|
Online Archiv
Sezony
Žánry
Umělci a spolupracovníci
Tituly
Archivní dokumenty
Jiříkovo vidění
(Činohra)
Dne 10.07.1887 v 19:00
Národní divadlo
Předloha
Josef Kajetán Tyl
Nová dekorace: Blaník.
Textové a hudební úpravy
Hudba:
Mořic Anger
Inscenátoři
Dirigent:
Mořic Anger
Kostýmy:
František Kolár
Režie:
František Kolár
Scéna:
Robert Holzer
Role
Jiřík (Křepinský, Šavlička, Lokýtek):
Jindřich Mošna
(Vlastní)
Kačenka (Kristinka):
Johana Cavallarová
(Vlastní)
Bohuslav:
Václav Viktorin
(Vlastní)
Severin:
Josef Frankovský
(Vlastní)
Bonifác Bonafides:
Josef Šmaha
(Vlastní)
Efrozina:
Leopoldina Ortová de Pauli
(Vlastní)
Slečna Zuzana Poličanská:
Jindřiška Slavinská
(Vlastní)
Vilibald:
Alois Sedláček
(Vlastní)
Votický:
Alfréd Karbus
(Vlastní)
Zelnický:
Edmund Chvalovský
(Vlastní)
Potocký:
František Morda
(Vlastní)
Zoufal:
Ferdinand Koubek
(Vlastní)
Desátník:
František Horník
(Vlastní)
Bodáček:
Augustin Berger
(Vlastní)
Václav Říha:
Josef Karel Chramosta
(Vlastní)
Kalousová:
Adéla Volfová
(Vlastní)
Honza:
Adolf Pštross
(Vlastní)
Verunka:
Anna Turková
(Vlastní)
Mladé selské děvče:
Karolina (Karla) Maličká
(Vlastní)
Tanec skřítků:
žákyně baletní školy
(Vlastní)
Tanec černochů:
Neuveden
(Neuvedeno)
Tanec černochů:
baletní sbor
(Vlastní)
Tanec černochů:
žákyně baletní školy
(Vlastní)
Gavotte:
Giulietta Paltrinieri
(Vlastní)
Gavotte:
Marie Zieglerová
(Vlastní)
Gavotte:
Neuveden
(Neuvedeno)
Gavotte:
baletní sbor dámský
(Vlastní)
Kvapík a finale:
Giulietta Paltrinieri
(Vlastní)
Kvapík a finale:
Marie Zieglerová
(Vlastní)
Kvapík a finale:
baletní sbor
(Vlastní)
Kvapík a finale:
žákyně baletní školy
(Vlastní)
Pochod vojenský a evoluce:
baletní sbor
(Vlastní)
Pochod vojenský a evoluce:
žákyně baletní školy
(Vlastní)
Válečná:
baletní soubor
(Vlastní)
Pas de deux comique:
Giulietta Paltrinieri
(Vlastní)
Pas de deux comique:
Augustin Berger
(Vlastní)
Slovanský tanec:
Zdeňka Štemberová
(Vlastní)
Slovanský tanec:
Augustin Berger
(Vlastní)
Slovanský tanec:
baletní sbor dámský
(Vlastní)
Chlopskie Mazur:
Františka ze Schöpfů
(Vlastní)
Chlopskie Mazur:
Marie Zieglerová
(Vlastní)
Chlopskie Mazur:
baletní sbor dámský
(Vlastní)
Tanec Moravanů:
baletní sbor dámský
(Vlastní)
Strašák:
žákyně baletní školy
(Vlastní)
Všeobecné finale:
baletní soubor
(Vlastní)
Spolupracovali
Pohybová spolupráce:
Augustin Berger
Seznam představení