Premiéry dle žánrů

SEZONA 1899/1900

Opera
Daniel François Esprit Auber - Fra Diavolo (Národní divadlo od 20.08.1899 do 31.08.1899)
Bedřich Smetana - Čertova stěna (Národní divadlo od 05.09.1899 do 09.06.1900)
Bedřich Smetana - Dvě vdovy (Národní divadlo od 18.09.1899 do 08.06.1900)
Gaetano Donizetti - Lucie (Národní divadlo od 21.09.1899 do 28.03.1900)
Bedřich Smetana - Braniboři v Čechách (Národní divadlo od 04.10.1899 do 13.06.1900)
Stanislaw Moniuszko - Zjevy duší (Přízraky) (Národní divadlo od 31.10.1899 do 16.01.1900)
Antonín Dvořák - Čert a Káča (Národní divadlo od 23.11.1899 do 28.09.1917)
Adolphe Charles Adam - Sládek prestonský (Národní divadlo od 01.12.1899 do 04.12.1899)
Richard Wagner - Mistři pěvci norimberští (Národní divadlo od 25.12.1899 do 22.03.1900)
Ambroise Thomas - Mignon (Národní divadlo od 29.12.1899 do 20.01.1901)
Hanuš Trneček - Andrea Crini (Národní divadlo od 02.02.1900 do 30.03.1900)
Antonín Vojtěch Horák - Babička (Národní divadlo od 03.03.1900 do 24.06.1900)
Gioacchino Rossini - Vilém Tell (Národní divadlo od 14.03.1900 do 15.05.1900)
Léo Delibes - Král to řekl (Národní divadlo od 31.03.1900 do 31.08.1900)
Michail Ivanovič Glinka - Ruslan a Ludmila (Národní divadlo od 11.04.1900 do 22.05.1900)
Michail Ivanovič Glinka - Život za caře (Národní divadlo od 01.06.1900 do 01.06.1900)
François - Adrien Boieldieu - Bílá paní (Národní divadlo od 28.06.1900 do 10.12.1900)
Činohra
Dumanoir, Jean François Alfred Bayard - Vicomte z Letorieru (Národní divadlo od 10.08.1899 do 22.11.1899)
Edmond Gondinet - Gavaut, Minard a spol. (Národní divadlo od 28.08.1899 do 22.09.1899)
František Adolf Šubert - Probuzenci (Národní divadlo od 08.09.1899 do 30.04.1900)
Osip Konstantinovič Notovič - Nocturno (Národní divadlo od 11.09.1899 do 25.09.1899)
Henri Meilhac - Vyslanecký attaché (Národní divadlo od 23.09.1899 do 15.11.1899)
Julius Zeyer - Bratří (Národní divadlo od 13.10.1899 do 08.11.1899)
František Procházka, Karel Leger - Vpád (Národní divadlo od 24.10.1899 do 20.11.1899)
Hermann Sudermann - Domov (Národní divadlo od 10.11.1899 do 28.02.1900)
Henrik Ibsen - Rosmersholm (Národní divadlo od 24.11.1899 do 12.12.1899)
Arthur Schnitzler - Milkování (Národní divadlo od 29.11.1899 do 28.05.1900)
Josef Kajetán Tyl - Jiříkovo vidění (Národní divadlo od 02.12.1899 do 06.05.1900)
Fabrice Carré, Paul Bilhaud - Paní Leverdierová (Národní divadlo od 07.12.1899 do 27.01.1900)
Adolf Wilbrandt - Arria a Messalina (Národní divadlo od 18.12.1899 do 15.03.1900)
Gerhart Hauptmann - Potopený zvon (Národní divadlo od 06.01.1900 do 24.02.1901)
Jaroslav Vrchlický - Pietro Aretino (Národní divadlo od 17.01.1900 do 07.03.1900)
Théodore de Banville - Gringoire (Národní divadlo od 31.01.1900 do 31.01.1900)
Václav Štech - Třetí zvonění (Národní divadlo od 04.02.1900 do 15.11.1905)
William Shakespeare - Jak se vám líbí (Národní divadlo od 22.02.1900 do 14.10.1900)
Josef Šmaha - Premiera na vsi (Národní divadlo od 11.03.1900 do 02.05.1900)
Octave Feuillet - Pařížský román (Národní divadlo od 29.03.1900 do 07.04.1900)
Eliška Krásnohorská - Medvěd a víla (Národní divadlo od 15.04.1900 do 18.04.1900)
Max Dreyer - Zkušební kandidát (Národní divadlo od 20.04.1900 do 24.10.1900)
Alexandre Dumas ml. - Cizinka (Národní divadlo od 11.05.1900 do 25.02.1901)
Giuseppe Giacosa - Jako to listí (Národní divadlo od 02.06.1900 do 07.08.1900)
Antonín Nečásek - Almužna (Národní divadlo od 18.06.1900 do 23.06.1900)
Arthur Schnitzler - U zeleného papouška (Národní divadlo od 18.06.1900 do 21.06.1900)
Balet
Léo Delibes - Coppelia (Národní divadlo od 08.02.1900 do 13.06.1902)
Jindřich Kaan z Albestů - Bajaja - II. obraz (Národní divadlo od 21.06.1900 do 21.06.1900)
Živý obraz
Karel Štapfer - Živý obraz /na paměť sedmdesátých narozenin Karoliny Světlé/ (Národní divadlo od 25.02.1900 do 25.02.1900)
Karel Štapfer - Živý obraz /pro sociálně demokratické dělnictvo/ (Národní divadlo od 30.04.1900 do 30.04.1900)
Karel Štapfer - Živý obraz /pro národně sociální dělnictvo/ (Národní divadlo od 05.05.1900 do 05.05.1900)
Ostatní
Jacques Offenbach - Trebizondská princezna (Národní divadlo od 03.08.1899 do 08.09.1899)
Bedřich Smetana - Velký koncert - zakončení cyklu skladeb Bedřicha Smetany (Národní divadlo od 21.10.1899 do 21.10.1899)
Franz von Suppé - Fatinica aneb Rusové v harému (Národní divadlo od 11.02.1900 do 13.09.1900)
Bedřich Smetana - Vltava (Národní divadlo od 25.02.1900 do 25.02.1900)
Eliška Krásnohorská - Proslov - na paměť sedmdesátých narozenin Karoliny Světlé (Národní divadlo od 25.02.1900 do 25.02.1900)
Václav Jan Tomášek - Koncert ze skladeb Václava Jana Tomáška (Národní divadlo od 03.04.1900 do 03.04.1900)
Solomin - Proslov - pro sociálně demokratické dělnictvo (Národní divadlo od 30.04.1900 do 30.04.1900)
Karel Bastl - Předehra k Šubertově hře Probuzenci (Národní divadlo od 30.04.1900 do 30.04.1900)
Karel Želenský - Proslov - pro národně sociální dělnictvo (Národní divadlo od 05.05.1900 do 05.05.1900)
Bedřich Smetana - Slavnostní předehra C dur (Národní divadlo od 05.05.1900 do 05.05.1900)