Premiéry dle žánrů

SEZONA 1924/1925

Opera
Antonín Dvořák - Rusalka (Národní divadlo od 11.10.1924 do 01.12.1935)
Rudolf Karel - Ilseino srdce (Národní divadlo od 11.11.1924 do 05.02.1925)
Wolfgang Amadeus Mozart - Cosi fan tutte (Tak to dělají všechny) (Stavovské divadlo od 26.11.1924 do 15.04.1929)
Vilém Blodek - V studni (Národní divadlo od 07.12.1924 do 24.03.1934)
Richard Wagner - Tristan a Isolda (Národní divadlo od 18.12.1924 do 30.11.1925)
Zdeněk Fibich - Pád Arkuna (Národní divadlo od 24.01.1925 do 04.04.1933)
Jan Evangelista Zelinka - Dceruška hostinského (Národní divadlo od 24.02.1925 do 28.04.1925)
Zdeněk Fibich - Blaník (Národní divadlo od 17.04.1925 do 19.05.1931)
Leoš Janáček - Příhody Lišky Bystroušky (Národní divadlo od 18.05.1925 do 03.10.1925)
Gustav Albert Lortzing - Car a tesař (Národní divadlo od 23.06.1925 do 20.01.1930)
Činohra
Carl Sternheim - Kalhoty (Stavovské divadlo od 30.08.1924 do 31.12.1924)
Georges Berr - Zlámaný žebřík (Stavovské divadlo od 13.09.1924 do 12.11.1924)
František Zavřel - Boxerský zápas (Stavovské divadlo od 16.09.1924 do 16.11.1924)
George Bernard Shaw - Svatá Johanka (Národní divadlo od 02.10.1924 do 02.07.1927)
Georg Kaiser - Kolportážní příběh (Stavovské divadlo od 07.10.1924 do 24.11.1924)
Arnošt Dvořák - Bílá Hora (Národní divadlo od 28.10.1924 do 23.05.1925)
Alberto Casella - Smrt na dovolené (Stavovské divadlo od 03.11.1924 do 13.12.1924)
Jaroslav Hilbert - Druhý břeh (Národní divadlo od 20.11.1924 do 12.03.1931)
André Picard, Francis Carco - Klárina (Stavovské divadlo od 28.11.1924 do 22.02.1925)
Alain-René Lesage, Honoré de Balzac - Turcaret-Mercadet (Stavovské divadlo od 16.12.1924 do 01.03.1925)
Francis de Croisset, Robert de Flers - Vinice Páně (Národní divadlo od 31.12.1924 do 17.05.1925)
Henri Soumagne - Příští Mesiáš (Národní divadlo od 05.01.1925 do 05.01.1925)
Ladislav Stroupežnický - Na Valdštejnské šachtě (Národní divadlo od 28.01.1925 do 08.02.1925)
Luigi Pirandello - Každý má svou pravdu (Národní divadlo od 30.01.1925 do 03.04.1925)
Sofokles - Antigona (Národní divadlo od 11.02.1925 do 05.03.1925)
Oliver Goldsmith - Pokořila se, aby zvítězila (Stavovské divadlo od 16.02.1925 do 12.03.1925)
Edmond Rostand - Cyrano de Bergerac (Stavovské divadlo od 25.02.1925 do 15.09.1929)
Otokar Fischer - Otroci (Národní divadlo od 13.03.1925 do 22.04.1925)
Avery Hopwood - Naše drahá ženuška (Stavovské divadlo od 24.03.1925 do 17.05.1925)
Stanislav Lom - Žižka (Národní divadlo od 08.04.1925 do 06.07.1925)
Alfred Savoir, Jacques Théry, Max Maurey, Régis Gignoux - Nezralé ovoce (Stavovské divadlo od 18.04.1925 do 08.09.1928)
François de Curel - Divoška (Národní divadlo od 06.05.1925 do 03.06.1925)
Eugene O'Neill - Večer O´Neilla (Stavovské divadlo od 18.05.1925 do 29.05.1925)
Josef Čapek, Karel Čapek - Ze života hmyzu (Národní divadlo od 25.05.1925 do 20.05.1929)
Henri Bataille - Mamá Kolibřík (Stavovské divadlo od 28.05.1925 do 20.06.1925)
René Fauchois - Mluvící opice (Stavovské divadlo od 08.06.1925 do 31.12.1925)
Jaroslav Vrchlický, Zdeněk Fibich - Smír Tantalův (Národní divadlo od 11.06.1925 do 01.06.1926)
Balet
Bohuslav Martinů - Istar (Národní divadlo od 11.09.1924 do 16.05.1925)
Nikolaj Andrejevič Rimskij-Korsakov - Šeherazáda (Národní divadlo od 24.09.1924 do 27.03.1926)
Joseph Bayer - Královna loutek (Národní divadlo od 11.12.1924 do 06.01.1940)
Igor Stravinskij - Petruška (Národní divadlo od 24.02.1925 do 30.03.1926)
Ludomir Róźycki - Pan Twardowski (Národní divadlo od 08.07.1925 do 04.01.1929)
Koncert
Živý obraz
Ostatní