Chantecler (Činohra)
Dne 05.03.1927 v 19:00
Národní divadlo
Textové a hudební úpravy
Inscenátoři
Role
Ředitel divadla: Eugen Viesner (Vlastní)
Kokrháč: Bedřich Karen (Vlastní)
Zlatá bažantka: Jarmila Kronbauerová (Vlastní)
Kos: Roman Tuma (Vlastní)
Vořech: Saša Rašilov (Vlastní)
Rek: Otto Rubík (Vlastní)
Bílá slípka: Anna Suchánková (Vlastní)
Šedá slípka: Jarmila Horáková (Vlastní)
Černá slípka: Hermína Kratinová (Vlastní)
Houdanská slípka: Eugena Engelbertová (Vlastní)
Slepice: Vilemína Hájková (Vlastní)
Kvočna: Míla Holeková (Vlastní)
Perlička: Zdenka Baldová (Vlastní)
Perličák: Růžena Gottliebová (Vlastní)
Holub: Eliška (Ella) Poznerová (Vlastní)
Krocan: Jaroslav Vojta (Vlastní)
Kocour: Karel Váňa (Vlastní)
Houser: Karel Jelínek (Člen souboru žáků)
Husa: Marie Kadrlatá (Člen souboru žáků)
Kačer: Gustav Nezval (Člen souboru žáků)
Kachna: Ludmila Svobodová (Člen souboru žáků)
Kapoun: Svatopluk Kadlec (Člen souboru žáků)
Kohoutek: Lída Skleničková (Člen souboru žáků)
Kuře: Anna Šternvaldová (Člen souboru žáků)
Jiné kuře: Anna Pospíšilová (Člen souboru žáků)
První sova: Gabriel Hart (Vlastní)
Druhá sova: Vladimír Merhaut (Vlastní)
Třetí sova: Alexander Třebovský (Vlastní)
Výr: Karel Kolár (Vlastní)
Kalous: František Roland (Vlastní)
Noční pták: František Velebný (Člen souboru žáků)
Jiný noční pták: Jaroslav (Svatopluk) Havlíček (Člen souboru žáků)
Sova sněžná: Richard Záhorský (Člen souboru žáků)
Sova pálená: František Forman (Člen souboru žáků)
Sova od kostela: Karel Jelínek (Člen souboru žáků)
Sýc: Gustav Nezval (Člen souboru žáků)
Sýc s věží: Stanislav Strnad (Člen souboru žáků)
Sýček obecný: Eduard Blažek (Člen souboru žáků)
Výreček: Anna Šternvaldová (Člen souboru žáků)
Sovička: Anna Pospíšilová (Člen souboru žáků)
Páv: Karel Jičínský (Vlastní)
Straka: Josef Jeníček (Vlastní)
Krůta: Eliška (Ella) Poznerová (Vlastní)
Kohout z Bagdadu: Václav Vorel (Vlastní)
Kohout zván "Bílý zob": Otto Rubík (Vlastní)
Kohout Braeckel: František Forman (Člen souboru žáků)
Kohout z Mezopotamie: Eduard Blažek (Člen souboru žáků)
Kohout s pohárem na hlavě: Stanislav Strnad (Člen souboru žáků)
Kohout paduánský: Richard Záhorský (Člen souboru žáků)
Kohout černoch: Jaroslav (Svatopluk) Havlíček (Člen souboru žáků)
Kohout končičiňán: František Velebný (Člen souboru žáků)
Žluna: Anna Suchánková (Vlastní)
Slavík: Jarmila Horáková (Vlastní)
Ptáček: Eugena Engelbertová (Vlastní)
Jiný ptáček: Anna Šternvaldová (Člen souboru žáků)
Sojka: Ludmila Svobodová (Člen souboru žáků)
Krkavec: Jaroslav (Svatopluk) Havlíček (Člen souboru žáků)
Králík: František Forman (Člen souboru žáků)
Jiný králík: Václav Vorel (Vlastní)
Velká ropucha: Míla Holeková (Vlastní)
Tlustá ropucha: Vladimír Merhaut (Vlastní)
Druhá ropucha: František Roland (Vlastní)
Třetí ropucha: Alexander Třebovský (Vlastní)
Čtvrtá ropucha: Vilemína Hájková (Vlastní)
Pátá ropucha: František Velebný (Člen souboru žáků)