|
Online Archiv
Sezony
Žánry
Umělci a spolupracovníci
Tituly
Archivní dokumenty
Jan Žižka
(Činohra)
Dne 06.07.1932 v 20:00
Národní divadlo
Předloha
Alois Jirásek
Inscenátoři
Režie:
Vojta Novák
Scéna:
Josef Matěj Gottlieb
Role
Sigmund:
Václav Vydra st.
(Vlastní)
Náměstek legátův:
Zvonimír Rogoz
(Vlastní)
Jan Železný:
Bohumil Malý
(Posluchač Konzervatoře)
Michal:
Vladimír Merhaut
(Vlastní)
Pipo Spano:
Bedřich Karen
(Vlastní)
Kašpar Šlik:
Josef Jeníček
(Vlastní)
Komorník králův:
František Roland
(Vlastní)
Záviše Černý z Garbova:
Jaroslav Průcha
(Vlastní)
Kapitán kumánský:
Karel Dostal
(Vlastní)
Jan Roháč z Dubé:
Jiří Steimar
(Vlastní)
Kuneš z Bělovic:
Hugo Haas
(Vlastní)
Louda z Chlumčan:
Karel Jelínek
(Člen souboru žáků)
Michal Koudele ze Žitenic:
Karel Uher
(Vlastní)
Mikát Brada Odraný:
Eduard Blažek
(Člen souboru žáků)
Jan Laudát:
Vojta Novák
(Vlastní)
Vilém z Pernštejna:
Rudolf Deyl
(Vlastní)
Petr Strážnický z Kravař:
Karel Kolár
(Vlastní)
Václav Strážnický:
Otto Rubík
(Vlastní)
Vaněk Černohorský z Boskovic:
Karel Jičínský
(Vlastní)
Smil z Kunštátu:
František Velebný
(Vlastní)
Jan Tovačovský z Cimburka:
Neuveden
(Neuvedeno)
Jimram:
Neuveden
(Neuvedeno)
Jan Všembera z Boskovic:
Hugo Haas
(Vlastní)
Jan hrabě z Hardeka:
Eduard Blažek
(Člen souboru žáků)
Vilém Kostka z Postupic:
Richard Záhorský
(Člen souboru žáků)
Hlas z Kamenice:
Viktor Roubal
(Vlastní)
Václav z Jenštejna:
Karel Uher
(Vlastní)
Jan Městecký z Opočna:
Karel Dostal
(Vlastní)
Jan Chudoba z Ralska:
Neuveden
(Neuvedeno)
Čeněk z Vartenberka:
Stanislav Neumann
(Vlastní)
Purkmistr pražský:
Eduard Blažek
(Člen souboru žáků)
Prokop Závada:
Rudolf Deyl
(Vlastní)
Jakub:
Saša Rašilov
(Vlastní)
Šimon od bílého lva:
František Roland
(Vlastní)
Hrdoňka:
Saša Rašilov
(Vlastní)
Hedvika:
Vladimír Merhaut
(Vlastní)
Pavel z domu rychtářova:
František Velebný
(Člen souboru žáků)
Aleš:
Vladimír Merhaut
(Vlastní)
Kněz Jan Rokycana:
Bedřich Karen
(Vlastní)
Jan Želivský:
Karel Jičínský
(Vlastní)
Kněz Martin:
Stanislav Neumann
(Vlastní)
Kněz Vilém:
Karel Fořt
(Vlastní)
Městský písař pražský:
Ladislav Boháč
(Vlastní)
Vítek:
Eduard Blažek
(Člen souboru žáků)
Purkmistr brněnský:
Václav Vaňátko
(Člen souboru žáků)
Kutnohorský měšťan:
Richard Záhorský
(Člen souboru žáků)
Jiný měšťan kutnohorský:
Václav Vorel
(Vlastní)
Gunther:
Ladislav Pešek
(Vlastní)
Pavel:
Otto Rubík
(Vlastní)
Posel:
Ladislav Pešek
(Vlastní)
Jiný posel:
Vojta Novák
(Vlastní)
Posel Orebských:
František Velebný
(Člen souboru žáků)
Vrah:
Jaroslav Průcha
(Vlastní)
Uherský hejtman:
František Velebný
(Člen souboru žáků)
Uherský voják:
Stanislav Neumann
(Vlastní)
Pachole královo:
Marie Burešová
(Člen souboru žáků)
Sluha na pražské radnici:
Václav Vorel
(Vlastní)
Anna:
Antonie Nedošínská
(Vlastní)
Kateřina:
Anna Suchánková
(Vlastní)
Maří:
Eva Vrchlická
(Vlastní)
Stařena pražská:
Míla Holeková
(Vlastní)
Podruhyně pražská:
Hermína Kratinová
(Vlastní)
Mladá měšťanka pražská:
Liběna Odstrčilová
(Vlastní)
Stařena z Kutné Hory:
Hermína Kratinová
(Vlastní)
Měšťanka kutnohorská:
Vilemína Hájková
(Vlastní)
Jiná kutnohorská měšťanka:
Eugena Engelbertová
(Vlastní)
Panna (paní) brněnská:
Jiřina Štěpničková
(Vlastní)
Panna (paní) brněnská:
Olga Dobešová
(Vlastní)
Panna (paní) brněnská:
Jiřina Šejbalová
(Vlastní)
Panna (paní) brněnská:
Helga Nováková
(Vlastní)
Panna (paní) brněnská:
Jarmila Krajíčková
(Vlastní)
Panna (paní) brněnská:
Neuveden
(Neuvedeno)
Pachole Pipo Spanovo:
Marie Ježková
(Vlastní)
Jiří, biskup pasovský:
Neuveden
(Neuvedeno)
Jan Žižka z Trocnova a z Kalicha:
Jaroslav Vojta
(Vlastní)
Trojánek:
Josef Jeníček
(Vlastní)
Zbyněk Buchovec z Buch:
Neuveden
(Neuvedeno)
Zbyněk z Doubravice:
Karel Jelínek
(Člen souboru žáků)
Jan Lhotský z Pteni:
Ladislav Boháč
(Vlastní)
Hartneid z Lichtenšteina:
Ludvík Veverka
(Vlastní)
Vaněk řečený Pivo:
Eduard Kohout
(Vlastní)
Jeroným Šrol:
Adolf Horálek
(Člen souboru žáků)
Mistr Křišťan z Prachatic:
Karel Kolár
(Vlastní)
Mistr Jakoubek ze Stříbra:
Neuveden
(Neuvedeno)
Mistr Engliš:
Neuveden
(Neuvedeno)
Na počest IX. sletu všesokolského.
Seznam představení