Vedení a soubory

SEZONA 2015/2016

(01.08.2015 - 31.07.2016)
Hudební ředitel opery SO - Martin Leginus
Ředitel činohry - Michal Dočekal
Ředitel opery - Silvia Hroncová
Šéfdramaturg činohry - Marta Ljubková
Umělecký ředitel činohry - Daniel Špinar
Umělecký ředitel opery - Petr Kofroň
Umělecký šéf Laterny magiky - Zdeněk Prokeš
Ředitel - Jan Burian
Režisér činohry - Štěpán Pácl
Šéfdramaturg opery - Ondřej Hučín
Šéfsbormistr - Adolf Melichar, Pavel Vaněk
Umělecký šéf baletu - Petr Zuska
Vedoucí umělecké správy baletu - Martin Rypan
Vedoucí umělecké správy činohry - Jana Burianová, Eva Semeráková
Vedoucí umělecké správy opery - Helena Císařová, Lubor Cukr, Iveta Chuchvalcová
Dramaturg baletu - Václav Janeček
Dramaturg opery - Beno Blachut, Jitka Slavíková
Divadla
Národní divadlo (31.08.2015 - 30.06.2016 )
 
Stavovské divadlo (04.09.2015 - 02.07.2016 )
 
Státní opera (21.08.2015 - 16.07.2016 )
 
Nová scéna (20.08.2015 - 09.07.2016 )
 
Soubory
Opera Národního divadla
Vedoucí baletu Opery ND - Eva Horáková
Hlasový pedagog Opery - Mark Pinzow
Orchestr ND - Kateřina Adamcová, Zora Amchová, Petr Anděl, Hanuš Axmann, Krystína Bartošová, Václav Benda, Roman Blažek, Pavel Burda, Andrea Burianová, Miloš Bydžovský ml., Jiří Císař, Markéta Čápová, Mikoláš Čech, Přemysl Černík, Eva Černíková, Tomáš Čistecký, Lubomír Čížek, Petr Doněk, Pavel Douba, Marie Dunglová, Jana Fousková, Vladimír Frank, Ondřej Hás, Daniel Havel, Jan Hejhal, Martin Hlavsa, Daniela Horová, Jiří Houdek, Eva Houdková, Luděk Hrabec, Aleš Hroník, Daniel Hucek, Jan Hudeček, František Jelínek, Pavel Jirásek, Marek Jiříček, Alexandra Kacafírková, Vladimír Kajzler, Tomáš Kalous, Kristína Kocinová, Josef Kolafa, Roman Konečný, Alexandr Kopka, Miroslav Kopta, Jaroslav Kořán, Anna Kostková, Jiří Kotal, Břetislav Kotrba, Tomáš Koubek, Lubomír Kovařík, Josef Kreutz, Lubomír Krystlík, Přemysl Kubát, Jaromír Kubíček, Pavel Kutál, Martin Kuzma, Václav Ladislav, Ladislav Lejnar, Jonáš Lhotka, Karla Lobovská, Marek Lustig, Jan Mach, Milan Machačka, Renata Machačová, Michal Mandel, Václav Marek, Jiří Maršálek, Marie Mátlová, Hana Melíšková, Antonín Merhaut, Tatiana Mistriukova, Jan Musil, Ayako Noguchi, Josef Novotný, Zdeněk Pechoušek, Jaroslav Pelikán, Jan Petřík, Vojtěch Podroužek, Ivana Pokorná, Pavel Pospíšil, Josef Pražák, Radka Preislerová, Tomáš Prosek, Petr Přibyl, Jan Puschman, Kamila Puteany, Jan Razák, Pavel Rehberger, Oto Reiprich, Vladimír Rejlek, Štěpán Rímský, Alexej Rosík, Jan Rückl, Jaromír Rychetský, Pavel Rytina, Hana Rytinová, Jiří Sailer, Marta Sejkorová, Jan Sládeček, Jan Smažík, Milan Souček, Barbora Soukupová, Blanka Straňovská, Jaroslav Suchan, Pavel Svejkovský, Zdeněk Šaršon, David Šimeček, Marcel Šindelář, Ladislav Šmejkal, Jiří Špaček, Marta Špelinová, Marek Šrámek, Jaromír Štěpán, Hiroko Takahashi, Miroslav Talián, Michal Trnka, Martin Tupý, Pavel Tylšar, Karel Urban, Barbora Váchalová, Anežka Vargová, Milan Vavřínek, František Vejvoda, Táňa Vejvodová, Pavel Verner, Vratislav Vlna, Blanka Vojtíšková, Jindřich Volc, Adéla Volcová, Viktor Vondráček, Jan Votava, Helena Vovsová, Monika Vránová, Tomáš Vybíral, Josef Vychytil, Bledar Zajmi, František Zazvonil, Jan Zvěřina
Produkce - Don Nixon
Sbormistr sboru ND - Martin Buchta
Nápověda - Ivona Zelinková
Asistent režiséra - Lucie Hayashi, Kristýna Martinovská
Balet Národního divadla
Korepetitor Baletní přípravky ND - Magdalena Fišerová, Jiřina Váchová
Pedagog Baletní přípravky ND - Jana Jodasová, Monika Kysilová, Pavla Zusková
Asistent režiséra - Martin Beran, Oleksandr Kysil
Laterna magika
Vedoucí uměleckého souboru Laterny magiky - Pavel Knolle
Státní opera
Orchestr SO - Eliška Adamová, Ondřej Balcar, Miroslav Bárta, Lukáš Beran, Antonín Berg, František Bílek, Stanislav Bílek, Luděk Boura, Stanislav Brada, Ondřej Branislav, František Brenner, Jiří Břicháč, Ludmila Budínská, Antonín Burda, Tomáš Cibulka, František Čech, Lukáš Čermák, Pavel Čermák, Karel Dohnal, Jakub Doležal, Jan Doležal, Lenka Doležalová, Radek Dostál, Jan Drahota, Soňa Drahotová, František Fejgl, Karel Fingl, Josef Fousek, Eva Galašová, Vít Gregorovič, Lea Harakályová, Jakub Hořejší, Petr Houdek, Daniela Hromádková, Martina Hrubešová, Jitka Jahnová, Josef Janda, Jitka Jiříčková, Tomáš Josífko, David Kalista, Štěpán Kaniak, Vladimír Kettner, Luděk Kinkal, Tomáš Kirschner, Pavel Klečka, Jiří Klika, Markéta Klodová, Tomáš Kokš, Tomáš Kolařík, Jan Kolman, Jaroslava Kopecká, Vít Kořínek, Václav Kotek, Eva Krajhanzlová, Jan Kratina, Gabriela Kratinová, Josef Krejčí, Pavel Krykorka, Libor Kubánek, Vít Kubík, Štěpánka Kutmanová, Tomáš Kyral, Ondřej Landa, Gabriela Landová, Miroslav Laštovka, Václav Lenc, Jiří Lisý, Jiří Loukota, Rikako Máchová-Yamaguchi, Stanislav Marek, Lubomír Maryška, Martina Matoušková, Daniela Medová, Ondřej Melecký, Miroslava Moulíková, Josef Mrštík, Lucie Navrátilová, Dalibor Němec, Satomi Nishimura, Lukáš Novotný, Josef Obrázek, Ivan Orcígr, Kateřina Pařízková, Luboš Patras, Petr Pergel, Pavel Polášek, Jiří Přibyl, Andrea Rattayová, David Rejchrt, Adam Richter, Michael Romanovský, Jana Růžičková, Tomáš Řehák, Josef Sadílek, Věra Sadílková, Dmitri Samojlov, Světlana Samojlova, Josef Scháněl, Zuzana Scheinostová, Václav Slivanský, Libor Soukal, Kateřina Soukalová-Váchová, Jan Stippl, Robert Střihavka, Miho Sugihara, Petra Suková, Vladimír Sůva, Lukáš Svoboda, Radovan Šandera, Jiří Šesták, Petr Škrobálek, Jiří Špaček, Petr Šušlík, Ivan Tichý, Dalibor Tkadlčík, Petra Tkadlčíková, Marek Toman, Adéla Triebeneklová, Radek Trupl, Rostislav Tvrdík, Jaromír Valášek, Richard Valášek, Josef Valenta, Ludmila Valentová, Josef Vaňkát, Vendulka Vaňková, Michaela Vašků, Miloš Vávra, Tereza Večerková, Jan Vlček, Dana Wichterlová, Eva Zahurančíková, Martin Zelenka, Hana Zelenková, Ondřej Zícha
Sbormistr sboru SO - Marek Valášek
Asistent režiséra - Petr Jirsa, Olga Kyndlová
Národní divadlo