Vedení a soubory

SEZONA 2016/2017

(01.08.2016 - 31.07.2017)
Hudební ředitel opery ND - Jaroslav Kyzlink
Hudební ředitel opery SO - Andreas Sebastian Weiser
Ředitel činohry - Michal Dočekal
Ředitel opery - Silvia Hroncová
Šéfdramaturg činohry - Marta Ljubková
Umělecký ředitel činohry - Daniel Špinar
Umělecký ředitel opery - Petr Kofroň
Umělecký šéf Laterny magiky - Zdeněk Prokeš
Ředitel - Jan Burian
Režisér činohry - Štěpán Pácl
Šéfdramaturg opery - Ondřej Hučín
Šéfsbormistr - Adolf Melichar, Pavel Vaněk
Umělecký šéf baletu - Petr Zuska
Vedoucí umělecké správy baletu - Martin Rypan
Vedoucí umělecké správy činohry - Eva Semeráková
Vedoucí umělecké správy opery - Helena Císařová
Dramaturg baletu - Václav Janeček
Dramaturg opery - Beno Blachut, Jitka Slavíková
Divadla
Hudební divadlo Karlín (13.09.2016 - 09.07.2017 )
 
Národní divadlo (26.08.2016 - 07.07.2017 )
 
Stavovské divadlo (01.09.2016 - 30.06.2017 )
 
Státní opera ( - )
Budova Státní opery byla v sezoně 2016/17 v rekonstrukci.
 
Nová scéna (19.08.2016 - 08.07.2017 )
 
Soubory
Opera Národního divadla
Vedoucí baletu Opery ND - Eva Horáková
Hlasový pedagog Opery - Mark Pinzow
Orchestr ND - Petr Anděl, Hanuš Axmann, Krystína Bartošová, Václav Benda, Roman Blažek, Izabela Brodová, Pavel Burda, Andrea Burianová, Miloš Bydžovský ml., Jiří Císař, Markéta Čápová, Mikoláš Čech, Přemysl Černík, Eva Černíková, Tomáš Čistecký, Lubomír Čížek, Pavel Douba, Marie Dunglová, Jana Fousková, Vladimír Frank, Ondřej Hás, Daniel Havel, Jan Hejhal, Martin Hlavsa, Jan Hoďánek, Štěpán Hon, Daniela Horová, Jiří Houdek, Eva Houdková, Luděk Hrabec, Aleš Hroník, Daniel Hucek, Jan Hudeček, František Jelínek, Pavel Jirásek, Marek Jiříček, Vojtěch Jouza, Alexandra Kacafírková, Vladimír Kajzler, Tomáš Kalous, Kristína Kocinová, Josef Kolafa, Roman Konečný, Alexandr Kopka, Miroslav Kopta, Jaroslav Kořán, Anna Kostková, Jiří Kotal, Břetislav Kotrba, Tomáš Koubek, Lubomír Kovařík, Josef Kreutz, Lubomír Krystlík, Přemysl Kubát, Jaromír Kubíček, Pavel Kutál, Ladislav Lejnar, Jonáš Lhotka, Karla Lobovská, Marek Lustig, Jan Mach, Milan Machačka, Renata Machačová, Michal Mandel, Jiří Maršálek, Marie Mátlová, Hana Melíšková, Antonín Merhaut, Pavla Michalová, Tatiana Mistriukova, Jan Musil, Ayako Noguchi, Josef Novotný, Zdeněk Pechoušek, Jaroslav Pelikán, Jan Petřík, Vojtěch Podroužek, Ivana Pokorná, Pavel Pospíšil, Josef Pražák, Radka Preislerová, Tomáš Prosek, Petr Přibyl, Jan Puschman, Kamila Puteany, Stanislav Rada, Jan Razák, Pavel Rehberger, Oto Reiprich, Vladimír Rejlek, Alexej Rosík, Jaromír Rychetský, Pavel Rytina, Hana Rytinová, Jiří Sailer, Marta Sejkorová, Jan Sládeček, Jan Smažík, Milan Souček, Barbora Soukupová, Blanka Straňovská, Jaroslav Suchan, Pavel Svejkovský, Zdeněk Šaršon, David Šimeček, Marcel Šindelář, Ladislav Šmejkal, Marta Špelinová, Marek Šrámek, Jaromír Štěpán, Hiroko Takahashi, Yuki Takahashi, Miroslav Talián, Michal Trnka, Martin Tupý, Pavel Tylšar, Karel Urban, Barbora Váchalová, Anežka Vargová, Petr Vašinka, František Vejvoda, Táňa Vejvodová, Pavel Verner, Vratislav Vlna, Blanka Vojtíšková, Jindřich Volc, Adéla Volcová, Viktor Vondráček, Jan Votava, Helena Vovsová, Monika Vránová, Tomáš Vybíral, Josef Vychytil, Marie Zajícová, Bledar Zajmi, František Zazvonil
Sbormistr sboru ND - Martin Buchta
Asistent režiséra - Lucie Hayashi, Kristýna Martinovská
Balet Národního divadla
Korepetitor Baletní přípravky ND - Magdalena Fišerová, Jiřina Váchová
Pedagog Baletní přípravky ND - Jana Jodasová, Monika Kysilová, Pavla Zusková
Asistent režiséra - Martin Beran, Oleksandr Kysil
Laterna magika
Vedoucí uměleckého souboru Laterny magiky - Pavel Knolle
Státní opera
Orchestr SO - Eliška Adamová, Miroslav Bárta, Antonín Berg, František Bílek, Stanislav Bílek, Luděk Boura, Ondřej Branislav, František Brenner, Jiří Břicháč, Ludmila Budínská, Antonín Burda, Tomáš Cibulka, František Čech, Lukáš Čermák, Monika Čeřovská, Karel Dohnal, Jakub Doležal, Jan Doležal, Štěpán Doležal, Lenka Doležalová, Radek Dostál, Jan Drahota, Soňa Drahotová, František Fejgl, Karel Fingl, Josef Fousek, Eva Galašová, Vít Gregorovič, Barbora Haasová, Lea Harakályová, Jakub Hořejší, Petr Houdek, Daniela Hromádková, Martina Hrubešová, Jakub Chmelař, Jitka Jahnová, Josef Janda, Jitka Jiříčková, Tomáš Josífko, David Kalista, Štěpán Kaniak, Vladimír Kettner, Tomáš Kirschner, Pavel Klečka, Jiří Klika, Markéta Klodová, Tomáš Kokš, Tomáš Kolařík, Jan Kolman, Jaroslava Kopecká, Václav Kotek, Zuzana Kožinová, Gabriela Kratinová, Josef Krejčí, Pavel Krykorka, Libor Kubánek, Vít Kubík, Štěpánka Kutmanová, Tomáš Kyral, Ondřej Landa, Gabriela Landová, Miroslav Laštovka, Václav Lenc, Jiří Loukota, Rikako Máchová-Yamaguchi, Stanislav Marek, Lubomír Maryška, Martina Matoušková, Ondřej Melecký, Eva Mlázovská, Miroslava Moulíková, Josef Mrštík, Lucie Navrátilová, Dalibor Němec, Satomi Nishimura, Lukáš Novotný, Ivan Orcígr, Kateřina Pařízková, Jana Pavlíčková, Jan Perný, Pavel Polášek, Jiří Přibyl, Andrea Rattayová, David Rejchrt, Adam Richter, Michael Romanovský, Jana Růžičková, Tomáš Řehák, Josef Sadílek, Věra Sadílková, Dmitri Samojlov, Světlana Samojlova, Josef Scháněl, Zuzana Scheinostová, Václav Slivanský, Jan Souček, Libor Soukal, Kateřina Soukalová-Váchová, Iva Středová, Robert Střihavka, Miho Sugihara, Petra Suková, Vladimír Sůva, Lukáš Svoboda, Radovan Šandera, Jiří Šesták, Petr Škrobálek, Jiří Špaček, Petr Šušlík, Ivan Tichý, Dalibor Tkadlčík, Petra Tkadlčíková, Marek Toman, Adéla Triebeneklová, Radek Trupl, Jaromír Valášek, Richard Valášek, Josef Valenta, Ludmila Valentová, Josef Vaňkát, Vendulka Vaňková, Michaela Vašků, Miloš Vávra, Tereza Večerková, Jan Vlček, Dana Wichterlová, Eva Zahurančíková, Martin Zelenka, Hana Zelenková, Ondřej Zícha
Sbormistr sboru SO - Marek Valášek
Asistent režiséra - Petr Jirsa, Olga Kyndlová
Národní divadlo