Absolventské představení 2022 (Taneční centrum Praha) (Balet)
Stavovské divadlo, od 31.05.2022 do 31.05.2022 (1x)
Předloha
Absolventské představení konzervatoře Taneční centrum Praha -
Painted Rainbow - Attila Egerházi
Malé pošetilosti - Tereza Hloušková
Prolog z baletu Spící krasavice - Petr Iljič Čajkovskij
Variace z pas de trois z baletu Labutí jezero - Petr Iljič Čajkovskij
Pánská variace z baletu Plameny Paříže - Boris Vladimirovič Asafjev
Vše se mění - Vlasta Schneiderová
(Od)loučení - Tereza Chladová
Ghost Town - Šimon Kubáň
Proud Mary - Eva Plocková
Bez těžkostí, jdi s lehkostí - Tereza Hloušková
Listy důvěrné (3. věta) - Petr Zuska
Popis
Program představení:
PROLOG Z BALETU SPÍCÍ KRASAVICE: choreografie Marius Petipa; hudba: Petr Iljič Čajkovskij; nastudování: Zuzana Hrzalová
Tančí: 5.–7. ročník (skupina F)

PAINTED RAINBOW: choreografie: Attila Egerházi; asistent: Antonín Schneider, Linda Svidró; hudba: Jean Sibelius, Maurice Ravel
Tančí: 5.–8. ročník a členové souboru Balet Praha Junior (skupina G)

MALÉ POŠETILOSTI (fragment): choreografie: Tereza Hloušková; hudba: Claudio Monteverdi, Philip Glass
Tančí: Tereza Logojdová, studentka 8. ročníku a členka souboru Balet Praha Junior; Albert Kaše, člen Pražského komorního baletu

VARIACE Z PAS DE TROIS Z BALETU LABUTÍ JEZERO: choreografie: Marius Petipa, Linda Svidró; hudba: Petr Iljič Čajkovskij; nastudování: Linda Svidró
Tančí: 5.–8. ročník a členové souboru Balet Praha Junior (skupina G)

PÁNSKÁ VARIACE Z BALETU PLAMENY PAŘÍŽE: choreografie: Vasilij Vajnonen; hudba: Boris Vladimirovič Asafjev; nastudování: Linda Svidró
Tančí: student 7. ročníku a člen souboru Balet Praha Junior

CHRONOS: choreografie: Ihor Bezdieniezhnykh; hudba: Philipp Klein
Tančí: 3.–4. ročník a členové souboru Baby Balet Praha (skupina D)

VŠE SE MĚNÍ: choreografie: Vlasta Schneiderová; hudba: Mercedes Sosa
Tančí: 8. ročník a členové souboru Balet Praha Junior (skupina G)

(OD)LOUČENÍ: choreografie: Tereza Hloušková; hudba: Noah Cyrus
Tančí: 5.–6. ročník (skupina E)

GHOST TOWN: choreografie: Šimon Kubáň; hudba: Max Richter, Rose Bess
Tančí: 5.–8. ročník a členové souboru Balet Praha Junior (skupina G)

--- přestávka ---

PROUD MARY: choreografie: Eva Plocková; hudba: John Fogerthy (interpret: Tina Turner)
Tančí: 5.–8. ročník a členové souboru Balet Praha Junior (skupina G)

SALUT: choreografie: Tereza Hloušková; hudba: René Aubry
Tančí: 5. a 7. ročník (skupina F)

BEZ TĚŽKOSTÍ, JDI S LEHKOSTÍ: choreografie: Tereza Hloušková, hudba: Claudio Monteverdi, Antonio Vivaldi; hudební úprava: Max Richter
Tančí: 5.–8. ročník a členové souboru Balet Praha Junior (skupina G)

LISTY DŮVĚRNÉ (3. věta): choreografie: Petr Zuska; hudba: Leoš Janáček; hraje: Zemlinského kvarteto Tančí: Pražský komorní balet – Tereza Hloušková, Bára Müllerová, Oldřiška Neumannová, Linda Svidró, Albert Kaše, Nikita Korotkov, Dalibor Lekeš, František Rezek

VZPOMÍNKY: choreografie: Vlasta Schneiderová; verše: Ivan Slavík; přednes: Jaromír Meduna; hudba: Georg Friedrich Händel, Matteo Bocelli, budhistická mantra; zvuková koláž: Ondřej Urban, Vladimír Sojka
Tančí: 5.–8. ročník a členové souboru Balet Praha Junior (skupina G)

Délka představení 1 hodina 35 minut, 1 přestávka.
V rámci cyklu Host Baletu Národního divadla.
Spolupracovali
Asistent choreografie : Antonín Schneider, Linda Svidró
Hudební koláž : Vladimír Sojka, Ondřej Urban
Hudební úprava : Max Richter
Verše : Ivan Slavík