV. premiéra: sezona 1916/1917 - Posel
    Princezna Hyacinta premiéra: sezona 1916/1917 - Šlechtic kastilský
    Coppelia premiéra: sezona 1917/1918 - Mexikán
    Attila premiéra: sezona 1918/1919 - Průvodčí ministrů
    Cyrano de Bergerac premiéra: sezona 1918/1919 - Druhý kavalír
    Jan Roháč premiéra: sezona 1918/1919 - Oldřich
    Jan Žižka premiéra: sezona 1918/1919 - Jan Hvězda z Vicemilic
    Nápadníci trůnu premiéra: sezona 1919/1920 - Dvořan
    Smrt cara Pavla I. premiéra: sezona 1919/1920 - Mansurov, Důstojník
    Tosca premiéra: sezona 1919/1920 - Státní zástupce
    V záři minulosti premiéra: sezona 1919/1920 - Jiný azaj
    Cyrano de Bergerac premiéra: sezona 1920/1921 - Druhý kavalír
    Danton premiéra: sezona 1920/1921 - Elegán
    Zvony premiéra: sezona 1920/1921 - Druhý voják
    Labutí jezero premiéra: sezona 1921/1922 - Přítel Prince
    Madame Sans-Gene premiéra: sezona 1921/1922 - Chevalier Corso
    Merope premiéra: sezona 1921/1922 - Adraste
    Ruy Blas premiéra: sezona 1921/1922 - Hlasatel
    Večer malých veseloher Molierových premiéra: sezona 1921/1922 - Sluha
    Louskáček premiéra: sezona 1922/1923 - Sluha
    Labutí jezero premiéra: sezona 1923/1924 - První přítel princův
    Spící krasavice premiéra: sezona 1923/1924 - Obřadník

    Seznam představení