Absolventské představení 2022 (Taneční konzervatoř hl. m. Prahy) (Balet)
Stavovské divadlo, od 20.06.2022 do 21.06.2022 (2x)
Předloha
Absolventské představení Taneční konzervatoře hl. m. Prahy -
Skočná - Václav Trojan
Koňare - Jiří Linha
Tance z Velké Kubry - Radim Drejsl
Květinová slavnost v Genzanu, pas de deux - Edvard Helsted, Holger Simon Paulli
Pas de deux z baletu La Sylphide - Herman Severin von Loevenskjold
Etincelle - Bérangere Andreo
Tarantella z baletu Napoli - Hans Christian Lumbye
Pět elementů - Libuše Ovsová
Mozartissimo - Marika Blahoutová
Suita z baletu Raymonda - Alexander Konstantinovič Glazunov
Furiant - Muzika Jaro
Zbujan -
Popis
Program představení:
ETINCELLE
Hudba: Johann Sebastian Bach; choreografie: Bérangére Andreo; pedagogická spolupráce: Marie Hybešová, Zuzana Susová, Jurij Slypyč
Tančí: studenti 4. ročníku

LA SYLPHIDE – pas de deux ze 2. jednání
Hudba: Herman Severin von Loevenskjold; choreografie: August Bournonville; nastudování: Zuzana Susová, Jaroslav Slavický, Jurij Slypyč; scéna a kostýmy: Josef Jelínek
Tančí absolventi: Nela Báčová, Karel Roubíček

SLAVNOST KVĚTIN V GENZANU – pas de deux
Hudba: Edvard Helsted, Holger Simon Paulli; choreografie: August Bournonville; nastudování: Zuzana Susová, Jurij Slypyč; scéna a kostýmy: Josef Jelínek
Tančí absolventi: Céline Pianelli, Daniel Frydrych

TARANTELLA Z BALETU NAPOLI
Hudba: Hans Christian Lumbye; choreografie: August Bournonville; nastudování: Jaroslav Slavický, Zuzana Susová, Jurij Slypyč; scéna, kostýmy: Josef Jelínek
Tančí: absolventi Karolína Vatková, Ota Frühauf, Nela Báčová, Karel Roubíček, Céline Pianelli, Daniel Frydrych, Kristina Dunajeva, Maria Mercedes Gonzáles Fernández a studenti 7. ročníku Aneta Skopová, Jan Šimůnek, Matěj Šimůnek, Tim Herz

PĚT ELEMENTŮ
Hudba: tradiční čínská, M. Samulsen, Abel Korzeniowski, Eternal Eclips, Julia Kent; choreografie a nastudování: Libuše Ovsová; kostýmy: Monika Kletečková; scéna: Nina Ovsová
Tančí: absolventi Ana Markovičová (DŘEVO, růst), Karolína Teršípová (OHEŇ, vývoj); Amálie Špachtová (ZEMĚ, rovnováha); Antonín Čulík (KOV, úpadek) a studentka 7. ročníku Laura Schejbalová (VODA, smrt a znovuzrození)

--- přestávka ---

MOZARTISSIMO
Hudba: Wolfgang Amadeus Mozart; choreografie, nastudování a světelný desing: Marika Blahoutová; kostýmy: Josef Jelínek
Tančí: Izabela Gracíková, Aurora Kubelíková, Aneta Pašková, Sandra Jiříková, Lucie Matějová, Denisa Vopěnková, Michael Dembický a absolvent Ota Frühauf

SUITA Z BALETU RAYMONDA
Hudba: Alexander Konstantinovič Glazunov; choreografie: Nelly Danko podle Jurije Grigoroviče
1) Saracénský tanec
Sóli: Celine Pianelli, Karel Roubíček (20. 6.); Amálie Špachtová, Karel Roubíček (21.6.)
Arabčata: Stella Ingrid Kocourková, Tristan Vladimír Holt, Tomáš Ptáček (2. ročník), Klára Janovská (3. ročník)
2) ŠPANĚLSKÝ TANEC – sóli: Nela Báčová, Karolina Teršípová
3) ČARDÁŠ – sóli Adéla Šorfová, Vojtěch Pilbauer (7. ročník)
Vedení TKHMP děkuje Národním divadlům v Praze a Brně za zapůjčení kostýmů.

SUITA LIDOVÝCH TANCŮ Z ČECH, MORAVY A SLOVENSKA
1) FURIANT – hudba: Muzika JARO; choreografie a nastudování: Magdalena Kaprasová
Tančí absolventi
2) SKOČNÁ – hudba: Václav Trojan; choreografie: Libuše Hynková; nastudování: Magdalena Kaprasová
Tančí: Kristina Dunajeva (20. 6.), Karolina Vatková (21. 6.), Ana Markovičová, Marie Machurková
3) KOŇARE – hudba: Jiří Linha; choreografie: Ján Novenko; nastudování: Magdalena Kaprasová
Tančí: Oto Frühauf, Antonín Čulík
4) ZBUJAN – hudba: lidová; choreografie a nastudování: Magdalena Kaprasová
Tančí: studenti 7. ročníku
5) TANCE Z VELKÉ KUBRY – hudba: Radim Drejsl; choreografie: Libuše Hynková; nastudování: Magdalena Kaprasová
Tančí absolventi

Absolventka Christina Hla Shwe není jmenovitě uvedena u žádného z čísel programu.

Délka představení 2 hodiny, 1 přestávka.
V rámci cyklu Host Baletu Národního divadla. Tančí absolventi a další studenti.
Spolupracovali
Inspicient : Daniela Kalvodová
Jevištní mistr : Michal Fojtík, Martin Hátle
Pedagogická spolupráce : Marie Hybešová, Zuzana Susová, Jurij Slypyč
Světelný design : Přemysl Janda, Marika Blahoutová
Vedoucí jevištního provozu : Petr Stříbrný