|
Online Archiv
Sezony
Žánry
Umělci a spolupracovníci
Tituly
Archivní dokumenty
Čarovný závoj
(Činohra)
Dne 05.11.1893 v 15:00
Národní divadlo
Předloha
Franz Xaver Told
,
Eugene Scribe
V repr. s: Marenco, Amor (b).
Textové a hudební úpravy
Hudba:
Antonín Emil Titl
Překlad:
Karel Šípek
Inscenátoři
Dirigent:
Augustin Vyskočil
Režie:
František Kolár
Role
Kroupa z Podskakova:
František Ferdinand Šamberk
(Vlastní)
Vojtěch Lípa:
Emil Focht
(Vlastní)
Adam Kožíšek:
Jindřich Mošna
(Vlastní)
Drahoš:
František Matějovský
(Vlastní)
Kubín:
Karel Mušek
(Vlastní)
Královna vil:
Karla Velsová
(Vlastní)
Běla:
Ludmila Vlčková
(Vlastní)
Krasava:
Pavla Rovenská
(Vlastní)
Markytka Doležalová:
Božena Kášová
(Vlastní)
Kvoch:
Ferdinand Koubek
(Vlastní)
Sibila:
Marie Pštrossová
(Vlastní)
Aron:
Edmund Chvalovský
(Vlastní)
Matěj:
Josef (Jan) Havelský
(Vlastní)
Myška:
Hanuš Somr
(Vlastní)
Filip:
František Morda
(Vlastní)
Mluvčí růženek:
Florentin Guolfinger ze Steinsberku
(Vlastní)
Vyvolávač:
Karel Pulc
(Vlastní)
Kluk:
Kaucká
(Dětská role)
Prodávač:
Alfréd Karbus
(Vlastní)
Stará panna:
Cecilie Vaněčková
(Vlastní)
Závodčí stráže:
Karel Pešek
(Vlastní)
Tanec Skupiny vil:
Františka ze Schöpfů
(Vlastní)
Tanec Skupiny vil:
Marie Pešková
(Vlastní)
Tanec Skupiny vil:
Adéla Srnová
(Vlastní)
Tanec Skupiny vil:
baletní sbor dámský
(Vlastní)
Tanec Variace 1:
Adéla Srnová
(Vlastní)
Tanec Variace 2:
Marie Pešková
(Vlastní)
Tanec Reverie na špičkách:
Františka ze Schöpfů
(Vlastní)
Tanec Finale:
Františka ze Schöpfů
(Vlastní)
Tanec Finale:
Marie Pešková
(Vlastní)
Tanec Finale:
Adéla Srnová
(Vlastní)
Tanec Finale:
baletní sbor dámský
(Vlastní)
Tanec na slavnosti růžové: Výstup selských hochů:
baletní sbor dámský
(Vlastní)
Tanec na slavnosti růžové: Výstup selských hochů:
děti baletní školy
(Dětská role)
Tanec na slavnosti růžové: Výstup družiček:
baletní sbor dámský
(Vlastní)
Tanec na slavnosti růžové: "Contre":
baletní sbor dámský
(Vlastní)
Tanec na slavnosti růžové: Kvapík finale:
baletní sbor dámský
(Vlastní)
Tanec na slavnosti růžové: Kvapík finale:
děti baletní školy
(Dětská role)
Spolupracovali
Pohybová spolupráce:
Augustin Berger
Seznam představení