|
Online Archiv
Sezony
Žánry
Umělci a spolupracovníci
Tituly
Archivní dokumenty
Sedm havranů
(Činohra)
Dne 21.07.1895 v 19:00
Národní divadlo
Předloha
Emil Pohl
Textové a hudební úpravy
Hudba:
Karel Kovařovic
,
Gustav Lehnhardt
Překlad:
Jaroslav Vrchlický
Inscenátoři
Dirigent:
Augustin Vyskočil
Kostýmy:
Bittnerové
Režie:
Josef Šmaha
Scéna:
Robert Holzer
Role
Hrabě Mojmír na Hrubé Skále:
František Matějovský
(Vlastní)
Rosalinda:
Hana Dumková
(Vlastní)
Hraběnka Eliška:
Marie Laudová
(Vlastní)
Ratmír:
Edmund Chvalovský
(Vlastní)
Pancíř ze Svojanova:
Eduard Vojan
(Vlastní)
Krišpian:
Jindřich Mošna
(Vlastní)
Sud:
František Ferdinand Šamberk
(Vlastní)
Královna vil:
Běla Horská
(Vlastní)
Světlana:
Anna Bezděková
(Vlastní)
Mílek:
Johana Kavallarová
(Vlastní)
Zloboh:
Pravoslav Řada
(Vlastní)
Blandina:
Vilemína Hájková
(Vlastní)
První služka:
Adéla Volfová
(Vlastní)
Druhá služka:
Anna Rufferová
(Vlastní)
Božepor:
Alois Sedláček
(Vlastní)
První lučištník:
Karel Mušek
(Vlastní)
Druhý lučištník:
Josef (Jan) Havelský
(Vlastní)
Třetí lučištník:
Josef Žižka
(Vlastní)
První žoldák hraběte Mojmíra:
Ferdinand Koubek
(Vlastní)
Druhý žoldák hraběte Mojmíra:
Rudolf Svoboda
(Vlastní)
Třetí žoldák hraběte Mojmíra:
František Zápotocký
(Vlastní)
Čtvrtý žoldák hraběte Mojmíra:
Hanuš Somr
(Vlastní)
Páže hraběte Mojmíra:
Amalie Vobořilová
(Vlastní)
Isa:
Matylda Křepelová
(Vlastní)
Lisa:
Anna Čapková
(Vlastní)
Kat:
Antonín Pokorný
(Vlastní)
První bratr Rosalindy:
Pavla Hlavatá
(Vlastní)
Druhý bratr Rosalindy:
Anna Benešová
(Vlastní)
Třetí bratr Rosalindy:
Anna Musilová
(Vlastní)
Čtvrtý bratr Rosalindy:
Berta Tippnerová
(Vlastní)
Patý bratr Rosalindy:
Eliška Merfeitová
(Vlastní)
Šestý bratr Rosalindy:
Anna Havránková
(Vlastní)
Sedmý bratr Rosalindy:
Růžena Ulliková
(Vlastní)
Ballabile vil:
Neuveden
(Neuvedeno)
Ballabile vil:
Neuveden
(Neuvedeno)
Ballabile vil:
baletní sbor dámský
(Vlastní)
Ballabile vil:
Neuveden
(Neuvedeno)
Příchod sněhových vloček:
baletní sbor dámský
(Vlastní)
Sólový tanec sněhových vloček:
Neuveden
(Neuvedeno)
Sólový tanec sněhových vloček:
Neuveden
(Neuvedeno)
Výstup královny sněhových vloček:
Michelina Taveggia
(Vlastní)
Adagio:
Neuveden
(Neuvedeno)
Adagio:
Michelina Taveggia
(Vlastní)
Adagio:
baletní sbor dámský
(Vlastní)
Ballabile:
Neuveden
(Neuvedeno)
Ballabile:
Michelina Taveggia
(Vlastní)
Ballabile:
baletní sbor dámský
(Vlastní)
Průvod s tancem sněhových koulí:
Neuveden
(Neuvedeno)
Průvod s tancem sněhových koulí:
Neuveden
(Neuvedeno)
Výstup dudků, hejlů, brkoslavů a mandelíků:
baletní sbor dámský
(Vlastní)
Tanec motýlů:
Marie Zieglerová
(Vlastní)
,
Františka ze Schöpfů
(Vlastní)
Tanec motýlů:
Adéla Zieglerová
(Vlastní)
Tanec pštrosů:
Neuveden
(Neuvedeno)
Tanec motýla:
Michelina Taveggia
(Vlastní)
Výstup kanárků, pávů, pštrosů a čápů:
žáci baletní školy
(Vlastní)
Výstup kanárků, pávů, pštrosů a čápů:
baletní sbor pánský
(Vlastní)
Finale:
baletní soubor
(Vlastní)
Tanec gnomů:
Neuveden
(Neuvedeno)
Spolupracovali
Pohybová spolupráce:
Augustin Berger
Seznam představení