|
Online Archiv
Sezony
Žánry
Umělci a spolupracovníci
Tituly
Archivní dokumenty
Ďáblovy pilulky
(Činohra)
Dne 28.05.1893 v 15:00
Národní divadlo
Předloha
Auguste Anicet-Bourgeois
,
Ferdinand Laloue
,
A. Laurent
Textové a hudební úpravy
Hudba:
Charles Forgeron-Maréchal
Překlad:
Bedřich Frida
Inscenátoři
Dirigent:
Augustin Vyskočil
Režie:
Josef Šmaha
Scéna:
Robert Holzer
Role
Albert:
Eduard Vojan
(Vlastní)
Magloire:
Alois Sedláček
(Vlastní)
Sottinez:
Jindřich Mošna
(Vlastní)
Pošetilost:
Emma (Marie) Malkovská
(Vlastní)
Čarodějnice:
Ludmila Danzerová
(Vlastní)
Seringuinos:
Adolf Pštross
(Vlastní)
Isabella:
Karla Welsová
(Vlastní)
Babilas:
Karel Mušek
(Vlastní)
Rodriguez:
Pravoslav Řada
(Vlastní)
Bigaro:
Hanuš Somr
(Vlastní)
Bernadille:
Edmund Chvalovský
(Vlastní)
Doktor:
Josef (Jan) Havelský
(Vlastní)
Alguazil:
František Morda
(Vlastní)
Nosič:
Josef Loos
(Vlastní)
Vinárník:
Josef Brožek
(Vlastní)
Jiný vinárník:
Emil Focht
(Vlastní)
Dělník:
Karel Pulc
(Vlastní)
Muž z lidu:
Alfréd Karbus
(Vlastní)
Marcelina:
Anežka Archlebová
(Vlastní)
Žák:
Amalie Vobořilová
(Vlastní)
Druhý sklepník:
Karel Pešek
(Vlastní)
Žena:
Anna Procházková
(Vlastní)
Velká žena:
Červená
(Dětská role)
Druhý nosič:
Antonín Pokorný
(Vlastní)
Příchod cikánův:
baletní sbor
(Vlastní)
Vstup tancem:
Enrichetta Grimaldiová
(Vlastní)
Vstup tancem:
Augustin Berger
(Vlastní)
Velké ballabile cikánů:
Enrichetta Grimaldiová
(Vlastní)
Velké ballabile cikánů:
Augustin Berger
(Vlastní)
Velké ballabile cikánů:
baletní sbor
(Vlastní)
Pochod s tanci:
baletní soubor
(Vlastní)
Tanec malých harlekýnů:
děti baletní školy
(Dětská role)
Sólový tanec masky:
Enrichetta Grimaldiová
(Vlastní)
Vstup moderních harlekýnek:
baletní sbor dámský
(Vlastní)
Tanec šašků:
baletní sbor pánský
(Vlastní)
Vstup slečen pierrotek:
baletní sbor dámský
(Vlastní)
Vstup růžových debardérek:
baletní sbor dámský
(Vlastní)
Vstup italských harlekýnek:
baletní sbor dámský
(Vlastní)
Valčík ballabile:
baletní soubor
(Vlastní)
Velký závěrečný kvapík:
Enrichetta Grimaldiová
(Vlastní)
Velký závěrečný kvapík:
baletní soubor
(Vlastní)
Tanec sylfidek:
Adéla Zieglerová
(Vlastní)
Tanec sylfidek:
Marie Zieglerová
(Vlastní)
Tanec sylfidek:
Terezie Knotová
(Vlastní)
Tanec sylfidek:
Anna Podhorská
(Vlastní)
Tanec sylfidek:
Johanna Karásková
(Vlastní)
Tanec sylfidek:
Marie Roreitnerová
(Vlastní)
Sólový tanec:
Enrichetta Grimaldiová
(Vlastní)
Velké ballabile:
Adéla Zieglerová
(Vlastní)
Velké ballabile:
Marie Zieglerová
(Vlastní)
Velké ballabile:
Terezie Knotová
(Vlastní)
Velké ballabile:
Anna Podhorská
(Vlastní)
Velké ballabile:
Johanna Karásková
(Vlastní)
Velké ballabile:
Marie Roreitnerová
(Vlastní)
Velké ballabile:
baletní soubor
(Vlastní)
Finale:
Enrichetta Grimaldiová
(Vlastní)
Finale:
baletní soubor
(Vlastní)
První sklepník:
Josef Karásek
(Vlastní)
První sklepnice:
Berta Formanová
(Vlastní)
Druhá sklepnice:
Rohanová
(Dětská role)
Polka harlekýnů:
děti baletní školy
(Dětská role)
Spolupracovali
Pohybová spolupráce:
Augustin Berger
Seznam představení