|
Online Archiv
Sezony
Žánry
Umělci a spolupracovníci
Tituly
Archivní dokumenty
Marie Antoinetta
(Činohra)
Dne 09.02.1935 v 19:30
Stavovské divadlo
Předloha
Joža Götzová
Inscenátoři
Režie:
Karel Hugo Hilar
Scéna:
Václav Gottlieb
,
Karel Hugo Hilar
Role
Marie Antoinetta:
Míla Pačová
(Vlastní)
Král Ludvík XVI.:
Zdeněk Štěpánek
(Vlastní)
Marie:
Helga Nováková
(Vlastní)
Louis:
Bernard
(Dětská role)
Madame Elisabeth:
Jarmila Bechyňová
(Vlastní)
Hrabě d´Artois:
Josef Gruss
(Vlastní)
Marie Luisa Francouzská:
Leopolda Dostalová
(Vlastní)
Adelaida:
Marie Ježková
(Vlastní)
Viktorie:
Dana Blahníková
(Výpomocný host činohry)
Žofie:
Jarmila Bechyňová
(Vlastní)
Hraběnka Noailles:
Neuveden
(Neuvedeno)
Princezna Lamballe:
Božena Půlpánová
(Vlastní)
Hraběnka Polignacová:
Zdenka Baldová
(Vlastní)
Hrabě Mercy:
Rudolf Deyl
(Vlastní)
Kardinál Rohan:
Hugo Haas
(Vlastní)
Hans Axel Fersen:
Otto Rubík
(Vlastní)
Beaumarchais:
Eduard Kohout
(Vlastní)
Böhmer:
Saša Rašilov
(Vlastní)
Baron de Breteuil:
František Roland
(Vlastní)
Hrabě de la Marck:
Eduard Blažek
(Člen souboru žáků)
Velitel flanderského pluku:
Karel Jičínský
(Vlastní)
Romeuf:
Jiří Dohnal
(Host)
Mirabeau:
Václav Vydra st.
(Vlastní)
Ministr Necker:
Karel Kolár
(Vlastní)
Ministr Saint-Priest:
Eduard Blažek
(Člen souboru žáků)
Jiný ministr:
Jan Maxa
(Výpomocný host činohry)
Generál Lafayette:
Zvonimír Rogoz
(Vlastní)
Hraběnka Chartreská:
Milada Horutová
(Člen souboru žáků)
Hraběnka d´Artois:
Jiřina Steimarová
(Člen souboru žáků)
Hrabě Dillon:
František Velebný
(Člen souboru žáků)
Hrabě Esterházy:
Eduard Blažek
(Člen souboru žáků)
Mounier:
František Velebný
(Člen souboru žáků)
Théroignová:
Jiřina Šejbalová
(Vlastní)
První žena z Paříže:
Zdenka Baldová
(Vlastní)
Druhá žena z Paříže:
Marie Ježková
(Vlastní)
Třetí žena z Paříže:
Jiřina Štěpničková
(Vlastní)
Čtvrtá žena z Paříže:
Milada Smolíková
(Vlastní)
Pátá žena z Paříže:
Eva Vrchlická
(Vlastní)
Drouet:
Jaroslav Průcha
(Vlastní)
Sauce:
Neuveden
(Neuvedeno)
Sauceova žena:
Neuveden
(Neuvedeno)
Venkovan:
Neuveden
(Neuvedeno)
Biřic:
Neuveden
(Neuvedeno)
Vévoda Choiseul:
Jan Pivec
(Vlastní)
Hannouet:
Saša Rašilov
(Vlastní)
Bayon:
Jaroslav Vojta
(Vlastní)
Poslanec Barnave:
František Smolík
(Vlastní)
Poslanec Pétion:
Stanislav Neumann
(Vlastní)
Simon:
František Roland
(Vlastní)
Santerre:
Jaroslav Vojta
(Vlastní)
Toulan:
Jan Pivec
(Vlastní)
Gilbert:
Ladislav Pešek
(Vlastní)
Forguet:
Stanislav Neumann
(Vlastní)
Lepitre:
Josef Gruss
(Vlastní)
Michonis:
Jan Maxa
(Výpomocný host činohry)
První národní gardista:
František Velebný
(Člen souboru žáků)
Druhý národní gardista:
Eduard Blažek
(Člen souboru žáků)
Revolucionář:
Václav Vorel
(Vlastní)
Hermann:
Rudolf Deyl
(Vlastní)
Fouqier-Tinville:
Bedřich Karen
(Vlastní)
Hébert:
Ludvík Veverka
(Vlastní)
První přísedící revolučního tribunálu:
František Roland
(Vlastní)
Druhý přísedící revolučního tribunálu:
Josef Gruss
(Vlastní)
První písař:
Václav Vorel
(Vlastní)
Druhý písař:
Viktor Roubal
(Vlastní)
První obhájce:
František Velebný
(Člen souboru žáků)
Druhý obhájce:
Josef Schneider
(Výpomocný host činohry)
Hlavní porotce:
Karel Kolár
(Vlastní)
Porotce:
Eduard Blažek
(Člen souboru žáků)
Rosalie:
Jiřina Štěpničková
(Vlastní)
Četník v Conciergerii:
Karel Kolár
(Vlastní)
Žalářník Beault v Conciergerii:
Eduard Blažek
(Člen souboru žáků)
Girard:
Stanislav Neumann
(Vlastní)
Kat Samson:
Jaroslav Průcha
(Vlastní)
Komorník Clery:
Ladislav Pešek
(Vlastní)
Velící důstojník stráže v Conciergerii:
Jiří Dohnal
(Host)
Jiný revolucionář:
Karel Uher
(Vlastní)
Seznam představení