|
Online Archiv
Sezony
Žánry
Umělci a spolupracovníci
Tituly
Archivní dokumenty
Výlet pana Broučka z měsíce na výstavu
(Činohra)
Dne 10.07.1894 v 19:00
Národní divadlo
Předloha
František Ferdinand Šamberk
Textové a hudební úpravy
Hudba:
Karel Kovařovic
Inscenátoři
Dirigent:
Augustin Vyskočil
Kostýmy:
Karel Štapfer
Režie:
Josef Šmaha
Scéna:
Robert Holzer
Role
Matyáš Brouček:
František Ferdinand Šamberk
(Vlastní)
Lunobor:
Pravoslav Řada
(Vlastní)
Etherea:
Karla Welsová
(Vlastní)
Hvězdomír:
Emil Focht
(Vlastní)
Voršila:
Adéla Volfová
(Vlastní)
Florian Komárek:
Jindřich Mošna
(Vlastní)
Inocencie:
Marie Pštrossová
(Vlastní)
Božidar Vdoleček:
Adolf Pštross
(Vlastní)
Arthur:
Eduard Vojan
(Vlastní)
Klotilda Klapálková:
Marie Laudová
(Vlastní)
Běta:
Hana Kvapilová
(Vlastní)
Háta:
Anežka Archlebová
(Vlastní)
Reffie Broučková:
Božena Kášová
(Vlastní)
Celestin Bochánek:
Alois Sedláček
(Vlastní)
Hanzi:
Florentin Guolfinger ze Steinsberku
(Vlastní)
Buchta:
Edmund Chvalovský
(Vlastní)
Vokatý:
Josef (Jan) Havelský
(Vlastní)
Kramář:
František Morda
(Vlastní)
Žalud:
Antonín Pokorný
(Vlastní)
Pivoňka:
Ferdinand Koubek
(Vlastní)
Zubatý:
František Zápotocký
(Vlastní)
Malý Zubatý:
Červená
(Dětská role)
Prodavač balonků:
Karel Pulc
(Vlastní)
Hostinský na výstavišti:
Karel Mušek
(Vlastní)
Tanec různých obyvatelů na měsíci:
Františka ze Schöpfů
(Vlastní)
Tanec různých obyvatelů na měsíci:
Adéla Zieglerová
(Vlastní)
Tanec různých obyvatelů na měsíci:
Marie Zieglerová
(Vlastní)
Tanec různých obyvatelů na měsíci:
baletní sbor
(Vlastní)
Tanec různých obyvatelů na měsíci:
Lisetta Paltrinieri
(Dětská role)
Tanec různých obyvatelů na měsíci:
děti baletní školy
(Dětská role)
Tanec závitkový:
Enrichetta Grimaldiová
(Vlastní)
Introdukce:
baletní sbor
(Vlastní)
Tanec koketek:
Františka ze Schöpfů
(Vlastní)
Tanec koketek:
Adéla Zieglerová
(Vlastní)
Tanec koketek:
Marie Zieglerová
(Vlastní)
Tanec a variace Etherey:
Enrichetta Grimaldiová
(Vlastní)
Tanec "Pas de deux":
Neuveden
(Neuvedeno)
Tanec "Pas de deux":
Neuveden
(Neuvedeno)
Ballabile a finale měsíčanů:
Enrichetta Grimaldiová
(Vlastní)
Ballabile a finale měsíčanů:
Františka ze Schöpfů
(Vlastní)
Ballabile a finale měsíčanů:
Adéla Zieglerová
(Vlastní)
Ballabile a finale měsíčanů:
Marie Zieglerová
(Vlastní)
Ballabile a finale měsíčanů:
baletní sbor
(Vlastní)
Ballabile a finale měsíčanů:
Lisetta Paltrinieri
(Dětská role)
Ballabile a finale měsíčanů:
děti baletní školy
(Dětská role)
Průvod s tanci chmelařů, děvčat, hochů, dětí a vjezd Gambrina:
Lisetta Paltrinieri
(Dětská role)
Průvod s tanci chmelařů, děvčat, hochů, dětí a vjezd Gambrina:
Zdeňka Moskalová
(Dětská role)
Průvod s tanci chmelařů, děvčat, hochů, dětí a vjezd Gambrina:
baletní sbor
(Vlastní)
Průvod s tanci chmelařů, děvčat, hochů, dětí a vjezd Gambrina:
děti baletní školy
(Dětská role)
Slavnostní průvod cyklistů, havířů, spolků: Sokolů, "Vltavan", řezníků, sladovníků..:
baletní sbor
(Vlastní)
Tanec cyklistů:
baletní sbor dámský
(Vlastní)
Vjezd a tanec cyklistky:
Enrichetta Grimaldiová
(Vlastní)
Vstup gigrlat:
Florentin Guolfinger ze Steinsberku
(Vlastní)
Vstup gigrlat:
František Matějovský
(Vlastní)
Vstup gigrlat:
Emil Focht
(Vlastní)
Vstup gigrlat:
Karel Pešek
(Vlastní)
Vstup gigrlat:
Neuveden
(Neuvedeno)
Vstup slečinek "Creme de chic":
baletní sbor dámský
(Vlastní)
Vstup slečinek "Creme de chic":
Neuveden
(Neuvedeno)
Vstup slečinek "Creme de chic":
Neuveden
(Neuvedeno)
Vstup slečinek "Creme de chic":
Neuveden
(Neuvedeno)
Vstup slečinek "Creme de chic":
Neuveden
(Neuvedeno)
Vstup slečinek "Creme de chic":
Neuveden
(Neuvedeno)
Tanec havířů:
Adéla Zieglerová
(Vlastní)
Tanec havířů:
Marie Zieglerová
(Vlastní)
Tanec havířů:
baletní sbor dámský
(Vlastní)
Tanec havířů:
děti baletní školy
(Dětská role)
Směs skupin:
Enrichetta Grimaldiová
(Vlastní)
Směs skupin:
Adéla Zieglerová
(Vlastní)
Směs skupin:
Marie Zieglerová
(Vlastní)
Směs skupin:
baletní sbor
(Vlastní)
Směs skupin:
Děti
(Dětská role)
Velké ballabile a finale elektrických květin:
Enrichetta Grimaldiová
(Vlastní)
Velké ballabile a finale elektrických květin:
Adéla Zieglerová
(Vlastní)
Velké ballabile a finale elektrických květin:
Marie Zieglerová
(Vlastní)
Velké ballabile a finale elektrických květin:
Florentin Guolfinger ze Steinsberku
(Vlastní)
Velké ballabile a finale elektrických květin:
František Matějovský
(Vlastní)
Velké ballabile a finale elektrických květin:
Emil Focht
(Vlastní)
Velké ballabile a finale elektrických květin:
Karel Pešek
(Vlastní)
Velké ballabile a finale elektrických květin:
Neuveden
(Neuvedeno)
Velké ballabile a finale elektrických květin:
baletní sbor
(Vlastní)
Velké ballabile a finale elektrických květin:
Děti
(Dětská role)
Spolupracovali
Pohybová spolupráce:
Augustin Berger
Seznam představení
Kostýmní a scénické návrhy
Výlet pana Broučka z měsíce na výstavu - 18.06.1894, Karel Štapfer - návrh kostýmu (III. ballabile)
Výlet pana Broučka... - 18.06.1894, Karel Štapfer - návrh kostýmu (Matyáš Brouček)