|
Online Archiv
Sezony
Žánry
Umělci a spolupracovníci
Tituly
Archivní dokumenty
Paleček
(Činohra)
Dne 30.12.1894 v 19:00
Národní divadlo
Předloha
Eugene Leterrier
,
Arnold Mortier
,
Albert Vanloo
Derniéra odp.
Textové a hudební úpravy
Hudba:
Karel Kovařovic
,
F. Lehner
,
Emile Paladilhe
Úprava:
Bedřich Frida
Inscenátoři
Dirigent:
Augustin Vyskočil
Kostýmy:
František Moser
Režie:
Edmund Chvalovský
Scéna:
Gilbert Lehner
Role
Obr:
Adolf Pštross
(Vlastní)
Perlička:
Anežka Archlebová
(Vlastní)
Paštička:
Antonie Mysíková
(Vlastní)
Koroptvička:
Anna Procházková
(Vlastní)
Kachnička:
Anna Ludikarová
(Vlastní)
Paprička:
Marie Kodetová
(Vlastní)
Buchtička:
Františka Černohlávková
(Vlastní)
Kašička:
Amalie Vobořilová
(Vlastní)
Slečna Eulalie:
Marie Pštrossová
(Vlastní)
Kuchař obrův a ministr kuchařství:
Jindřich Mošna
(Vlastní)
Princ Radoslav:
Emil Focht
(Vlastní)
Kouzelnice Lesana:
Ludmila Danzerová
(Vlastní)
Matěj:
Hanuš Somr
(Vlastní)
Veronika:
Adéla Volfová
(Vlastní)
Toník:
Karel Mušek
(Vlastní)
Jeník:
Růžena Kolárová
(Vlastní)
Pepík:
Aloisie Štoková
(Vlastní)
Frantík:
Anna Jarková
(Vlastní)
Vašík:
Antonie Exnerová
(Vlastní)
Karlík:
Jindřiška (Anna) Laubová
(Vlastní)
Paleček:
Johana Weissová-Cavallarová
(Vlastní)
První kuchtík:
František Matějovský
(Vlastní)
Druhý kuchtík:
Josef (Jan) Havelský
(Vlastní)
První žalářník:
Florentin Steinsberg
(Vlastní)
Druhý žalářník:
Josef Vecko
(Vlastní)
Dveřník:
František Horník
(Vlastní)
Malý dveřník:
Focht
(Dětská role)
Dáma:
Berta Formanová
(Vlastní)
Jiná dáma:
Anna Rufferová
(Vlastní)
Sloužící obrův:
Karel Pulc
(Vlastní)
Tanec kuchtíků:
děti baletní školy
(Dětská role)
Skupina brouků, motýlů, koníků, lesních šotků atd.:
baletní sbor
(Vlastní)
Tanec myšek s kocourem:
Františka Borecká
(Vlastní)
Tanec myšek s kocourem:
Adéla Srnová
(Vlastní)
Tanec myšek s kocourem:
Anežka Valterová
(Vlastní)
Tanec myšek s kocourem:
Marie Roreitnerová
(Vlastní)
Tanec myšek s kocourem:
Terezie Knotová
(Vlastní)
Tanec myšek s kocourem:
Johanna Karásková
(Vlastní)
Tanec myšek s kocourem:
Anna Podhorská
(Vlastní)
Výstup různých bot:
děti baletní školy
(Dětská role)
Vstup tancem:
baletní sbor
(Vlastní)
Vstup tancem:
děti baletní školy
(Dětská role)
Vstup tancem:
Františka Borecká
(Vlastní)
Ensemble:
Františka Borecká
(Vlastní)
Ensemble:
baletní sbor
(Vlastní)
Ensemble:
děti baletní školy
(Dětská role)
Pas d´action:
Enrichetta Grimaldiová
(Vlastní)
Pas d´action:
Augustin Berger
(Vlastní)
Intermezzo:
Františka Borecká
(Vlastní)
Intermezzo:
Adéla Srnová
(Vlastní)
Intermezzo:
Kazimíra Nowacka
(Vlastní)
Intermezzo:
Waclawa (Václava) Staszková
(Vlastní)
Valse, Variace:
Enrichetta Grimaldiová
(Vlastní)
Velké ballabile:
Enrichetta Grimaldiová
(Vlastní)
Velké ballabile:
Augustin Berger
(Vlastní)
Velké ballabile:
Františka Borecká
(Vlastní)
Velké ballabile:
Adéla Srnová
(Vlastní)
Velké ballabile:
Kazimíra Nowacka
(Vlastní)
Velké ballabile:
Waclawa (Václava) Staszková
(Vlastní)
Velké ballabile:
baletní sbor
(Vlastní)
Velké ballabile:
děti baletní školy
(Dětská role)
Pochod plavčíků:
děti baletní školy
(Dětská role)
Spolupracovali
Pohybová spolupráce:
Augustin Berger
Seznam představení