Slavnostní koncert k 55. výročí Taneční konzervatoře v Praze (Balet)
Dne 11.02.2001 v 19:00
Stavovské divadlo
Předloha
Návrat do cizí země - Leoš Janáček
Návrat do neznámé země - Leoš Janáček
Variace z baletu Spící krasavice - Petr Iljič Čajkovskij
Zbojnický tanec - Vladimír Jelínek
Grand pas classique - Daniel François Esprit Auber
Pas de deux z baletu Marná opatrnost - Peter Ludwig Hertel
Pas de deux z baletu Louskáček - Petr Iljič Čajkovskij
Variace z baletu Raymonda - Alexander Konstantinovič Glazunov
Variace z baletu Esmeralda - Cesare Pugni
Květinový valčík z baletu Spící krasavice - Petr Iljič Čajkovskij
Adagio Aurory a Désiré z baletu Spící krasavice - Petr Iljič Čajkovskij
Variace Solora z baletu Bajadérka - Ludwig Minkus
Variace z baletu Marná opatrnost - Peter Ludwig Hertel
Mazurka z baletu Ples kadetů - Johann Strauss ml.
Scéna z baletu Oněgin - Petr Iljič Čajkovskij
Scéna z baletu Malý pan Friedemann - Petr Malásek
Extáze - Jan P. Muchow
Pořádá Společnost tance při Taneční konzervatoři Praha. TK děkuje Národnímu divadlu a Českému souboru písní a tanců za půjčení kostýmů. Kromě studentů II.-VIII. ročníku TK vystoupí jako hosté absolventi školy.
Role
Chán: Lukáš Slavický (Host)
Zajatkyně: Hana Turečková (Vlastní)
Polovecká dívka: Klára Jelínková (Vlastní)
Sólista: Zuzana Pokorná (Vlastní)
Sólista: Jiří Pokorný (Vlastní)
Tančí: Michaela Wenzelová (Vlastní)
Tančí: Roland Havlica (Vlastní), Adéla Pollertová (Host)
Tančí: Andrea Kramešová (Vlastní)
Tančí: Roland Havlica (Vlastní)
Tančí: Zdeněk Mládek (Vlastní), Tomáš Rychetský (Host), David Stránský (Host), Jiří Urban (Posluchač Konzervatoře), Tomáš Kopecký (Host), Pavel Enekeš (Host), Miloslav Šturc (Host), Jakub Šimůnek (Host), Radek Šula (Host), Filip Černý (Host), Jan Gläsner (Host)
Tančí: Barbora Kohoutková (Host)
Tančí: Nikola Márová (Vlastní)
Tančí: studenti Taneční konzervatoře hl. m. Prahy (Posluchač Konzervatoře)
Tančí: Jiří Kodym (Vlastní), Daria Klimentová (Host)
Tančí: Jiří Jelínek (Vlastní)
Tančí: Klára Jelínková (Vlastní), Sylva Drábková (Vlastní), Jakub Šimůnek (Host)
Guvernantka: Jiří Hejna (Host)
Generál: Filip Černý (Host)
Tančí: Tomáš Rychetský (Host), David Stránský (Host)
Tančí: Jiří Pokorný (Host)
Tančí: Tereza Podařilová (Vlastní), Jiří Jelínek (Vlastní)
Tančí: Taťána Juřicová (Vlastní), Mario Čermák (Vlastní), Jiří Jelínek (Vlastní)
Tančí: Robert Hlatký (Host)
Tančí: Tomáš Rychetský (Host), David Stránský (Host), Jiří Urban (Posluchač Konzervatoře), Ingrid Ambruzová (Posluchač Konzervatoře), Kateřina Hovorková (Host), Marek Kašparovský (Posluchač Konzervatoře), Barbora Kaufmannová (Posluchač Konzervatoře), Sylva Hackländerová (Posluchač Konzervatoře)
Polovecké dívky: Daniela Štěrbová (Posluchač Konzervatoře), Anna Dvořáková (Posluchač Konzervatoře), Karolina Kováczová (Posluchač Konzervatoře), Magdalena (Magda) Kantorová (Posluchač Konzervatoře), Barbora Kaufmannová (Posluchač Konzervatoře), Veronika Pokorná (Posluchač Konzervatoře)
Polovečtí chlapci: David Stránský (Host), Pavel Enekeš (Host), Michal Soukup (Posluchač Konzervatoře), Filip Juránek (Posluchač Konzervatoře), Filip Černý (Host), Karel Kludský (Posluchač Konzervatoře)
Zajatkyně: Karolína Tvrdá (Posluchač Konzervatoře), Táňa (Taťána) Dědovská (Posluchač Konzervatoře), Anna Poláková (Posluchač Konzervatoře), Pavlína Červíčková (Posluchač Konzervatoře), Kateřina Vanyová (Posluchač Konzervatoře), Natalie Mesiariková (Posluchač Konzervatoře)
Polovečtí muži: Jiří Hejna (Host), Tomáš Rychetský (Host), Jiří Urban (Posluchač Konzervatoře), Tomáš Kopecký (Host), Michal Beswald (Host), Miroslav Vojtíšek (Posluchač Konzervatoře)
Spolupracovali
Výtvarná spolupráce : Josef Jelínek