|
Online Archiv
Sezony
Žánry
Umělci a spolupracovníci
Tituly
Archivní dokumenty
Chantecler
(Činohra)
Dne 04.03.1927 v 19:00
Národní divadlo
Předloha
Edmond Rostand
Textové a hudební úpravy
Hudba:
Jaroslav Křička
Překlad:
Jaromír Jahn
Inscenátoři
Dirigent:
Josef Lupínek
Režie:
Vojta Novák
Scéna:
Vlastislav Hofman
Role
Ředitel divadla:
Eugen Viesner
(Vlastní)
Kokrháč:
Bedřich Karen
(Vlastní)
Zlatá bažantka:
Jarmila Kronbauerová
(Vlastní)
Kos:
Roman Tuma
(Vlastní)
Vořech:
Saša Rašilov
(Vlastní)
Rek:
Otto Rubík
(Vlastní)
Bílá slípka:
Anna Suchánková
(Vlastní)
Šedá slípka:
Jarmila Horáková
(Vlastní)
Černá slípka:
Hermína Kratinová
(Vlastní)
Houdanská slípka:
Eugena Engelbertová
(Vlastní)
Slepice:
Vilemína Hájková
(Vlastní)
Kvočna:
Míla Holeková
(Vlastní)
Perlička:
Zdenka Baldová
(Vlastní)
Perličák:
Růžena Gottliebová
(Vlastní)
Holub:
Eliška (Ella) Poznerová
(Vlastní)
Krocan:
Jaroslav Vojta
(Vlastní)
Kocour:
Karel Váňa
(Vlastní)
Houser:
Karel Jelínek
(Člen souboru žáků)
Husa:
Marie Kadrlatá
(Člen souboru elévů)
Kačer:
Gustav Nezval
(Člen souboru žáků)
Kachna:
Ludmila Svobodová
(Člen souboru žáků)
Kapoun:
Svatopluk Kadlec
(Člen souboru žáků)
Kohoutek:
Lída Skleničková
(Člen souboru žáků)
Kuře:
Anna Šternvaldová
(Člen souboru žáků)
Jiné kuře:
Anna Pospíšilová
(Člen souboru žáků)
První sova:
Gabriel Hart
(Vlastní)
Druhá sova:
Vladimír Merhaut
(Vlastní)
Třetí sova:
Alexander Třebovský
(Vlastní)
Výr:
Karel Kolár
(Vlastní)
Kalous:
František Roland
(Vlastní)
Noční pták:
František Velebný
(Člen souboru žáků)
Jiný noční pták:
Jaroslav (Svatopluk) Havlíček
(Člen souboru elévů)
Sova sněžná:
Richard Záhorský
(Člen souboru žáků)
Sova pálená:
František Forman
(Člen souboru žáků)
Sova od kostela:
Karel Jelínek
(Člen souboru žáků)
Sýc:
Gustav Nezval
(Člen souboru žáků)
Sýc s věží:
Stanislav Strnad
(Člen souboru žáků)
Sýček obecný:
Eduard Blažek
(Člen souboru žáků)
Výreček:
Anna Šternvaldová
(Člen souboru žáků)
Sovička:
Anna Pospíšilová
(Člen souboru žáků)
Páv:
Karel Jičínský
(Vlastní)
Straka:
Josef Jeníček
(Vlastní)
Krůta:
Eliška (Ella) Poznerová
(Vlastní)
Kohout z Bagdadu:
Václav Vorel
(Vlastní)
Kohout zván "Bílý zob":
Otto Rubík
(Vlastní)
Kohout Braeckel:
František Forman
(Člen souboru žáků)
Kohout z Mezopotamie:
Eduard Blažek
(Člen souboru žáků)
Kohout s pohárem na hlavě:
Stanislav Strnad
(Člen souboru žáků)
Kohout paduánský:
Richard Záhorský
(Člen souboru žáků)
Kohout černoch:
Jaroslav (Svatopluk) Havlíček
(Člen souboru žáků)
Kohout končičiňán:
František Velebný
(Člen souboru žáků)
Žluna:
Anna Suchánková
(Vlastní)
Slavík:
Jarmila Horáková
(Vlastní)
Ptáček:
Eugena Engelbertová
(Vlastní)
Jiný ptáček:
Anna Šternvaldová
(Člen souboru žáků)
Sojka:
Ludmila Svobodová
(Člen souboru žáků)
Krkavec:
Jaroslav (Svatopluk) Havlíček
(Člen souboru žáků)
Králík:
František Forman
(Člen souboru žáků)
Jiný králík:
Václav Vorel
(Vlastní)
Velká ropucha:
Míla Holeková
(Vlastní)
Tlustá ropucha:
Vladimír Merhaut
(Vlastní)
Druhá ropucha:
František Roland
(Vlastní)
Třetí ropucha:
Alexander Třebovský
(Vlastní)
Čtvrtá ropucha:
Vilemína Hájková
(Vlastní)
Pátá ropucha:
František Velebný
(Člen souboru žáků)
Seznam představení