Radim Vizváry
Životopis
Radim Vizváry je mim, performer, režisér, choreograf a pedagog. Patří mezi nejvýraznější a mezinárodně uznávané osobnosti současného mimického divadla v Evropě. Je absolventem Hudební a taneční fakulty AMU v Praze, kde dosáhl nejvyššího, doktorského vzdělání titul Ph.D.Je držitelem ceny Thálie 2016 v kategorii Balet, pantomima nebo jiný dramatický taneční žánr. Za herecký výkon v představení Sólo, polské ceny Perla za představení Lorca ad. Roku 2014 se stal členem významných osobností Oxford Enyclopedia. Svou uměleckou práci představil už téměř v celé Evropě, v USA, Asii a Africe. Je spoluzakladatelem mezinárodně úspěšného divadelního souboru Tantehorse, uměleckým šéfem domácího uskupení MIME PRAGUE, ředitelem mezinárodního festivalu MIME FEST a uměleckým šéfem mezinárodního festivalu pouličního divadla v Táboře Komedianti v ulicích. Spolupracuje se souborem Tichá opera, který propojuje nonverbální divadlo s operou.
V letech 2000–2004 působil jako herec v angažmá Divadla Minor.Spoluracuje s mnoha prestižními institucemi, např. NDT/Korzo Theatre v Haagu, University of Arts Helsinki ad. Má za sebou rovněž spolupráci s mnoha pražskými i mimopražskými divadly (např. Národní divadlo v Praze, Městské divadlo Mladá Boleslav, Městské divadlo Kladno, Klicperovo divadlo v Hradci Králové, Filharmonie Brno, Jihočeské divadlo, Divadlo na Zábradlí, A Studio Rubín, Divadlo v Celetné, Studio Alta, Palác Akropolis, Roxy/Nod v Praze a další).V Národním divadle v Praze vytvořil choreografie k inscenacím Z mrtvého domu, Juliette (Snář) a Sen čarovné noci Režíroval operu Skandál v Opeře. Jako herec si zahrál i v několika filmech, např. Jsem brána (hlavní role) nebo Klauni (role studenta Adama).
Vyučoval v českém Centru současného cirkusu Cirqueon a na katedře pantomimy Hudební a taneční fakulty AMU v Praze. Své pedagogické zkušenosti získával také v berlínské škole Die Etage nebo na Vyšší odborné škole herecké v Praze. Převážně v zahraničí, ale i doma vede master classes nebo workshopy na prestižních školách a festivalech. Pravidelně vyučuje v Německu, Polsku, Itálii a ve Finsku. Jeho umělecký záběr obsahuje i specializaci vlastní metodiky techniky tělesného mimu a modernizaci pantomimy. Rozvíjí ji do podoby, která obsáhne jak její současnost, tak i její klasický odkaz. Činí tak jak ve sféře tvůrčí, tak v pedagogice a teorii.

Aktualizace: leden 2018
Inscenátor
Z mrtvého domu premiéra SEZONA 2014/2015 - Choreografie
Juliette (Snář) premiéra SEZONA 2015/2016 - Choreografie
Sen čarovné noci premiéra SEZONA 2015/2016 - Choreografie
Poprask v opeře premiéra SEZONA 2016/2017 - Režie
Billy Budd premiéra SEZONA 2017/2018 - Choreografie
Láska ke třem pomerančům premiéra SEZONA 2018/2019 - Režie, Choreografie