Premiéry dle žánrů

SEZONA 1902/1903

Opera
Karl Goldmark - Sábská královna (Národní divadlo od 14.09.1902 do 03.01.1903)
Jules Massenet - Werther (Národní divadlo od 27.09.1902 do 05.11.1926)
Karel Bendl - Starý ženich (Národní divadlo od 14.10.1902 do 17.10.1902)
Zdeněk Fibich - Pád Arkuna (Národní divadlo od 15.10.1902 do 05.01.1905)
Bedřich Smetana - Libuše (Národní divadlo od 18.11.1902 do 01.06.1914)
Nikolaj Andrejevič Rimskij-Korsakov - Carská nevěsta (Národní divadlo od 04.12.1902 do 23.02.1904)
Giuseppe Verdi - Otello (Národní divadlo od 14.12.1902 do 16.06.1907)
Gustav Albert Lortzing - Pytlák (Národní divadlo od 11.01.1903 do 25.12.1907)
Gustave Charpentier - Louisa (Národní divadlo od 13.02.1903 do 19.08.1907)
Jacques Fromental Elie Halévy - Židovka (Národní divadlo od 28.02.1903 do 25.08.1913)
Váša Suk - Lesův pán (Národní divadlo od 05.04.1903 do 07.04.1903)
Stanislav Suda - U Božích muk (Národní divadlo od 15.04.1903 do 24.04.1903)
Giacomo Meyerbeer - Hugenoti (Národní divadlo od 26.04.1903 do 17.02.1904)
Bedřich Smetana - Braniboři v Čechách (Národní divadlo od 12.05.1903 do 11.05.1907)
Bedřich Smetana - Dalibor (Národní divadlo od 14.05.1903 do 22.02.1910)
Ambroise Thomas - Mignon (Národní divadlo od 26.06.1903 do 26.06.1903)
Karl Goldmark - Domácí cvrček (Národní divadlo od 09.07.1903 do 11.07.1903)
Albert Grisar - Dobrou noc, pane Pantalone! (Národní divadlo od 14.07.1903 do 16.01.1905)
Karel Moor - Vij (Národní divadlo od 14.07.1903 do 21.09.1903)
Činohra
Ladislav Stroupežnický - Václav Hrobčický z Hrobčic (Národní divadlo od 11.08.1902 do 29.10.1902)
Matěj Anastazia Šimáček - Svět malých lidí (Národní divadlo od 15.08.1902 do 07.09.1904)
Marcel Prévost - Polopanny (Národní divadlo od 26.08.1902 do 01.02.1903)
William Shakespeare - Dvé šlechticů veronských (Národní divadlo od 12.09.1902 do 30.10.1902)
François de Curel - Figurantka (Národní divadlo od 01.10.1902 do 22.10.1902)
Maxim Gorkij - Měšťáci (Národní divadlo od 16.10.1902 do 21.06.1905)
Václav Hladík - Závrať (Národní divadlo od 08.11.1902 do 28.01.1903)
Ladislav Stroupežnický - Naši furianti (Národní divadlo od 17.11.1902 do 03.12.1902)
Julius Zeyer - Neklan (Národní divadlo od 19.11.1902 do 02.12.1902)
František Xaver Svoboda - Směry života (Národní divadlo od 28.11.1902 do 19.11.1920)
José Zorrilla - Don Juan Tenorio (Národní divadlo od 08.12.1902 do 03.02.1903)
Julius Zeyer - Pod jabloní (Národní divadlo od 28.12.1902 do 03.02.1904)
František Xaver Svoboda - Olga Rubešová (Národní divadlo od 04.01.1903 do 09.05.1903)
Otto Ernst - Spravedlnost (Národní divadlo od 22.01.1903 do 18.03.1903)
Karel Jaromír Erben - Sládci (Národní divadlo od 14.02.1903 do 20.02.1903)
František Xaver Svoboda - Lapený Samsónek (Národní divadlo od 14.02.1903 do 31.08.1903)
František Xaver Svoboda - Poupě (Národní divadlo od 14.02.1903 do 08.04.1903)
Maurice Maeterlinck - Monna Vanna (Národní divadlo od 08.03.1903 do 08.06.1903)
Charles Haddon Chambers - Tyranství slz (Národní divadlo od 13.03.1903 do 15.04.1903)
Gabriela Preissová - Gazdina roba (Národní divadlo od 27.03.1903 do 29.04.1903)
Hermann Sudermann - Domov (Národní divadlo od 14.04.1903 do 25.05.1903)
Alexandre Dumas ml. - Dáma s kameliemi (Národní divadlo od 18.04.1903 do 15.11.1903)
William Shakespeare - Zimní pohádka (Národní divadlo od 03.05.1903 do 15.06.1903)
Jaroslav Hilbert - Falkenštejn (Národní divadlo od 24.05.1903 do 10.04.1905)
Moliere - Zdravý nemocný (Národní divadlo od 29.05.1903 do 11.08.1907)
Carlo Goldoni - Mirandolina (Národní divadlo od 01.06.1903 do 13.03.1907)
H. M. Paull - Nový clown (Národní divadlo od 22.06.1903 do 30.09.1903)
Alois Jirásek - Jan Žižka (Národní divadlo od 04.07.1903 do 07.09.1908)
Grenet Dancourt, Maurice Vaucaire - Má syna (Národní divadlo od 15.07.1903 do 07.10.1903)
Balet
Joseph Hellmesberger - Perla Iberská (Národní divadlo od 20.08.1902 do 28.03.1903)
Jacques Offenbach, Mořic Anger - Parisův soud (Národní divadlo od 04.09.1902 do 25.10.1903)
Léo Delibes - Sylvia víla Dianina (Národní divadlo od 31.10.1902 do 05.01.1903)
Romualdo Marenco - Excelsior (Národní divadlo od 14.06.1903 do 08.09.1905)
Ostatní
Jacques Offenbach - Krásná Helena (Národní divadlo od 04.09.1902 do 25.11.1903)
Antonín Emil Titl - Ouvertura z národních písní (Národní divadlo od 16.11.1902 do 20.12.1902)
Zdeněk Fibich - Předehra k Vrchlického Noci na Karlštejně (Národní divadlo od 22.11.1902 do 22.11.1902)
Bohdan Kaminský - Proslov - ke 400. repríze Prodané nevěsty (Národní divadlo od 01.01.1903 do 01.01.1903)
Bedřich Smetana - Z českých luhů a hájů (Národní divadlo od 01.01.1903 do 01.01.1903)
Bedřich Smetana - Slavnostní předehra C dur (Národní divadlo od 16.02.1903 do 08.02.1920)
Antonín Macek - Proslov - pro dělnictvo v předvečer 1. května (Národní divadlo od 30.04.1903 do 30.04.1903)
Bedřich Smetana - Koncert ze skladeb Bedřicha Smetany (Národní divadlo od 20.05.1903 do 20.05.1903)
Johann Strauss ml. - Netopýr (Národní divadlo od 02.06.1903 do 25.01.1905)
Jacques Offenbach - Svatba při lucernách (Národní divadlo od 16.06.1903 do 29.01.1905)
Svatopluk Čech - Hus (Národní divadlo od 04.07.1903 do 05.07.1903)