|
Online Archiv
Sezony
Žánry
Umělci a spolupracovníci
Tituly
Archivní dokumenty
Cesta kolem světa v 80 dnech
(Činohra)
Dne 23.05.1892 v 19:00
Národní divadlo
Předloha
Adolphe Philippe d'Ennery
,
Jules Verne
Derniéra odp.
Textové a hudební úpravy
Hudba:
Franz von Suppé
Překlad:
Antonín Pulda
Inscenátoři
Dirigent:
Augustin Vyskočil
Režie:
František Kolár
Scéna:
Robert Holzer
Role
Filias Fogg:
Jiří Bittner
(Vlastní)
Thomas Flanagan:
Adolf Pštross
(Vlastní)
Valter Ralph:
Emil Focht
(Vlastní)
John Sullivan:
Karel Mušek
(Vlastní)
Fix:
Jindřich Mošna
(Vlastní)
Andreas Stuart:
Edmund Chvalovský
(Vlastní)
Archibald Korsikán:
Jakub Seifert
(Vlastní)
Passepartout:
Alois Sedláček
(Vlastní)
Markéta:
Marie Pštrossová
(Vlastní)
Auda:
Ludmila Danzerová
(Vlastní)
Nemea:
Hana Kubešová
(Vlastní)
Nakahýra:
Karla Velsová
(Vlastní)
Croinatry:
Pravoslav Řada
(Vlastní)
Mustafa paša:
Josef Šmaha
(Vlastní)
Velekněz Braminů:
Josef (Jan) Havelský
(Vlastní)
Balanda:
Anna Rufferová
(Vlastní)
Náčelník Indianů:
Eduard Vojan
(Vlastní)
Cestující:
Josef Žižka
(Vlastní)
První strážník Pacifické dráhy:
Karel Pulc
(Vlastní)
Druhý strážník Pacifické dráhy:
Karel Loos
(Vlastní)
Sluha telegrafu:
František Horník
(Vlastní)
Pitt:
Hanuš Somr
(Vlastní)
Peršan:
Alfréd Karbus
(Vlastní)
Úředník v Kalkutě:
František Ferdinand Šamberk
(Vlastní)
Konduktér:
Ferdinand Koubek
(Vlastní)
Strojvedoucí:
František Morda
(Vlastní)
První kormidelník:
Karel Kindl
(Vlastní)
Druhý kormidelník:
Bohdan Kohout
(Vlastní)
Sluha v klubu:
Antonín Pokorný
(Vlastní)
Seržant:
Josef Brožek
(Vlastní)
Indian:
Josef Karásek
(Vlastní)
Opice:
Neuveden
(Neuvedeno)
Ruský tanec:
Neuveden
(Neuvedeno)
Ruský tanec:
Neuveden
(Neuvedeno)
Tanec v průvodu:
baletní sbor dámský
(Vlastní)
Groteskní scéna:
Neuveden
(Neuvedeno)
Pas de deux:
Enrichetta Grimaldiová
(Vlastní)
Pas de deux:
Augustin Berger
(Vlastní)
Tanec šesti bajaderek:
Neuveden
(Neuvedeno)
Tanec šesti bajaderek:
Anežka Valterová
(Vlastní)
Tanec šesti bajaderek:
Johanna Karásková
(Vlastní)
,
Terezie Knotová
(Vlastní)
Tanec šesti bajaderek:
Marie Pešková
(Vlastní)
,
Anna Podhorská
(Vlastní)
Tanec šesti bajaderek:
Neuveden
(Neuvedeno)
Tanec šesti bajaderek:
Marie Roreitnerová
(Vlastní)
Valčík:
baletní sbor dámský
(Vlastní)
Tanec otrokyň královny Nakahýry:
baletní sbor dámský
(Vlastní)
Tanec kejklířů:
Augustin Berger
(Vlastní)
Tanec kejklířů:
baletní sbor pánský
(Vlastní)
Tanec vojínů královny Nakahýry:
baletní sbor pánský
(Vlastní)
Velké finále:
Neuveden
(Neuvedeno)
Velké finále:
Anežka Valterová
(Vlastní)
Velké finále:
Johanna Karásková
(Vlastní)
,
Terezie Knotová
(Vlastní)
Velké finále:
Marie Pešková
(Vlastní)
,
Anna Podhorská
(Vlastní)
Velké finále:
Marie Roreitnerová
(Vlastní)
Velké finále:
Neuveden
(Neuvedeno)
Velké finále:
baletní sbor
(Vlastní)
Velké finále:
žákyně baletní školy
(Vlastní)
Spolupracovali
Pohybová spolupráce:
Augustin Berger
Seznam představení