Sedm havranů (Činohra)
Dne 06.08.1891 v 14:45
Národní divadlo
Předloha
Textové a hudební úpravy
Inscenátoři
Kostýmy: Bittnerové
Režie: Josef Šmaha
Role
Hrabě Mojmír na Hrubé Skále: Emil Focht (Vlastní)
Rosalinda: Hana Dumková (Vlastní)
Hraběnka Eliška: Marie Laudová (Vlastní)
Ratmír: Edmund Chvalovský (Vlastní)
Pancíř ze Svojanova: Eduard Vojan (Vlastní)
Krišpian: Jindřich Mošna (Vlastní)
Královna vil: Jindřiška Slavinská (Vlastní)
Světlana: Hana Kubešová (Vlastní)
Mílek: Karla Španerová (Vlastní)
Zloboh: Pravoslav Řada (Vlastní)
Blandina: Hedvika (Marie) Málková (Vlastní)
První služka: Adéla Volfová (Vlastní)
Druhá služka: Božena Veselá (Vlastní)
Božepor: Alfréd Karbus (Vlastní)
První lučištník: František Morda (Vlastní)
Druhý lučištník: Antonín Chlumský (Vlastní)
Třetí lučištník: Josef Žižka (Vlastní)
První žoldák hraběte Mojmíra: Ferdinand Koubek (Vlastní)
Druhý žoldák hraběte Mojmíra: Karel Pulc (Vlastní)
Třetí žoldák hraběte Mojmíra: František Zápotocký (Vlastní)
Čtvrtý žoldák hraběte Mojmíra: Neuveden (Neuvedeno)
Páže hraběte Mojmíra: Karolina (Karla) Maličká (Vlastní)
Isa: Matylda Křepelová (Vlastní)
Lisa: Anna Čapková (Vlastní)
Kat: Otakar Sauer (Vlastní)
První bratr Rosalindy: Zdenka Pištěková (Vlastní)
Druhý bratr Rosalindy: Jindřiška (Anna) Laubová (Vlastní)
Třetí bratr Rosalindy: Marie Kodetová (Vlastní)
Čtvrtý bratr Rosalindy: Amalie Vobořilová (Vlastní)
Patý bratr Rosalindy: Louisa Šeborová (Vlastní)
Šestý bratr Rosalindy: Marie Desortová (Vlastní)
Sedmý bratr Rosalindy: Marie Švábová (Vlastní)
Ballabile vil: Neuveden (Neuvedeno)
Ballabile vil: Neuveden (Neuvedeno)
Ballabile vil: baletní sbor dámský (Vlastní)
Ballabile vil: Neuveden (Neuvedeno)
Příchod sněhových vloček: baletní sbor dámský (Vlastní)
Sólový tanec sněhových vloček: Neuveden (Neuvedeno)
Sólový tanec sněhových vloček: Neuveden (Neuvedeno)
Výstup královny sněhových vloček: Enrichetta Grimaldiová (Vlastní)
Adagio: Neuveden (Neuvedeno)
Adagio: Enrichetta Grimaldiová (Vlastní)
Adagio: baletní sbor dámský (Vlastní)
Ballabile: Enrichetta Grimaldiová (Vlastní)
Ballabile: Neuveden (Neuvedeno)
Ballabile: baletní sbor dámský (Vlastní)
Průvod s tancem sněhových koulí: Neuveden (Neuvedeno)
Průvod s tancem sněhových koulí: Neuveden (Neuvedeno)
Výstup dudků, hejlů, brkoslavů a mandelíků: baletní sbor dámský (Vlastní)
Tanec motýlů: Marie Zieglerová (Vlastní), Františka ze Schöpfů (Vlastní)
Tanec motýlů: Adéla Zieglerová (Vlastní)
Tanec pštrosů: Neuveden (Neuvedeno)
Tanec motýla: Enrichetta Grimaldiová (Vlastní)
Výstup kanárků, pávů, pštrosů a čápů: žáci baletní školy (Vlastní)
Výstup kanárků, pávů, pštrosů a čápů: baletní sbor pánský (Vlastní)
Finale: baletní soubor (Vlastní)
Tanec gnomů: Neuveden (Neuvedeno)
Spolupracovali
Pohybová spolupráce: Augustin Berger