|
Online Archiv
Sezony
Žánry
Umělci a spolupracovníci
Tituly
Archivní dokumenty
Carův kurýr
(Činohra)
Dne 04.06.1893 v 19:00
Národní divadlo
Předloha
Ferenc Csepreghy
,
Jules Verne
Derniéra odp.
Textové a hudební úpravy
Hudba:
Karel Šebor
Překlad:
Neuveden
Inscenátoři
Dirigent:
Augustin Vyskočil
Režie:
Josef Šmaha
Scéna:
Robert Holzer
,
F. Lüttkemayer
Role
Ruský car:
Karel Šimanovský
(Vlastní)
Kisev:
Josef (Jan) Havelský
(Vlastní)
Policejní ministr ruský:
Edmund Chvalovský
(Vlastní)
Michal Strogov:
Jakub Vojta Slukov
(Vlastní)
Marfa:
Otýlie Sklenářová
(Vlastní)
Dr. Feodor:
Pravoslav Řada
(Vlastní)
Nadia:
Ludmila Vlčková
(Vlastní)
Ogarev:
Jiří Bittner
(Vlastní)
Sangaria:
Marie Laudová
(Vlastní)
Jolivet:
František Ferdinand Šamberk
(Vlastní)
Blunt:
Alois Sedláček
(Vlastní)
Chán Feofar:
Josef Šmaha
(Vlastní)
Velkokníže ruský:
Eduard Vojan
(Vlastní)
Kozarov:
Josef Brožek
(Vlastní)
Trunko:
Karel Mušek
(Vlastní)
Poštmistr:
Hanuš Somr
(Vlastní)
Úředník:
Karel Pešek
(Vlastní)
Telegrafista:
Adolf Pštross
(Vlastní)
Vasil:
Jindřich Mošna
(Vlastní)
Desátník:
Emil Focht
(Vlastní)
Pobočník velkoknížete:
Josef Loos
(Vlastní)
Tatarský vojín:
Josef Žižka
(Vlastní)
Ulema:
Karel Pulc
(Vlastní)
Rolník:
František Zápotocký
(Vlastní)
Kormidelník:
Alfréd Karbus
(Vlastní)
Přednosta policie:
František Morda
(Vlastní)
Důstojník tatarský:
Ferdinand Koubek
(Vlastní)
Důstojník na plesu:
Voda
(Vlastní)
První vozka:
Karel Kindl
(Vlastní)
Druhý vozka:
Antonín Pokorný
(Vlastní)
Prodavačka:
Anna Rufferová
(Vlastní)
Medvěd:
Moric Prinn
(Vlastní)
Slavnostní tanec Tatarů:
Augustin Berger
(Vlastní)
Slavnostní tanec Tatarů:
baletní sbor dámský
(Vlastní)
Slavnostní tanec Tatarů:
děti baletní školy
(Dětská role)
Tanec turkmenských žen:
Františka ze Schöpfů
(Vlastní)
Tanec turkmenských žen:
Adéla Srnová
(Vlastní)
Tanec turkmenských žen:
Anežka Valterová
(Vlastní)
Tanec turkmenských žen:
Marie Roreitnerová
(Vlastní)
Tanec turkmenských žen:
Anna Podhorská
(Vlastní)
Tanec turkmenských žen:
Terezie Knotová
(Vlastní)
Tanec turkmenských žen:
Barbora Janoušková
(Vlastní)
Tanec turkmenských žen:
Johanna Karásková
(Vlastní)
Tanec turkmenských žen:
baletní sbor dámský
(Vlastní)
Adagio:
Enrichetta Grimaldiová
(Vlastní)
Adagio:
baletní soubor
(Vlastní)
Variace:
Enrichetta Grimaldiová
(Vlastní)
Finale:
Enrichetta Grimaldiová
(Vlastní)
Finale:
Marie Pešková
(Vlastní)
Finale:
Františka ze Schöpfů
(Vlastní)
Finale:
Adéla Srnová
(Vlastní)
Finale:
Anežka Valterová
(Vlastní)
Finale:
Marie Roreitnerová
(Vlastní)
Finale:
Terezie Knotová
(Vlastní)
Finale:
Barbora Janoušková
(Vlastní)
Finale:
Johanna Karásková
(Vlastní)
Finale:
Anna Podhorská
(Vlastní)
Finale:
baletní soubor
(Vlastní)
Spolupracovali
Pohybová spolupráce:
Augustin Berger
Seznam představení