|
Online Archiv
Sezony
Žánry
Umělci a spolupracovníci
Tituly
Archivní dokumenty
Gero
(Činohra)
Dne 02.06.1924 v 19:00
Národní divadlo
Předloha
Alois Jirásek
Inscenátoři
Režie:
Karel Dostal
Scéna:
Josef Matěj Gottlieb
Role
Gero:
Václav Vydra st.
(Vlastní)
Hrabě Rothulf:
Jaroslav Hurt
(Vlastní)
Irmingerd:
Eva Vrchlická
(Vlastní)
Hatheburch:
Marie Hübnerová
(Vlastní)
Wulfhari:
Karel Dostal
(Vlastní)
Tugomír:
Karel Želenský
(Vlastní)
Želibor:
Rudolf Deyl
(Vlastní)
Stojhněv:
František Matějovský
(Vlastní)
Dražko:
Vladimír Merhaut
(Vlastní)
Čedrag:
Karel Jičínský
(Vlastní)
Nákon:
Eugen Viesner
(Vlastní)
Milhost:
Karel Váňa
(Vlastní)
Pribihněv:
Alexander Třebovský
(Vlastní)
Hněvoš:
Josef Loskot
(Vlastní)
Ljubý:
Emil Focht
(Vlastní)
Druhý starší Stodoran:
Vladimír Merhaut
(Vlastní)
Třetí starší Stodoran:
Josef Kramer
(Vlastní)
Čtvrtý starší Stodoran:
Václav Zatiranda
(Vlastní)
Kastelán:
František Gerlický
(Vlastní)
Imma:
Eugena Engelbertová
(Vlastní)
Eppo:
František Roland
(Vlastní)
Slovanský mužík:
František Forman
(Člen souboru elévů)
Sluha Gerův:
Emil Focht
(Vlastní)
První mnich český:
Eduard Tesař
(Vlastní)
Druhý mnich český:
Eduard Kohout
(Vlastní)
První mladý kněz:
Ladislav Hemmer
(Člen souboru elévů)
Druhý mladý kněz:
Alois Záhorský
(Člen souboru elévů)
Čtvrtý starosta:
Josef Loskot
(Vlastní)
První žena:
Vilemína Hájková
(Vlastní)
Druhá žena:
Růžena Havelská
(Vlastní)
Matka:
Marie Pštrossová
(Vlastní)
Chlapec:
Gabriela Kaulfusová
(Člen souboru elévů)
Děvče:
Anna Tichá
(Člen souboru elévů)
Čeledín:
Karel Váňa
(Vlastní)
Hoch:
Anna Tichá
(Člen souboru elévů)
Sigfrid:
Bedřich Karen
(Vlastní)
Hrabě Tietmar:
Otto Rubík
(Vlastní)
Godeljub:
Karel Kolár
(Vlastní)
První Stodoran:
Saša Rašilov
(Vlastní)
Druhý Stodoran:
František Roland
(Vlastní)
Třetí Stodoran:
Hynek Lažanský
(Vlastní)
Čtvrtý Stodoran:
Karel Kolár
(Vlastní)
Pátý Stodoran:
František Gerlický
(Vlastní)
Mladý Stodoran:
Jan Škoda
(Člen souboru elévů)
První starší Stodoran:
Florentin Steinsberg
(Vlastní)
První starosta:
Hynek Lažanský
(Vlastní)
Druhý starosta:
Josef Kramer
(Vlastní)
Třetí starosta:
Václav Zatiranda
(Vlastní)
Náčelník pluku meziborského:
Florentin Steinsberg
(Vlastní)
Zbrojnoš Rothulfův:
František Salzer
(Člen souboru elévů)
První posel Stodoranů:
Jiří Vasmut
(Člen souboru elévů)
Druhý posel Stodoranů:
František Salzer
(Člen souboru elévů)
Posel Gerův:
Jiří Vasmut
(Člen souboru elévů)
První pištec:
Jaroslav Šára
(Člen souboru elévů)
Druhý pištec:
Alois Záhorský
(Člen souboru elévů)
Seznam představení