Vedení a soubory

SEZONA 2017/2018

(01.08.2017 - 31.07.2018)
Hudební ředitel opery ND - Jaroslav Kyzlink
Hudební ředitel opery SO - Andreas Sebastian Weiser
Ředitel činohry - Jana Dvořáková
Ředitel opery - Silvia Hroncová
Šéfdramaturg činohry - Marta Ljubková
Umělecký ředitel činohry - Daniel Špinar
Umělecký ředitel opery - Petr Kofroň
Umělecký šéf Laterny magiky - Zdeněk Prokeš
Ředitel - Jan Burian
Režisér činohry - Jan Frič
Šéfdramaturg opery - Ondřej Hučín
Šéfsbormistr - Adolf Melichar, Pavel Vaněk
Umělecký šéf baletu - Filip Barankiewicz
Vedoucí umělecké správy baletu - Martin Rypan
Vedoucí umělecké správy činohry - Eva Semeráková
Vedoucí umělecké správy opery - Helena Císařová
Dramaturg baletu - Václav Janeček
Dramaturg opery - Beno Blachut, Jitka Slavíková
Divadla
Hudební divadlo Karlín (11.09.2017 - 03.07.2018 )
 
Národní divadlo (26.08.2017 - 05.07.2018 )
 
Stavovské divadlo (01.09.2017 - 30.06.2018 )
 
Státní opera ( - )
Budova Státní opery byla v sezoně 2017/18 v rekonstrukci.
 
Nová scéna (24.08.2017 - 07.07.2018 )
 
Soubory
Opera Národního divadla
Hlasový pedagog Opery - Mark Pinzow
Orchestr ND - Kateřina Adamcová, Petr Anděl, Hanuš Axmann, Krystína Bartošová, Václav Benda, Marta Bílá, Roman Blažek, Izabela Brodová, Pavel Burda, Matouš Bureš, Andrea Burianová, Miloš Bydžovský ml., Markéta Čápová, Mikoláš Čech, Pavel Čermák, Přemysl Černík, Eva Černíková, Anna Červenková, Tomáš Čistecký, Lubomír Čížek, Pavel Douba, Marie Dunglová, Vladimír Frank, Ondřej Hás, Daniel Havel, Jan Hejhal, Jan Hoďánek, Walter Hofbauer, Štěpán Hon, Daniela Horová, Jiří Houdek, Eva Houdková, Luděk Hrabec, Aleš Hroník, Daniel Hucek, Jan Hudeček, František Jelínek, Pavel Jirásek, Marek Jiříček, Vojtěch Jouza, Anna Jouzová Sommerová, Alexandra Kacafírková, Vladimír Kajzler, Tomáš Kalous, Kristína Kocinová, Josef Kolafa, Roman Konečný, Alexandr Kopka, Martin Kopřiva, Miroslav Kopta, Jaroslav Kořán, Anna Kostková, Jiří Kotal, Břetislav Kotrba, Tomáš Koubek, Lubomír Kovařík, Lubomír Krystlík, Přemysl Kubát, Jaromír Kubíček, Pavel Kutál, Ladislav Lejnar, Jonáš Lhotka, Karla Lobovská, Jan Mach, Milan Machačka, Renata Machačová, Michal Mandel, Stanislav Masaryk, Vojtěch Masnica, Marie Mátlová, Hana Melíšková, Pavla Michalová, Tatiana Mistriukova, Jan Musil, Ayako Noguchi, Josef Novotný, Zuzana Omelková, Zdeněk Pechoušek, Jaroslav Pelikán, Jan Petřík, Vojtěch Podroužek, Ivana Pokorná, Pavel Pospíšil, Josef Pražák, Radka Preislerová, Tomáš Prosek, Petr Přibyl, Jan Puschman, Kamila Puteany, Stanislav Rada, Jan Razák, Pavel Rehberger, Oto Reiprich, Alexej Rosík, Pavel Rytina, Hana Rytinová, Jiří Sailer, Jan Sládeček, Jan Smažík, Milan Souček, Barbora Soukupová, Blanka Straňovská, Jaroslav Suchan, Pavel Svejkovský, Zdeněk Šaršon, David Šimeček, Marcel Šindelář, Ladislav Šmejkal, Marta Špelinová, Marek Šrámek, Jaromír Štěpán, Yuki Takahashi, Miroslav Talián, Michal Trnka, Martin Tupý, Pavel Tylšar, Karel Urban, Barbora Váchalová, Anežka Vargová, Petr Vašinka, Táňa Vejvodová, Pavel Verner, Vratislav Vlna, Jaroslava Voĺanská, Jindřich Volc, Adéla Volcová, Viktor Vondráček, Jan Votava, Helena Vovsová, Monika Vránová, Josef Vychytil, Marie Zajícová, Bledar Zajmi, František Zazvonil
Vedoucí baletu Opery ND - Eva Horáková
Nápověda - Barbora Hamalová
Vedoucí hudební přípravy - Zdeněk Klauda
Sbormistr - Martin Buchta
Balet Národního divadla
Charakterní tanečník - Jiří Kodym, Tomáš Kopecký, Štěpán Pechar
Korepetitor Baletní přípravky ND - Magdalena Fišerová, Jiřina Váchová
Pedagog Baletní přípravky ND - Jana Jodasová, Monika Kysilová, Pavla Zusková
Asistent režiséra - Martin Beran, Luboš Hajn
Baletní pedagog - Nelly Danko, Jan Kodet, Radek Vrátil
Laterna magika
Vedoucí uměleckého souboru Laterny magiky - Pavel Knolle
Státní opera
Orchestr SO - Eliška Adamová, Miroslav Bárta, Antonín Berg, František Bílek, Stanislav Bílek, Luděk Boura, Ondřej Branislav, František Brenner, Jiří Břicháč, Ludmila Budínská, Antonín Burda, Tomáš Cibulka, František Čech, Lukáš Čermák, Monika Čeřovská, Karel Dohnal, Jakub Doležal, Jan Doležal, Štěpán Doležal, Lenka Doležalová, Radek Dostál, Jan Drahota, Soňa Drahotová, Václav Dvořák, František Fejgl, Karel Fingl, Josef Fousek, Eva Galašová, Vít Gregorovič, Barbora Haasová, Lea Harakályová, Hana Hložková, Jakub Hořejší, Petr Houdek, Daniela Hromádková, Martina Hrubešová, Jakub Chmelař, Jitka Jahnová, Josef Janda, Jitka Jiříčková, Tomáš Josífko, David Kalista, Štěpán Kaniak, Vladimír Kettner, Tomáš Kirschner, Pavel Klečka, Satomi Kličková Nishimura, Jiří Klika, Markéta Klodová, Tomáš Kokš, Tomáš Kolařík, Jan Kolman, Václav Kotek, Zuzana Kožinová, Gabriela Kratinová, Josef Krejčí, Pavel Krykorka, Libor Kubánek, Vít Kubík, Štěpánka Kutmanová, Tomáš Kyral, Ondřej Landa, Gabriela Landová, Miroslav Laštovka, Václav Lenc, Nataliia Lisniak, Jiří Loukota, Rikako Máchová-Yamaguchi, Stanislav Marek, Lubomír Maryška, Martin Matoušek, Martina Matoušková, Ondřej Melecký, Josef Mrštík, Lucie Navrátilová, Dalibor Němec, Lukáš Novotný, Ivan Orcígr, Kateřina Pařízková, Jana Pavlíčková, Jan Perný, Pavel Polášek, Jiří Přibyl, Andrea Rattayová, David Rejchrt, Adam Richter, Michael Romanovský, Jana Růžičková, Tomáš Řehák, Josef Sadílek, Věra Sadílková, Dmitri Samojlov, Světlana Samojlova, Josef Scháněl, Zuzana Scheinostová, Jan Souček, Libor Soukal, Kateřina Soukalová-Váchová, Iva Středová, Robert Střihavka, Miho Sugihara, Petra Suková, Vladimír Sůva, Lukáš Svoboda, Stanislav Svoboda, Radovan Šandera, Jiří Šesták, Barbora Šimůnková, Petr Škrobálek, Jiří Špaček, Petr Šušlík, Jan Tichý, Dalibor Tkadlčík, Petra Tkadlčíková, Marek Toman, Adéla Triebeneklová, Radek Trupl, Jaromír Valášek, Richard Valášek, Josef Valenta, Ludmila Valentová, Josef Vaňkát, Vendulka Vaňková, Zdeněk Vašina, Michaela Vašků, Miloš Vávra, Tereza Večerková, Jan Vlček, Dana Wichterlová, Eva Zahurančíková, Martin Zelenka, Hana Zelenková, Ondřej Zícha
Vedoucí hudební přípravy - Šárka Knížetová
Sbormistr - Marek Valášek
Asistent režiséra - Petr Jirsa, Olga Kyndlová
Národní divadlo